Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

Ústecko-teplická dráha slavila úctyhodných 160 let od vzniku

foto archiv

- Teplice | Příznivci nostalgických vlaků si přišli na své. Třetí květnovou sobotu se teplické vlakové nádraží zahalilo do páry. Letos totiž slaví jubileum 160 let od vzniku Ústecko-teplická dráha.

Řidiči busů označili kritická místa

foto archiv

- Česká Lípa | Místa, kudy nemohou s autobusem projet, označili řidiči českolipské MHD.

Zastupitelé odmítli společný dopravní podnik

foto archiv

- Česká Lípa | Společný dopravní podnik města Česká Lípa a společnosti BusLine MAD Česká Lípa, s.r.o., který měl zajišťovat městskou dopravu od ledna 2019, zastupitelé hlasováním odmítli. Navíc k tématu MHD ve městě nepřijali žádné usnesení.

Vysočina počítá s 358,5 milionu korun od státu na silnice

foto archiv

- Jihlava | Za více než jednu miliardu korun chce Kraj Vysočina i v letošním roce opravit další desítky úseků silnic II. a III. tříd napříč regionem. Vládou už prošel návrh na rozdělení 4 miliard korun, které Státní fond dopravní infrastruktury rozdělí mezi všechny kraje.

Na opravy nádražních budov půjde více než miliarda korun

foto archiv

- Praha | S postupem projektových prací a objemem vyčleněných finančních prostředků aktualizovala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) střednědobý plán oprav nádražních budov, který poprvé představila v srpnu loňského roku. Na opravy a zahájené rekonstrukce nádražních budov bylo dosud vynaloženo přes 800 milionů korun, v letošním roce půjde na tyto účely více než jedna miliarda.

Děčín: Dopravní podnik pořizuje ekologické autobusy

foto archiv

- Děčín | Prvních deset z celkem 21 autobusů s pohonem na CNG představil děčínský dopravník podnik na odstavné ploše na Dělnické ulici. Současně s novými autobusy byla do provozu uvedena také plnička CNG.

DPP dal zelenou plné elektrifikaci linky č. 140

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v rozvoji ekologické elektrobusové dopravy. DPP schválil na základě vyhodnocení zkušebního provozu záměr na plnou elektrifikaci autobusové linky č. 140 na trase Palmovka – Letňany – Čakovice – Miškovice. Elektrobusy s dynamickým dobíjením by na celé lince č. 140 měly vyjet nejpozději v roce 2021.

Z podzemního tunelu zatím parkoviště nebude

foto archiv

- Litoměřice | Parkoviště v bývalém železničním tunelu u dolního nádraží v dohledné době nevznikne. A to i přesto, že litoměřická radnice právě tímto způsobem chtěla odlehčit parkování v centru města.

Stříbrný šíp vyrazí do Rosic nad Labem

foto archiv

- Rosice nad Labem | Tuto sobotu 28. dubna budou mít fanoušci železnice jedinečnou příležitost svézt se nedávno zrekonstruovaným motorovým vozem Stříbrný šíp. Souprava tento den vyrazí z hlavního města přes Kolín a hlavní nádraží v Pardubicích do stanice Pardubice-Rosice nad Labem, kde bude o tomto víkendu zahájena turistická sezóna ve zdejším železničním muzeu a zároveň tu také začne výstava „100 let moderní železnice“.

Dopravní podnik modernizuje metro

foto archiv

- Praha | Zastupitelé hlavního města Prahy dali zelenou dalším projektům na podporu energetických úspor v městských objektech. Schválili dotaci na modernizaci vzduchotechniky hlavního větrání ve větracích šachtách tras metra A, B i C a modernizaci pohyblivých schodů ve stanici Palmovka.

Dopravní omezení v Liberci přinesou lepší stav komunikací

foto archiv

- Liberec | Statutární město Liberec plánuje v letošním roce zrealizovat stavební práce na komunikacích ve svém vlastnictví. To vyžaduje nezbytná dopravní omezení.

Strana výpisu

10 ...

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

55.2%

 

Ne

13.8%

 

Je mi to jedno

15.5%

 

Nemám k tomu dost informací

15.5%