Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Doprava

Opravy a výstavba komunikací v rekordním objemu

Opravy a výstavba komunikací v rekordním objemu

24. listopadu 2023 - Plzeň - Slavnostně do provozu byla včera uvedena opravená komunikace mezi Dobřany a Dnešicemi. Jde o dokončení další stavby v Plzeňském kraji financované z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Letos šla do oprav a výstavby komunikací v Plzeňském kraji rekordní částka přesahující 2 mld. korun.

Zimní turistickou sezonu odstartovala Bardotka

Zimní turistickou sezonu odstartovala Bardotka

23. listopadu 2023 - Teplice - Na nádraží v Telnici se minulý týden sešly stovky nadšených návštěvníků. Většinu z nich tam v den státního svátku přivezly čtyři speciální vlaky s kapacitními čtyřnápravovými osobními vozy řady Btx, které táhla legendární lokomotiva Bardotka, zvaná též Barča nebo Zámrača. Akce v Telnici sloužila mimo jiné na podporu Kozí dráhy, na které kraj objednává Podkrušnohorský motoráček, a zároveň tím byla zahájena zimní turistická sezóna v Krušných horách.

Nejrychlejší výsuv mostu postavil Metrostav v Pirně

Nejrychlejší výsuv mostu postavil Metrostav v Pirně

22. listopadu 2023 - Praha/Pirna - Stavba mostu Gottleubatalbrücke v německé Pirně má za sebou šestý výsuv. Stavbařům Metrostavu a sesterské firmě Bemo Tunnelling se podařil pozoruhodný počin, když 657 m dlouhou a 5500 t těžkou ocelovou konstrukci vysunuli o 120 m za pouhých 9 hodin hrubého času. Jedná se tak o nejrychlejší výsuv v historii celé stavby.

Podpora dopravy v Českém Švýcarsku

Podpora dopravy v Českém Švýcarsku

14. listopadu 2023 - Ústecký kraj - V průběhu posledních let Ústecký kraj významně přispěl ke zkvalitnění veřejné dopravy v destinaci České Švýcarsko, a to v úzké spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a za podpory Správy NP České Švýcarsko. Veřejná doprava se v průběhu let v tomto turisticky velmi navštěvovaném regionu výrazně zlepšila. Tím se přispělo k rozvoji udržitelného cestovního ruchu i v nejcennějších částech Českého Švýcarska včetně samotného národního parku.

Oranžový přechod v Dubí

Oranžový přechod v Dubí

12. listopadu 2023 - Dubí - Hojně využívaný přechod pro chodce na silnici I/8 v Dubí je nově nasvícen. Město na realizaci osvětlení získalo 120 tisíc korun od Nadace ČEZ v rámci grantu Oranžový přechod. Bývalá formanská cesta na Cínovec a dále do Drážďan, po níž se povozy přepravovalo do Saska obilí, je i dnes hodně frekventovaná. Stále slouží jako spojnice se saskou stranou, byť již ne pro nákladní dopravu. Opačným směrem pak vede přes sousední Teplice na Prahu (D8) či se z ní odbočuje na Most, Chomutov a Karlovy Vary (I/13).

Třetí Oranžový přechod

Třetí Oranžový přechod

11. listopadu 2023 - Rumburk – V pořadí již třetí Oranžový přechod, na který město získalo finanční prostředky v rámci stejnojmenného grantu od Nadace ČEZ, byl oficiálně zprovozněn ve čtvrtek 9. listopadu v Rumburku. Stejně jako oba předchozí se i tento přechod pro chodce nachází na poměrně frekventovaném místě, a to u základní školy v ulici Vojtěcha Kováře, a zhruba 950 metrů od hraničního přechodu se SRN. Nadace ČEZ přispěla na jeho nasvícení dle požadavku města částkou 100 000 korun.

Běží kampaň Movember

Běží kampaň Movember

5. listopadu 2023 - Česká republika - V listopadu se stále více mužů i žen v České republice zapojuje do kampaně Movember. Osvětu v oblasti prevence mužského zdraví budou originálně šířit po celý listopad i vozidla městské hromadné dopravy. Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) včetně členského Dopravního podniku města České Budějovice opět podpořilo projekt Movember, který každoročně organizuje nadační fond Muži proti rakovině. Celosvětová měsíční výzva upozorňuje na důležitost prevence rakoviny prostaty a varlat.

Začalo Napojení severního Rokycanska na dálnici D5

Začalo Napojení severního Rokycanska na dálnici D5

4. listopadu 2023 - Plzeňský kraj – Včera oficiálně odstartovala další významná investiční akce, a to „Napojení severního Rokycanska na dálnici D5, I. etapa“ za necelých 400 milionů korun. Hotovo bude nejpozději v dubnu roku 2026.

Po kraji vyjede nový hybridní autobus Iveco Crossway

Po kraji vyjede nový hybridní autobus Iveco Crossway

4. listopadu 2023 - Liberecký kraj - Nový autobus Iveco Crossway LE 12 MH (Mild Hybrid) bude na regionálních linkách testovat po dobu tří týdnů společnost ČSAD Liberec. Vozidlo se na první pohled neliší od ostatních, nicméně má na střeše uložené baterie, které se při brzdění dobíjejí, a následně tak během stání na zastávkách zásobují vůz energií. Naftový motor tak může být v klidu. Při odjezdu ze zastávky navíc pomáhají s rozjezdem vozidla, a tím se snižuje spotřeba v závislosti na typu linky, a to o 10 až 15 %.

Sociální služby Vsetín doplnily flotilu čtvrtým elektromobilem

Sociální služby Vsetín doplnily flotilu čtvrtým elektromobilem

1. listopadu 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Nové auto s elektrickým pohonem, které je speciálně upraveno pro převoz klientů upoutaných na invalidní vozík, získaly Sociální služby Vsetín. Ford E-Transit v hodnotě přesahující 2,1 milionu korun byl zakoupen s využitím evropské dotace ve výši 1,530 milionu korun. Vůz si jeho noví uživatelé slavnostně převzali v pondělí 30. října na platformě 14|15 Baťova Institutu ve Zlíně.

Od prosince budou v Plzeňském kraji jezdit moderní vlaky

Od prosince budou v Plzeňském kraji jezdit moderní vlaky

30. října 2023 - Plzeňský kraj - Od 10. prosince začne na lince P11 Horažďovice předměstí – Sušice – Klatovy a na lince P23 Domažlice – Klatovy provozovat osobní vlaky dopravce GW Train Regio. Provoz je zajištěn na základě smlouvy, která je výsledkem nabídkového řízení z roku 2021. Na tratích budou v provozu vozidla RS1 Stadler odpovídající moderním požadavkům na komfortní cestování, designově odpovídají barvám Plzeňského kraje.

Strana výpisu

10 ...