Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

Doprava

DPP rozjíždí nový fanshop. Nabízí více než 120 druhů zajímavého zboží

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v těchto dnech spustil nový fanshop. Zájemci si přes internet mohou objednat více než 120 druhů dopravních suvenýrů včetně publikací o MHD, Encyklopedie pražské MHD, map, triček, hrnků, kravatových spon a dalších drobných předmětů.

Kvůli inflaci porostou ceny jízdenek o 2,5 %

foto archiv

- Praha | Inflace 2,5 % zvedne na příští rok o stejnou výši ceny obyčejného, zákaznického a dalších druhů jízdného Českých drah, které je ze základního ceníku vypočítáno.

ŘSD představuje dvě expozice nehod při práci na dálnici za provozu

foto ŘSD

- Praha | Jako součást prevence nehod při práci na dálnici za provozu zřizuje Ředitelství silnic a dálnic na dálničních odpočívkách na přechodnou dobu dvě expozice s následky těchto nehod.
Expozice nehod jsou k vidění na odpočívce Šlovice (D5, km 83,2) a na odpočívce Rohlenka (D1, km 206,5).

Experti vytipovali nebezpečná místa na silnicích Vysočiny

foto archiv

- Jihlava | Ze statistik krajského policejního ředitelství na Vysočině vyplývá, že za prvních deset měsíců letošního roku na silnicích v regionu došlo k více než 3700 nehodám řešených policií, při nichž bylo usmrceno 33 osob, z toho 14 na silnicích I. třídy nebo na dálnici D1.

Výstavba metra D je pro DPP výzvou

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) počítá v rámci strategických plánů do roku 2020 s rozvojem všech druhů služeb, které zajišťuje, dále zahrnují modernizaci stanic metra, vozového parku a rozšíření dopravní sítě.

V pražských tramvajích bude možné zaplatit jízdenky platební kartou

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) nově umožní cestujícím nákup jízdenek již ve všech tramvajích pražské MHD díky bezkontaktním platebním kartám. DPP v těchto dnech uzavřel smlouvu na zajištění služby nákupu jednorázových jízdenek v tramvajích prostřednictvím bezkontaktních platebních karet. Všechny tramvaje budou osazeny těmito zařízeními do 6 měsíců od podpisu smlouvy, tj. ve 2. čtvrtletí 2019.

Ústecký kraj jednal s ŘSD

foto archiv

- Ústí nad Labem | Hejtman Oldřich Bubeníček a náměstek Jaroslav Komínek se sešli s ředitelem Chomutovské správy ŘSD Martinem Vidimským. Na těchto schůzkách, které probíhají několikrát do roka, je vedení kraje informováno o postupujících stavbách a jejich přípravě na silnicích I. třídy na území kraje. Díky úzké spolupráci mezi krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic se daří koordinovat opravy komunikací tak, aby se uzavírky nekumulovaly v jednom místě.

Dálnice D11 a D35 u Hradce Králové budou bez poplatku

foto archiv

- Hradec Králové | Ministerstvo dopravy vyhovělo připomínkám Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové a navrhuje v nové vyhlášce bezplatné užívání úseků dálnic D11 a D35.

Kraj otevírá Brněnský most v centru Jihlavy

foto archiv

- Jihlava | Na den přesně podle plánovaného harmonogramu byl v režimu předčasného užívání otevřen v noci z 31. října na 1. listopad 2018 Brněnský most na silnici II/602 v Jihlavě. Kompletní rekonstrukce, která prodlouží jeho životnost o zhruba čtyři desítky let, přijde na 58 milionů korun a Kraj Vysočina ji bude spolufinancovat z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Změna času ovlivní osm dálkových vlaků i regionální spoje

foto archiv

- Praha | V noci ze soboty 27. na neděli 28. října končí letní čas a hodinové ručičky se ve 3:00 hod. posunou o hodinu zpět. Kvůli této změně bude osm nočních dálkových vlaků Českých drah uprostřed noci hodinu čekat na odjezd podle středoevropského času (SEČ).

Praha 4 má nové záchytné parkoviště P+R

foto archiv

- Praha | Uživatelé osobních automobilů mohou zaparkovat na nově otevřeném parkovišti P+R v prostorách Kongresového centra Praha (parkovací zóna JIH 1) v blízkosti stanice metra C Vyšehrad.

Strana výpisu

5 ...