Středočeský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Středočeský

Nový Superb se vyrábí v Bratislavě

Nový Superb se vyrábí v Bratislavě

3. prosince 2023 - Mladá Boleslav/Bratislava – Čtyři týdny po světové premiéře, která proběhla nedaleko Prahy, zahájila společnost Škoda Auto v bratislavském závodě koncernu Volkswagen výrobu čtvrté generace modelu Superb.

Kulturní instituce představily svůj adventní program

Kulturní instituce představily svůj adventní program

2. prosince 2023 - Středočeský kraj - Středočeské galerie a muzea představily bohatý adventní program. Návštěvníci se mohou těšit na výstavy, vánoční trhy, koncerty, výtvarné dílny či soutěže napříč Středočeským krajem. Tento rok advent začíná 3. prosince, ale některé akce mohou zájemci navštívit již nyní.

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

28. listopadu 2023 - Česká republika - Výškové stavby ze dřeva jsou v zahraničí stále častějším trendem. Staví se celé čtvrti s dřevěnými bytovými domy, školami, školkami, sportovní haly, administrativní a veřejné budovy. Investoři volí dřevo jako hlavní konstrukční materiál pro jeho ekologičnost a udržitelnost.

Na trh vstupuje nový Enyaq

Na trh vstupuje nový Enyaq

26. listopadu 2023 - Mladá Boleslav – Škoda Auto uvádí na český trh vrcholné provedení svého elektrického modelu Enyaq, tradičně pojmenované Laurin & Klement.

Nemocnice a město ocenily dvacet dobrovolníků

Nemocnice a město ocenily dvacet dobrovolníků

25. listopadu 2023 - Mladá Boleslav - Již tradičně na přelomu listopadu a prosince oceňují město Mladá Boleslav a Klaudiánova nemocnice své dobrovolníky. Tedy lidi, kteří se věnují bez nároku na odměnu druhým.

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

24. listopadu 2023 - Konstanca - Předseda horní komory Miloš Vystrčil zakončil pracovní program v Rumunsku v Konstanci. Navštívil tamní přístav, přes který probíhá překládka ukrajinského obilí, a vojenskou základnu Mihail Kogalniceanu. Základna nabývá na významu od anexe Krymu v roce 2014, polohou se totiž jedná o východní hranici Severoatlantické aliance.

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

24. listopadu 2023 - Na pondělí 27. listopadu vyhlásily některé odborové svazy stávku kvůli konsolidačnímu balíčku na léta 2024 a 2025, který schválily vláda, parlament i senát a podepsal prezident republiky.

Škoda Auto spouští novou službu

Škoda Auto spouští novou službu

23. listopadu 2023 - Mladá Boleslav – Škoda Auto dále rozšiřuje paletu digitálních služeb a uvádí službu Pay to Fuel. Po natankování mohou řidiči provést platbu kreditní/debetní kartou na displeji infotainmentu vozu. Tato služba je v současné době dostupná v šesti evropských zemích. Další země a sítě čerpacích stanic budou přibývat.

Centrální sterilizace je před dokončením

Centrální sterilizace je před dokončením

23. listopadu 2023 - Mladá Boleslav - Centrální sterilizace Klaudiánovy nemocnice se dočkala po letech modernizace. V letních měsících začala v prostorách tohoto oddělení rekonstrukce prostor, která byla nutná pro nainstalování zcela nové technologie. Nyní je těsně před dokončením.

Únik plynu je nutné nahlásit

Únik plynu je nutné nahlásit

21. listopadu 2023 - Česká republika - Distributoři plynu v České republice kontrolují v tomto týdnu těsnost svých plynovodů. Cílem je zjistit případné netěsnosti a úniky na plynových rozvodech nebo ze spotřebičů.
V případě, že lidé zaznamenají sirný zápach odorizovaného zemního plynu, mají volat nepřetržitou pohotovostní linku plynařů na telefonním čísle 1239. Platí to pro celou Českou republiku bez ohledu na distribuční společnost, která pokrývá daný region. Volající by měli dispečerovi nahlásit jméno, adresu místa poruchy nebo závady, kontaktní telefon a orientační body, podle nichž se pracovníci pohotovostní služby dostanou co nejrychleji na místo možné poruchy.¨

Budou lékaři stávkovat?

Budou lékaři stávkovat?

21. listopadu 2023 - Ústecký kraj – V listopadu poctil svou návštěvou akciovou společnost Krajská zdravotní ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Nešetřil chválou zejména nad novými obřími investicemi do modernizace budov i přístrojového vybavení, které bez nadsázky řadí největšího poskytovatele zdravotnických služeb v našem regionu na úroveň fakultních nemocnic.

Strana výpisu

1 ...