Vysočina - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Vysočina

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

Vyšší dřevostavby už půjdou stavět i v Česku

28. listopadu 2023 - Česká republika - Výškové stavby ze dřeva jsou v zahraničí stále častějším trendem. Staví se celé čtvrti s dřevěnými bytovými domy, školami, školkami, sportovní haly, administrativní a veřejné budovy. Investoři volí dřevo jako hlavní konstrukční materiál pro jeho ekologičnost a udržitelnost.

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

Jak Rumunsko pomáhá Ukrajině

24. listopadu 2023 - Konstanca - Předseda horní komory Miloš Vystrčil zakončil pracovní program v Rumunsku v Konstanci. Navštívil tamní přístav, přes který probíhá překládka ukrajinského obilí, a vojenskou základnu Mihail Kogalniceanu. Základna nabývá na významu od anexe Krymu v roce 2014, polohou se totiž jedná o východní hranici Severoatlantické aliance.

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

Komentář - V pondělí se bude stávkovat

24. listopadu 2023 - Na pondělí 27. listopadu vyhlásily některé odborové svazy stávku kvůli konsolidačnímu balíčku na léta 2024 a 2025, který schválily vláda, parlament i senát a podepsal prezident republiky.

Únik plynu je nutné nahlásit

Únik plynu je nutné nahlásit

21. listopadu 2023 - Česká republika - Distributoři plynu v České republice kontrolují v tomto týdnu těsnost svých plynovodů. Cílem je zjistit případné netěsnosti a úniky na plynových rozvodech nebo ze spotřebičů.
V případě, že lidé zaznamenají sirný zápach odorizovaného zemního plynu, mají volat nepřetržitou pohotovostní linku plynařů na telefonním čísle 1239. Platí to pro celou Českou republiku bez ohledu na distribuční společnost, která pokrývá daný region. Volající by měli dispečerovi nahlásit jméno, adresu místa poruchy nebo závady, kontaktní telefon a orientační body, podle nichž se pracovníci pohotovostní služby dostanou co nejrychleji na místo možné poruchy.¨

Budou lékaři stávkovat?

Budou lékaři stávkovat?

21. listopadu 2023 - Ústecký kraj – V listopadu poctil svou návštěvou akciovou společnost Krajská zdravotní ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Nešetřil chválou zejména nad novými obřími investicemi do modernizace budov i přístrojového vybavení, které bez nadsázky řadí největšího poskytovatele zdravotnických služeb v našem regionu na úroveň fakultních nemocnic.

Pomozte splnit přání seniorům

Pomozte splnit přání seniorům

21. listopadu 2023 - Česká republika – Právě běží projekt Ježíškova vnoučata, který plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají.

Czech Fashion Week přispěje k oslavám dvaceti let ČR v Evropské unii

Czech Fashion Week přispěje k oslavám dvaceti let ČR v Evropské unii

18. listopadu 2023 - Česká republika - V příštím roce 1. května si připomeneme dvacet let od vstupu České republiky do Evropské unie. Způsoby těchto oslav budou různé od politických, přes ekonomické, až po kulturní a společenské akce. Zapojí se do nich i společnost Czech Fashion Week, jejímž jednatelem a zároveň producentem jejích eventů je Ing. Jiří Morštadt. Seznámil nás rámcově s tím, co pro tuto událost zamýšlí.

Mikuláš s čerty přijde i do jeskyní

Mikuláš s čerty přijde i do jeskyní

18. listopadu 2023 - Česká republika - V peklo s čerty se na začátku letošního prosince změní hned tři zpřístupněné jeskyně v Česku – Koněpruské v Českém krasu na Berounsku, Výpustek ve Křtinském údolí v Moravském krasu a nově i Mladečské jeskyně u Litovle na Olomoucku.

Dnes si připomínáme Světový den předčasně narozených dětí

Dnes si připomínáme Světový den předčasně narozených dětí

16. listopadu 2023 - Česká republika - Na celém světě se slaví 17. listopadu, u nás bude státní svátek, proto se veřejné budovy zabarví purpurově už dnes.

Vánoční sbírka Strom splněných přání od Super zoo startuje

Vánoční sbírka Strom splněných přání od Super zoo startuje

14. listopadu 2023 - Česká republika - K Vánocům neodmyslitelně patří tradice a není tomu jinak ani v Super zoo. I letos proto budou moci milovníci zvířátek až do konce roku nakupovat dárky ve více než 180 prodejnách nejen pro mazlíčky své, ale i pro ty opuštěné. V minulém roce v rámci vánoční sbírky zákazníci Super zoo společně darovali chovatelské potřeby v neuvěřitelné hodnotě 12 912 816 Kč.

Odešel Karel Schwarzenberg

Odešel Karel Schwarzenberg

13. listopadu 2023 - Vídeň – V sobotu 11. listopadu zemřel ve Vídni ve věku 85 let Karel Schwarzenberg. Politiku považoval za službu občanům a tím se řídil po návratu do rodné vlasti. O zahraniční politice, mezinárodních vztazích a našich hodnotových, kulturních kořenech v Evropě a na Západě dokázal poutavě celé hodiny rozprávět a také neúnavně pracovat nad tím, aby se Československo opět stalo svobodnou a demokratickou zemí. Po rozdělení Československa každodenně, ať v jakékoliv funkci či jako soukromá osoba naplňoval zásadu drobné masarykovské práce v povznášení naší země. Stejně jako první prezident nezávislého Československa a první prezident svobodného Česka nesnášel prázdné tlachání a jednou z jeho nejčastějších reakcí v diskusích nad neduhy a nepravostmi tohoto světa bylo: No a co s tím budeme dělat?

Strana výpisu

1 ...