Karlovarský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Karlovarský

Zahradní partitury Jana Ságla

Zahradní partitury Jana Ságla

1. března 2024 - Karlovy Vary - Galerie umění, příspěvková organizace Karlovarského kraje, připravila výstavu prací významného fotografa Jana Ságla názvem Zahradní partitury. Její vernisáž se uskuteční 7. března v 17 hodin, otevřena bude denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin do 28. dubna.

Kraj rozdělí první motivační příspěvky lékařům nad 65 let

Kraj rozdělí první motivační příspěvky lékařům nad 65 let

28. února 2024 - Karlovy Vary - Rada Karlovarského kraje schválila první žádosti na poskytnutí dotace v rámci nového motivačního programu pro lékaře primární péče starší 65 let. Částkou 50 000 korun bude podpořeno 30 žadatelů. Účelem vyhlášeného programu je motivovat lékaře primární péče starší 65 let, aby nadále provozovali své praxe, a zároveň je ocenit za to, že se stále starají o pacienty, čímž výrazně napomáhají poskytování zdravotních služeb občanům regionu.

Projekt Medikem na gymplu zahájil další pololetí

Projekt Medikem na gymplu zahájil další pololetí

27. února 2024 - Karlovy Vary - Jednou měsíčně vždy v sobotu se na sokolovkém gymnáziu setkává skupina vybraných patnácti žáků gymnázií napříč krajem, kteří se v projektu Medikem na gymplu připravují na přijímací zkoušky na medicínu. Jedná se o projekt Karlovarské agentury rozvoje podnikání ve spolupráci s Karlovarským krajem, jenž reaguje na nedostatek lékařů v regionu. Na první setkání ve druhém pololetí přijel žáky pozdravit hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Post Bellum získá podporu od kraje

Post Bellum získá podporu od kraje

26. února 2024 - Karlovarský kraj - Už jste slyšeli o aktivitách neziskové organizace POST BELLUM, která vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století? Tak právě jí Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila dotaci ve výši 200 tisíc korun. Prostředky by měly jít na výdaje spojené s provozem pobočky Paměti národa v regionu a jejího dokumentačního centra.

V českých chovech zubrů začala akce kulový blesk

V českých chovech zubrů začala akce kulový blesk

25. února 2024 - Česká republika – Převozem dvou zubřích býků z bývalého vojenského prostoru Milovice ve středních Čechách do obory Židlov v Libereckém kraji začala včera rozsáhlá výměna a převozy zubrů v českých chovech, Jejich výsledkem bude genetické oživení dvou nejvýznamnějších chovů zubrů v Česku a založení nového chovného stáda na Lipně. Akce se týká celkem čtyř krajů.

V minulé chřipkové sezóně se nejvíce lidí očkovalo v Ústeckém kraji

V minulé chřipkové sezóně se nejvíce lidí očkovalo v Ústeckém kraji

24. února 2024 - Česká republika – Po letech poklesu nemocnosti se letos chřipka vrátila s plnou intenzitou. Očkování, které je v současnosti nejúčinnější ochranou proti této virové infekci, však v naší zemi využívá jen několik procent populace. Přestože Česká republika v proočkovanosti proti chřipce výrazně zaostává za ostatními západními zeměmi, prodej chřipkových vakcín se po poklesu v období pandemie oproti minulé sezóně opět zvýšil. Jedná se pouze o krátkodobý trend, nebo je u nás očkování a zájem o prevenci konečně zase na vzestupu?

Traktory opět na silnicích

Traktory opět na silnicích

22. února 2024 - Česká republika - Čeští zemědělci se dnes na předem ohlášené akci připojili k protestům kolegů ze zemí střední a východní Evropy.

Ředitelé nemocnic skončili ve vyšetřovací vazbě

Ředitelé nemocnic skončili ve vyšetřovací vazbě

22. února 2024 - Ústecký kraj/ Vysočina - Rozsáhlá kauza ovlivňování veřejných zakázek na nákup zdravotnického materiálu se týká také peněz z evropských fondů. Podezřelí měli zmanipulovat zakázky za miliony korun. Kauzu dozoruje Úřad evropského veřejného žalobce, tedy evropská prokuratura.

Jedinečný projekt očkovací centra zajistí očkování dětem, které nemají svého pediatra

21. února 2024 - Karlovy Vary - Karlovarský kraj se snaží pomoci rodinám, jejichž děti nejsou registrovány u dětského lékaře, a zároveň i těm, jejichž lékař ukončil svou činnost a nového se jim nedaří získat. Ve spolupráci s dětskými lékaři Janou a Tomášem Vyhlídkovými a příspěvkovou organizací kraje Dětským centrem Karlovy Vary proto otevře očkovací centrum pro děti, které se zaměří na zákonem stanovená povinná ale i nepovinná očkování. Nyní Rada Karlovarského kraje odsouhlasila provozní příspěvek pro dětské centrum ve výši 600 tisíc korun na vybavení.

Letiště Karlovy Vary vykázalo vloni velký nárůst počtu odbavených cestujících

Letiště Karlovy Vary vykázalo vloni velký nárůst počtu odbavených cestujících

16. února 2024 - Karlovy Vary - Letiště Karlovy Vary v roce 2023 pokračovalo v postupném růstu počtu letů a tím i odbavených cestujících.

Dnes je svátek zamilovaných

Dnes je svátek zamilovaných

14. února 2024 - Česká republika – Dnes slaví zamilovaní svátek lásky. K Valentýnu se váže celá řada zvyků, které pomalu pronikají i do českého prostředí.

Strana výpisu

1 ...