Moravskoslezský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Moravskoslezský

Dnes si připomínáme Světový den předčasně narozených dětí

Dnes si připomínáme Světový den předčasně narozených dětí

16. listopadu 2023 - Česká republika - Na celém světě se slaví 17. listopadu, u nás bude státní svátek, proto se veřejné budovy zabarví purpurově už dnes.

Vánoční sbírka Strom splněných přání od Super zoo startuje

Vánoční sbírka Strom splněných přání od Super zoo startuje

14. listopadu 2023 - Česká republika - K Vánocům neodmyslitelně patří tradice a není tomu jinak ani v Super zoo. I letos proto budou moci milovníci zvířátek až do konce roku nakupovat dárky ve více než 180 prodejnách nejen pro mazlíčky své, ale i pro ty opuštěné. V minulém roce v rámci vánoční sbírky zákazníci Super zoo společně darovali chovatelské potřeby v neuvěřitelné hodnotě 12 912 816 Kč.

Odešel Karel Schwarzenberg

Odešel Karel Schwarzenberg

13. listopadu 2023 - Vídeň – V sobotu 11. listopadu zemřel ve Vídni ve věku 85 let Karel Schwarzenberg. Politiku považoval za službu občanům a tím se řídil po návratu do rodné vlasti. O zahraniční politice, mezinárodních vztazích a našich hodnotových, kulturních kořenech v Evropě a na Západě dokázal poutavě celé hodiny rozprávět a také neúnavně pracovat nad tím, aby se Československo opět stalo svobodnou a demokratickou zemí. Po rozdělení Československa každodenně, ať v jakékoliv funkci či jako soukromá osoba naplňoval zásadu drobné masarykovské práce v povznášení naší země. Stejně jako první prezident nezávislého Československa a první prezident svobodného Česka nesnášel prázdné tlachání a jednou z jeho nejčastějších reakcí v diskusích nad neduhy a nepravostmi tohoto světa bylo: No a co s tím budeme dělat?

Potravinová sbírka hlásí rekord

Potravinová sbírka hlásí rekord

13. listopadu 2023 - Česká republika – Podzimní kolo celostátní potravinové sbírky, která se v kamenných obchodech konala v sobotu 11. listopadu, ohlásilo rekord.

I málo může pomoci

I málo může pomoci

11. listopadu 2023 - Česká republika – Dnes se po celé republice koná Sbírka potravin.

Běží kampaň Movember

Běží kampaň Movember

5. listopadu 2023 - Česká republika - V listopadu se stále více mužů i žen v České republice zapojuje do kampaně Movember. Osvětu v oblasti prevence mužského zdraví budou originálně šířit po celý listopad i vozidla městské hromadné dopravy. Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) včetně členského Dopravního podniku města České Budějovice opět podpořilo projekt Movember, který každoročně organizuje nadační fond Muži proti rakovině. Celosvětová měsíční výzva upozorňuje na důležitost prevence rakoviny prostaty a varlat.

Tváří osvětové kampaně k očkování proti chřipce je Saskia Burešová

Tváří osvětové kampaně k očkování proti chřipce je Saskia Burešová

3. listopadu 2023 - Česká republika – Nastává období chřipkové sezóny, které představuje zvýšené zdravotní riziko zejména pro seniory. Povědomí o nemoci, jejích komplikacích a zejména prevenci šíří kampaň Stop chřipce! K ní se letos připojila i známá televizní moderátorka Saskia Burešová.

Dnes je Svátek zesnulých

Dnes je Svátek zesnulých

2. listopadu 2023 - Česká republika – Na dnešek připadá Svátek zesnulých, lidově řešeno Dušičky. Pozůstalí navštěvují hroby svých předků, pokládají na ně květiny, rozsvěcují svíčky a vzpomínají na své blízké.

Karlovarská Deklarace má podpisy zástupců jedenácti evropských zemí

Karlovarská Deklarace má podpisy zástupců jedenácti evropských zemí

1. listopadu 2023 - Česká republika - Ústecký kraj se připojil ke Karlovarské Deklaraci uhelných regionů, kterou kromě českých uhelných regionů podepsali představitelé dalších devatenácti regionů z Německa, Polska, Irska, Slovenska, Španělska, Slovinska, Finska, Řecka, Bulharska a Rumunska. Slavnostní akt podpisu deklarace byl součástí konference Platformy uhelných regionů v transformaci, která se konala v Bruselu.

Dnes je Státní svátek

Dnes je Státní svátek

28. října 2023 - Česká republika - 28. října 1918 byl vyhlášen samostatný československý stát jako jeden z nástupnických států Rakouska-Uherska. První samostatný stát Čechů a Slováků byl založen na základě zásady sebeurčení národů a vzniku etnických státních hranic nezávisle na výsledcích první světové války, kterou formuloval americký prezident Woodrow Wilson ve čtrnácti bodech přednesených 8. ledna 1918 na zasedání Kongresu USA.

Připomínka autora prvních kontaktních čoček

Připomínka autora prvních kontaktních čoček

27. října 2023 - Český rodák Otto Wichterle je autorem více než 150 vynálezů a patentů. Mezi jeho nejznámější patří vynález silonu a hydrofilních gelů, ale také měkké kontaktní čočky. Dnes by oslavil 110. narozeniny.

Strana výpisu

7 ...