Plzeňský - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Plzeňský

Fantastický úspěch: ocenění pro české studenty v soutěži NASA

Fantastický úspěch: ocenění pro české studenty v soutěži NASA

29. dubna 2024 - Houston/Česká republika - Pětice českých středoškoláků uspěla ve finále prestižní mezinárodní soutěže Conrad Challenge v ústředí americké vesmírné agentury NASA v Houstonu. Zvítězili s nápadem, jak na dálku opravit nefunkční družice. Studenti díky úspěchu získali stipendia na univerzity v USA.

Oranžové kolo opět pomáhalo

Oranžové kolo opět pomáhalo

29. dubna 2024 - Plasy – Víkendový program 22. Dne ve vzduchu s Plzeňským krajem byl v sobotu tradičně obohacen o charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Návštěvníci letecké show tak mohli minutovou jízdou na dvou oranžových handbike pomoci i dobré věci. Obdarovanými letos byly Domažlická nemocnice a Klatovská nemocnice (Skupina Nemocnice Plzeňského kraje). A protože o jízdy byl mezi veřejností veliký zájem, přerozdělila ve finále Nadace ČEZ mezi oba subjekty celkem 100 974 koruny. Výsledek všech jízd byl velmi těsný, 50 462 koruny pro Klatovy a 50 512 korun pro Domažlice.

Půlmaraton s rekordním počtem běžců

Půlmaraton s rekordním počtem běžců

29. dubna 2024 - Plzeň - Za slunného počasí se konal 9. ročník rodinného závodu Půlmaraton Plzeňského kraje zaznamenal rekordních 1550 dospělých běžců a na dětských bězích to bylo zhruba 250 malých závodníků. Absolutním vítězem půlmaratonské tratě se stal loňský vítěz Adam Korecký. Plzeňský kraj také vybral na prázdninové pobyty dětí z náhradní rodinné péče v rámci projektu „Voda pomáhá“ 25 920 Kč.

Prosím, myslete na přírodu

Prosím, myslete na přírodu

24. dubna 2024 - Česká republika – Více než pět stovek osobností, které rozhodují o budoucnosti České republiky, oslovily v souvislosti s dnešním Dnem Země děti z několika mateřských a základních škol. Namalovaly pro ně obrázky s motivy přírody nebo zničeného životního prostředí a adresovaly jim tak prosbu: Prosím, myslete na přírodu.

Nadace ČEZ opět podpořila výsadbu nové zeleně v Kralovicích

Nadace ČEZ opět podpořila výsadbu nové zeleně v Kralovicích

23. dubna 2024 - Kralovice – Deset lip srdčitých zakořeňuje od soboty 20. dubna podél cesty spojující město Kralovice s národní kulturní památkou – Poutním areálem Mariánská Týnice s kostelem Zvěstování Panny Marie. Na jejich výsadbu přispěla městu požadovanou částkou 42 700 korun Nadace ČEZ v rámci jarního kola grantu Stromy.

O víkendu foťte rostliny i ptáky

O víkendu foťte rostliny i ptáky

23. dubna 2024 - Česká republika - Více než 675 měst na sedmi kontinentech, z toho šest v České republice, se utká v globální soutěži pozorování městské přírody City Nature Challenge (CNC). Praha, Brno, Uherskohradišťsko, České Budějovice, Ostrava a Veselsko tak vyzývají všechny milovníky přírody, fanoušky vědy a lidi všech věkových kategorií i vzdělání, aby od pátku 26. dubna do pondělí 29. dubna fotili volně žijící rostliny, živočichy a houby ve svém okolí a svá pozorování nahrávali do bezplatné aplikace iNaturalist.

Kraj láká do regionu bývalé „záklaďáky“

Kraj láká do regionu bývalé „záklaďáky“

20. dubna 2024 - Plzeň - Plzeňský kraj přichází se zcela novým a unikátním produktem cestovního ruchu „Když jsem já sloužil na západě Čech“, který si jistě najde mnoho příznivců. Zaměřuje se zejména na vojenské nadšence a milovníky válečné techniky, ale i na rodiny s dětmi. Jeho hlavní cíl je díky vojenské turistice celkově podpořit turistický ruch v kraji. V rámci produktu vznikl zcela nový web a byla vytvořena brožura zaměřená na bohatou vojenskou historii regionu.

Taneční desítka je kompletní

Taneční desítka je kompletní

19. dubna 2024 - Desítka soutěžících známých osobností, které budou na podzim tančit ve třinácté řadě StarDance, už je kompletní. Česká televize odtajnila muže, kteří předvedou své taneční umění. Jsou jimi herci Filip Blažek a Oskar Hes, spisovatel Patrik Hartl, paralympionik Jiří Ježek a hudebník Ondřej Ruml.

Město pro byznys

Město pro byznys

17. dubna 2024 - Plzeň - Město poskytuje nejlepší podnikatelské prostředí i přístup veřejné správy a stává se zaslouženým vítězem letošního krajského vyhodnocení srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Podnikání se daří také v Rokycanech a v Tachově. Vyplývá to z dat, která zpracovává analytická agentura Datank. Srovnávací výzkum Město pro byznys již sedmnáctým rokem hodnotí v rámci celé České republiky 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Praha. Krajské výsledky jsou vyhlašovány v rámci regionálních setkání Svazu měst a obcí ČR.

Z festivalových pódií přes červený koberec až do Rudolfina

Z festivalových pódií přes červený koberec až do Rudolfina

17. dubna 2024 - Česká republika - Mladý a dynamický symfonický orchestr Police Symphony Orchestra ve svém čtrnáctém roce existence sestoupí na okamžik z hudebních pódií na filmová plátna. Dokumentární film s názvem Velký finále mapuje tři roky života mladých lidí amatérského orchestru, jejich radosti i strasti, úspěchy i vyčerpání, ale hlavně odhodlání jít si za svými sny.

Raná péče vozí rodinám dětí s postižením pomoc a naději

Raná péče vozí rodinám dětí s postižením pomoc a naději

17. dubna 2024 - Česká republika - V termínu 13.-19. května proběhne osvětová kampaň Týden rané péče, což je bezplatná sociální služba pro rodiny dětí s postižením, vzácným onemocněním nebo předčasně narozené, kterou rodina může využít od narození dítěte až do jeho sedmi let.

Strana výpisu

6 ...