Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Pomoc ukrajinským uprchlíkům či české projekty rozvojové pomoci

Pomoc ukrajinským uprchlíkům či české projekty rozvojové pomoci

19. května 2024 - Moldavsko - Předseda Senátu Miloš Vystrčil zakončil dvoudenní návštěvu v Moldavské republice. Dnes jednal s primátorem města Hîncesti, navštívil Centrum pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny a setkal se se zástupci nevládních organizací působících v oblasti rozvojové pomoci. Za horní komoru se cesty také účastnili senátorka Věra Procházková a senátoři Jiří Dušek, Václav Láska, Marek Ošťádal a Josef Klement, dále ředitel Národního muzea ČR Michal Lukeš, zástupci Ministerstva zahraničních věcí a Akademie věd ČR.

Právo na zdravotní péči

Právo na zdravotní péči

19. května 2024 - Podle ustanovení článku 31 Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavního pořádku, má každý právo na ochranu zdraví. Jen pro informaci čtenáře, Listina základních práv a svobod má 44 článků. Občané České republiky pak mají na základě veřejného zdravotního pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek stanovených zákonem.

Na pomoc atopikům

Na pomoc atopikům

18. května 2024 - Praha – Nedávno vzniklá česká značka Gentle Gesture
se rozhodla bojovat s nedostačujícím sortimentem pro lidi trpící kožními onemocněními, především atopickým ekzémem. Vyvíjí oblečení s maximálním důrazem na potřeby citlivé pokožky; jemnost a nedráždivost jsou hlavními požadavky při navrhování. Podstatná je pro značku také estetická stránka.

Fox se vrátí do služby městské policie

Fox se vrátí do služby městské policie

17. května 2024 - Ústí nad Labem - Služební pes městské policie potřeboval po svém zranění nákladnou operaci ve specializované klinice. Peněžitý dar schválený radou města pomůže pokrýt náklady na jeho léčbu.

Sbírka pro třináctiletou Týnku bez ruky

Sbírka pro třináctiletou Týnku bez ruky

17. května 2024 - Česká republika - Kristýna se narodila s vývojovou vadou – deformovaným pravým předloktím ke všemu přiškrceným pupeční šňůrou. Proto jí hned po narození musela být část ruky v předloktí amputovaná. Bohužel nemá naději na protézu, protože její rána, kterou napadl zlatý stafylokok, se nehojí a pahýlek jí je nadále amputacemi zkracován. Týna to ale nevzdává a navzdory osudu je aktivní sportovkyně. A to je obdivuhodné! Pomozte nám a podpořte společně s námi statečnou třináctiletou slečnu v boji s osudem.

Auto pro Zdravotního klauna

Auto pro Zdravotního klauna

15. května 2024 - Mladá Boleslav – Škoda Auto představuje dva vítězné návrhy vozů soutěže Auto pro Zdravotního klauna. Autory jsou 7letý Filip Vejnar a 15letá Sofie Siderasová.

V polovině května dorazí do Prahy 30 vinařů

V polovině května dorazí do Prahy 30 vinařů

15. května 2024 - Praha – Celkem 46 stánků, 30 vinařů, degustace růžových vín a klaretů, k tomu vhodná gastronomie, bohatý doprovodný program – to vše nabídne už 13. ročník festivalu Růžový máj. Ten proběhne 18. května na pravém břehu Vltavy na Rašínově nábřeží.

Zítra je květinový květen

Zítra je květinový květen

14. května 2024 - Česká republika - Díky podpoře dobrovolných dárců se může Liga proti rakovině věnovat prevenci, podpoře výzkumu onkologických onemocnění i zlepšení kvality života onkologických pacientů.

ZZS Karlovarského kraje má nové vozy

ZZS Karlovarského kraje má nové vozy

13. května 2024 - Karlovarský kraj - Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje má další nové vozy v hodnotě téměř 13 milionů Kč. Z toho sedm vozů pořídila díky investičnímu příspěvku Karlovarského kraje.

Týden rané péče odstartoval setkáním odborníků u kulatého stolu

Týden rané péče odstartoval setkáním odborníků u kulatého stolu

11. května 2024 - Zlín‒ V Baťově mrakodrapu, tedy sídle Zlínského kraje, se uskutečnil kulatý stůl s názvem „Stavíme mosty“. Ten uspořádalo hejtmanství ve spolupráci s poskytovateli rané péče v regionu v rámci kampaně Týden rané péče, jejíž 17. ročník proběhne od 13. do 19. května. Hlavním cílem setkání zástupců kraje, rodičů a odborníků z rané péče, zdravotnictví a školství bylo společně probrat možnosti prohloubení spolupráce mezi resorty tak, aby podpora pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením v raném věku byla včasná, dostupná a kvalitní.

Něco pro gurmány

Něco pro gurmány

10. května 2024 - České Budějovice - Místní výstaviště hostí národní potravinářský veletrh CZECH FOOD EXPO a tradiční HOBBY.

Strana výpisu

6 ...