Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Pražský biskup navštívil nemocné v Roudnici

Pražský biskup navštívil nemocné v Roudnici

14. února 2024 - Roudnice nad Labem - U příležitosti mezinárodního dne nemocných navštívil pacienty v roudnické nemocnici pomocný biskup pražský a generální vikář pražského arcibiskupství Zdenek Wasserbauer. Vedle pacientů se setkal také s personálem, vedením nemocnice, starostou města a prohlédl si i prostory právě budované nemocniční kaple.

Pod rouškou šikany

Pod rouškou šikany

14. února 2024 - Praha – V online nakladatelství Pointa vychází tento týden kniha s názvem Pod rouškou šikany, která je souborem skutečných příběhů o šikaně na pracovišti mezi zdravotníky, která je jednou z hlavních příčin, proč český zdravotnický systém nemá dostatečné množství zdravotních sester.

Ve Zlínském kraji přibylo praktických lékařů

Ve Zlínském kraji přibylo praktických lékařů

12. února 2024 - Zlínský kraj – Celkem patnáct všeobecných praktických lékařů přibylo během uplynulých dvou let ve Zlínském kraji. Nové ordinace otevřeli na Rožnovsku, Valašskomeziříčsku, Vsetínsku a Otrokovicku. V kraji nyní provozuje praxi 332 praktiků. Vychází to z průzkumu krajského úřadu, který porovnával data z Národního registru zdravotnických pracovníků z konce roku 2021 a 2023.

Lékaři Masarykovy nemocnice aplikují stimulátor proti bolesti přímo do páteře

Lékaři Masarykovy nemocnice aplikují stimulátor proti bolesti přímo do páteře

10. února 2024 - Ústí nad Labem - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem je jedním z jedenácti pracovišť v České republice, která provádějí implantaci míšního stimulátoru v léčbě bolesti. Tato speciální metoda se používá v případech, kdy ostatní léčba bolesti selhává a v Česku jde stále o poměrně ojedinělé řešení léčby bolesti, byť velmi účinné.

Oční oddělení čeká zkvalitnění péče

Oční oddělení čeká zkvalitnění péče

8. února 2024 - Mladá Boleslav - Oční oddělení Klaudiánovy nemocnice má od ledna nové vedení. V řadě pátým primářem se stal doc. MUDr. Alexandr Stěpanov, Ph.D., MBA, FEBO. Pod jeho vedením plánuje oční oddělení řadu změn. Pan primář tak naváže na úspěšné roky pod vedením oblíbeného primáře Zdeňka Mazala, který patřil k uznávaným odborníkům v České republice.

Pavilon „O“ prošel komplexní rekonstrukcí za 222 milionů korun

Pavilon „O“  prošel komplexní rekonstrukcí za 222 milionů korun

8. února 2024 - Kolín - V Oblastní nemocnici Kolín včera slavnostně otevřeli zrekonstruovaný Pavilon „O“. Lidé tu najdou oddělení ORL, cévní chirurgie, interní stanici a ordinace s poradnami uvedených oborů. Dokončena byla i výstavba nadzemní chodby, která zajistí bezpečný průchod mezi Pavilonem „O“ a přilehlým Pavilonem „L“ tzv. „suchou nohou“.

Na návštěvu jen s ochranou dýchacích cest

Na návštěvu jen s ochranou dýchacích cest

6. února 2024 - Ústecký kraj – S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci ve výskytu akutních respiračních onemocnění, zejména chřipky, jsou stanovena ve všech nemocnicích Krajské zdravotní a.s. epidemiologická opatření.

Práce na prvním lůžkovém hospicu na Vysočině finišují

Práce na prvním lůžkovém hospicu na Vysočině finišují

5. února 2024 - Havlíčkův Brod - Lůžkový hospic Kraje Vysočina v Havlíčkově Brodě je téměř hotový. Kraj aktuálně finišuje se stavebními pracemi a připravuje se na zahájení vybavování interiérů.

Mzdy v Krajské zdravotní letos opět porostou

Mzdy v Krajské zdravotní letos opět porostou

4. února 2024 - Ústecký kraj - Vedení Krajské zdravotní, a.s., a zástupci odborových organizací se dohodli na růstu tarifních mezd v roce 2024 všech zaměstnanců o 5 %. Lékařům pak mzdy porostou také o zvláštní lékařský příplatek, celkem mezi 5 až 15 tisíci korunami v návaznosti na jejich odbornou úroveň.

Pomáhají s hojením chronických ran

Pomáhají s hojením chronických ran

3. února 2024 - Most - Léčbě chronických ran se dlouhodobě věnují na oddělení následné péče a rehabilitace mostecké nemocnice, které najdete v areálu v Zahražanech. Centrum hojení ran, které tu proto před časem vzniklo, vede primář oddělení MUDr. Tomáš Zelenka. Právě sem Prokop lékař a Prokop záchranář ve 24. dílu pořadu Prokopni to vyrazili.

Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově má nové rozvody kyslíku

Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově má nové rozvody kyslíku

2. února 2024 - Cvikov - V dospělé části Léčebny respiračních nemocí ve Cvikově skončily práce na nových rozvodech kyslíku. Tímto počinem se plicní sanatorium zařazuje mezi špičková zařízení v celé republice. Celkové náklady na projekt činily 17 300 000 korun a kraj na jaře letošního roku očekává dotaci z evropských zdrojů ve výši 13 924 976 korun.

Strana výpisu

11 ...