Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Blíží se suchý únor

Blíží se suchý únor

20. ledna 2024 - Praha - Za dva týdny začíná únor, který je již tradičně spojen nejen s abstinováním a detoxem, ale také se snahou zlepšit náš životní styl a tím i zdravotní stav. Často je velmi náročné s pitím přestat, ale mnohem lehčí je nahradit to něčím jiným, pokud možno zdravým. A právě proto, aby lidé, kteří se rozhodnou zapojit do Suchého února, měli o volbu navíc, přichází nová chmelová příchuť kombuchy Loklok.

V Roudnici nad Labem se zrodila gastro hvězda

V Roudnici nad Labem se zrodila gastro hvězda

20. ledna 2024 - V Karlových Varech se uskutečnil 24. ročník prestižní kuchařské soutěže Lázeňský pohárek. Zabodovala v něm Rozálie Michlová ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Roudnici nad Labem, která vybojovala první místo v kategorii cukrář.

Miky a Klaudinka rozveselí nemocné děti

Miky a Klaudinka rozveselí nemocné děti

19. ledna 2024 - Mladá Boleslav - Mobilní jednotka intenzivní péče nebo urgentní příjem pacientů – to jsou dvě místa, v Klaudiánově nemocnici, kudy projdou vážně nemocné nebo zraněné děti. A právě těmto malým pacientům pomohou v těžké chvíli dva noví maskoti mladoboleslavské nemocnice – medvědi Miky a Klaudinka, hrdí nositelé jména po Mikulášovi Klaudiánovi, jehož jméno tato nemocnice v názvu používá.

Záchranáři z Rumburku převzali rozšířenou část své výjezdové základny

Záchranáři z Rumburku převzali rozšířenou část své výjezdové základny

18. ledna 2024 - Rumburk - V srpnu roku 2023 dokončil Ústecký kraj realizaci investiční akce „Přístavba objektu výjezdové základny Rumburk“. Radní pro oblast majetku a investic Tomáš Rieger, radní pro oblast zdravotnictví Radim Laibl, předseda výboru kraje pro zdravotnictví Milan Rychtařík a radní pro oblast finanční Jan Růžička nyní budovu slavnostně předali záchranářům.

Nemocniční dobrovolníci potěšili téměř 2000 pacientů

Nemocniční dobrovolníci potěšili téměř 2000 pacientů

18. ledna 2024 - Mladá Boleslav - Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice má za sebou další úspěšný rok svého fungování. Celkem dobrovolníci za rok 2023 zpříjemnili pobyt v nemocnici téměř 2000 pacientů během 787 hodin. Dobrovolníci v mladoboleslavské nemocnici působí osmnáctým rokem.

Náměstkem pro řízení kardiovaskulární péče je MUDr. Petr Křiváček, MBA

Náměstkem pro řízení kardiovaskulární péče je MUDr. Petr Křiváček, MBA

16. ledna 2024 - Ústecký kraj - MUDr. Petr Křiváček, MBA, vede úsek řízení kardiovaskulární péče, pro nějž se stal od 1. ledna 2024 novým náměstkem. Doktor Křiváček v Krajské zdravotní, a.s., od 1. listopadu 2023 začal pracovat jako vedoucí lékař Kardiocentra, kam přišel z Oddělení kardiochirurgie Nemocnice Na Homolce. Je absolventem Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Má atestaci I. stupně z chirurgie, atestaci z cévní chirurgie a atestaci z kardiochirurgie.

Nové trasy pro vozíčkáře

Nové trasy pro vozíčkáře

15. ledna 2024 - Ústí n. L. - Na konci loňského roku se oddělení cestovního ruchu Magistrátu města Ústí nad Labem podílelo společně se spolkem Disway na zmapování nové trasy pro vozíčkáře. Disway je sdružení pro podporu cestování osob s omezenou pohyblivostí, jehož členové na základě vlastních zkušeností zaznamenávají trasy po celé ČR do nové mobilní aplikace Disway Trails. V aplikaci jsou kromě stezek na českém území i ty za německými hranicemi.

Nemocnice v Opavě dokončila čtvrtmiliardovou investici

Nemocnice v Opavě dokončila čtvrtmiliardovou investici

15. ledna 2024 - Opava - Pavilon L vybudovaný na přelomu 19. a 20. století má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Dříve zde fungovaly interní obory, nyní se zaměření rozšiřuje, v pavilonu přibude například rehabilitace nebo jednotka následné péče. Rekonstrukce, která se týkala vnitřních prostor dlouhého památkově chráněného východního křídla a kratšího severního křídla objektu, stála zhruba čtvrt miliardy korun a byla hrazena zřizovatelem nemocnice, kterým je Moravskoslezský kraj.

Vysočina i letos podporuje stomatology

Vysočina i letos podporuje stomatology

14. ledna 2024 - Velká Bíteš - Nová zubní ambulance ve Velké Bíteši a stipendium pro další budoucí zubařku. Kraj Vysočina pokračuje s podporou mediků i jejich ordinací. Začátkem roku získala stipendium studentka zubního lékařství.

Pojízdná kavárna potěšila pacienty i personál

Pojízdná kavárna potěšila pacienty i personál

13. ledna 2024 - Mladá Boleslav - Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice zahájilo letošní rok novinkou: úplně poprvé v historii vyrazila na oddělení takzvaná pojízdná kavárna. Dobrovolnice v ní nabízely překapávanou a rozpustnou kávu nebo čaj.

Ohrožené děti naleznou pomoc v novém zařízení v Mladcov

Ohrožené děti naleznou pomoc v novém zařízení v Mladcov

12. ledna 2024 - Zlínský kraj – Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP) dnes slavnostně otevřelo nové prostory ve zlínské čtvrti Mladcová. Do zrekonstruované moderní budovy se služba přestěhovala z Čiperovy vily ve Zlíně. Zařízení pomáhá dětem do osmnácti let, které se ocitly v krizové situaci, a nemůže se o ně postarat vlastní rodina, zajistí jim dočasný pobyt i potřebou péči.

Strana výpisu

... 13 ...