Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Pomáhají s hojením chronických ran

Pomáhají s hojením chronických ran

3. února 2024 - Most - Léčbě chronických ran se dlouhodobě věnují na oddělení následné péče a rehabilitace mostecké nemocnice, které najdete v areálu v Zahražanech. Centrum hojení ran, které tu proto před časem vzniklo, vede primář oddělení MUDr. Tomáš Zelenka. Právě sem Prokop lékař a Prokop záchranář ve 24. dílu pořadu Prokopni to vyrazili.

Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově má nové rozvody kyslíku

Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově má nové rozvody kyslíku

2. února 2024 - Cvikov - V dospělé části Léčebny respiračních nemocí ve Cvikově skončily práce na nových rozvodech kyslíku. Tímto počinem se plicní sanatorium zařazuje mezi špičková zařízení v celé republice. Celkové náklady na projekt činily 17 300 000 korun a kraj na jaře letošního roku očekává dotaci z evropských zdrojů ve výši 13 924 976 korun.

Nové transfuzní oddělení nabídne komfortní zázemí

Nové transfuzní oddělení nabídne komfortní zázemí

2. února 2024 - Karlovy Vary - Ve zrekonstruovaných prostorech pavilonu L Nemocnice Karlovy Vary zahájilo provoz transfuzní oddělení, které dosud sídlilo ve Vítězné ulici v Karlových Varech. Transfuzní oddělení je tak nyní součástí areálového komplexu nemocnice a nabízí moderní prostředí se špičkovým vybavením. Rekonstrukce pavilonu L je součástí Generelu Karlovarské krajské nemocnice.

Byty zvláštního určení upřesňují cílovou skupinu

Byty zvláštního určení upřesňují cílovou skupinu

2. února 2024 - České Budějovice - Od 1. ledna vstoupil v platnost dodatek č. 1 k Pravidlům pro přenechání bytů v majetku statutárního města České Budějovice do nájmu.
Jedna z nejdůležitějších změn se týká kategorie Bytů zvláštního určení, kde bylo zrušeno označení „byty v domě s pečovatelskou službou“ a současně došlo k upřesnění cílové skupiny, pro kterou je tato kategorie bytů určena.

Benešovská nemocnice má nový špičkový přístroj

Benešovská nemocnice má nový špičkový přístroj

31. ledna 2024 - Benešov - Zdejší nemocnice se zařadila mezi nejmodernější diagnostické pracoviště magnetické rezonance 3T. Ultramoderní magnetický scanner s inovativní technologií umožní přesnější diagnostiku a zajistí vyšší kapacitu při objednávání pacientů.

Psychologická příprava sportovců a rozvoj osobnosti

Psychologická příprava sportovců a rozvoj osobnosti

29. ledna 2024 - Štětí - Prostory Labe arény ve Štětí hostily Setkání sportovců Ústeckého kraje, které společně se Sportovním institutem Ústeckého kraje pořádala komise pro sport a volný čas v čele s jejím předsedou a zastupitelem Ústeckého kraje Miroslavem Novotným.

Když čas je vším

Když čas je vším

29. ledna 2024 - Tábor - V prostorách Galerie 140 byla slavnostní vernisáží zahájena výstava "Když čas je vším", kterou Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje připravila společně s Městskou táborskou galerií.

Cenu města Teplice obdržela MUDr. Marta Vachová

Cenu města Teplice obdržela MUDr. Marta Vachová

26. ledna 2024 - Teplice – V Zahradním domě se uskutečnilo již třetí slavnostní vyhlášení Ceny města Teplice. Laureátkou za rok 2023 se stala MUDr. Marta Vachová.

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

26. ledna 2024 - Praha – Prvním pražským farmářským trhem pod širým nebem, který v letošním roce přivítal zákazníky, byl Heřmaňák, ten je otevřen pravidelně každou sobotu na Řezáčově náměstí v Praze 7. V sobotu 3. února se k němu přidají hned dva další – farmářský trh Náplavka v Praze 2 a farmářský trh Kubáň v Praze 10.

Další revoluční novinka v porodnictví

obr. č.1

26. ledna 2024 - Litoměřice – Na včerejší tiskové konferenci v litoměřické nemocnici akciové společnosti Krajské zdravotní se novináři seznámili s revoluční novinkou – porodním gaučem. Využívají ji tady jako první v Ústeckém kraji. Dar v hodnotě 170 tisíc korun zprostředkoval Nadační fond Propolis 33.

V Kunovicích otevřeli novou odlehčovací službu

V Kunovicích otevřeli novou odlehčovací službu

25. ledna 2024 - Zlínský kraj– Při příležitosti třicátých narozenin rozšířil Domov pro osoby se zdravotním postižením v Kunovicích Na Bělince své služby. Nově nabízí odlehčovací službu, která na přechodnou dobu pomůže rodinám pečujícím o děti s mentálním a kombinovaným postižením. Díky tomu může rodina využít volný čas k řešení osobních záležitostí či nezbytnému odpočinku. Tento typ služby fungoval ve Zlínském kraji doposud pouze o víkendech ve Valašském Meziříčí a v Kroměříži s celkovou kapacitou pět míst.

Strana výpisu

... 14 ...