Film - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Film

Začíná mezinárodní festival Film a architektura

Začíná mezinárodní festival Film a architektura

26. září 2023 - Česká republika - Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.

Češi překonali hranici 73 kilogramů

Češi překonali hranici 73 kilogramů

23. září 2023 - Česká republika - Tým ve složení Radek Bis, Karel Račák a Rostislav Masopust si připsali životní úspěch!

Do boje o Oscara půjde film Bratři režiséra Tomáše Mašína

Do boje o Oscara půjde film Bratři režiséra Tomáše Mašína

13. září 2023 - Česká republika – Kandidáta na Oscara za Českou republiku v kategorii Nejlepší zahraniční film každoročně vybírá Česká filmová a televizní akademie (ČFTA), která stojí i za udílením cen Český lev. V letošním roce akademici v hlasování rozhodli vyslat do boje o cenu americké Akademie filmového umění a věd film Bratři režiséra Tomáše Mašína. Drama vypráví jeden
z největších příběhů studené války, bratrů Mašínových, kteří se rozhodli se zbraní v ruce opustit komunistické Československo. V premiéře bude film v českých kinech uveden letos 26. října.

Záchranka v mobilu pomáhá lidem v nouzi i záchranářům

Záchranka v mobilu pomáhá lidem v nouzi i záchranářům

12. září 2023 - Ústecký kraj - Aplikace Záchranka je v mobilním telefonu vždy připravena pro rychlé kontaktování zdravotnické záchranné služby nebo horské služby stiskem jediného tlačítka. Navíc má řadu dalších chytrých funkcí a propojení, která v nouzi zásadně pomohou. Jak přesně aplikace funguje? Kde ji stáhnout a kde a jak může lidem pomoci? Sledujte v patnácté epizodě pořadu Prokopni to. Tentokrát si Prokop lékař a Prokop záchranář jako hosta pozvali Filipa Maleňáka, autora projektu Aplikace Záchranka.

Ředitele škol potěšilo „pastelkovné“ i široká nabídka projektů

Ředitele škol potěšilo „pastelkovné“ i široká nabídka projektů

10. září 2023 - Karlovy Vary - Město podporuje i v novém školním roce řadu zajímavých projektů a pamatováno je i na opravy budov mateřských a základních škol.

Válečníci budou chtít navázat na úspěšnou loňskou sezónu

Válečníci budou chtít navázat na úspěšnou loňskou sezónu

6. září 2023 - Ústecký kraj - Výhra v Českém poháru a druhé místo v nejvyšší basketbalové soutěži - to jsou výsledky děčínských Válečníků v uplynulé sezóně. Basketbalisté Armexu Děčín dělají dobré jméno Ústeckému kraji již několik let.

SPORTFILM 2023 se zaměří i na důležitá společenská témata

SPORTFILM 2023 se  zaměří i na důležitá společenská témata

6. září 2023 - Liberec - 26. ročník Mezinárodního festivalu sportovních filmů SPORTFILM, který se letos v Liberci uskuteční v termínu 12. - 15.10., nabídne nejen zajímavou sportovní podívanou, ale otevře i mnoho témat diskutovaných ve společnosti. Vedle filmových projekcí je na letošním programu také řada besed a výstav. Nebude chybět ani konference Mental health či workshop pro začínající filmaře.

Návykové látky mohou být velmi nebezpečné

Návykové látky mohou být velmi nebezpečné

30. srpna 2023 - Ústecký kraj - Alkohol a návykové látky lákají přes léto více než kdy jindy.

První pomoc při otravě může zachránit život

První pomoc při otravě může zachránit život

22. srpna 2023 - Ústecký kraj - Třináctý díl pořadu Prokopni to je nejen o vaření a letním grilování. Prokop a Prokop se v něm věnují také úklidu a dalším věcem, které mohou lidi doslova otrávit. Diváci v aktuálním díle zjistí, že otrava z potravin se může projevovat nevolností, zvracením, průjmem, křečovitými bolestmi a klidně i teplotami. Důležité je nahradit tekutiny a použít třeba aktivní uhlí nebo léky proti průjmu. Nebezpečné jsou otravy z jídla zejména u malých dětí a starších osob. Při sběru hub by se lidé měli vyhýbat těm, které stoprocentně neznají, stejně jako u různých plodů a bylinek. Samostatnou kapitolou intoxikací jsou pak otravy domácími chemickými prostředky. Jak jim co nejefektivněji zabránit a co dělat v případě požití? Sledujte ve třinácté epizodě pořadu Prokopni to.

Vždy myslete na vlastní bezpečí

Vždy myslete na vlastní bezpečí

20. srpna 2023 - Ústecký kraj - V nejnovějším díle pořadu Prokopni to se Prokop s Prokopem zaměřují na stavy, se kterými si většina lidí sama neporadí a musí tak volat záchranku nebo vyrazit do nemocnice.

Pozvánka na zajímavou výstavu s komentářem

Pozvánka na zajímavou výstavu s komentářem

19. srpna 2023 - Karlovy Vary – Galerie umění v Karlových Varech zve veřejnost na komentovanou prohlídku výstavy Barrandov Studio: 90 let od první klapky.

Strana výpisu

4 ...