Film - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Film

Co vás čeká před plánovanou operací? Prozradí Prokopové

Co vás čeká před plánovanou operací? Prozradí Prokopové

10. ledna 2024 - Ústecký kraj - Chystáte se na plánovanou operaci a chcete vědět, co vás před ní čeká? Co je předoperační vyšetření a co obsahuje? Ve 23. dílu Prokopni to pozval Prokop lékař do mostecké nemocnice Prokopa záchranáře, aby spolu ukázali, co pacient absolvuje před tím, než se dostane na operační stůl.

Prokopové přejí hezké Vánoce a šťastný nový rok

Prokopové přejí hezké Vánoce a šťastný nový rok

20. prosince 2023 - Ústecký kraj - Ve svátečním 22. díle pořadu Prokopni to jeho protagonisté přejí divákům vše, co se před vánočními svátky a v závěru roku přeje. S úsměvem a humorem se v tomto netypickém díle Prokopové vrhají do děkování a lehkého bilancování.

Méďovy Vánoce zpříjemní svátky

Méďovy Vánoce zpříjemní svátky

14. prosince 2023 - Praha - Většina medvědů ulehá během prosince k zimnímu spánku a nemluví. Jen plyšový Méďa v malém norském městečku si žije po svém. Mluví a nespí. Tento Méďa totiž zpříjemní dětem i dospělým vánoční svátky. Ke konci roku bude mít premiéru rodinná pohádka s názvem Méďovy Vánoce. Jak je důležitá rodina a přátelství se spolu s Méďou dozvíte v kinech od 28. prosince.

ROK VDOVY se točí v Lounech, Bílině i Ústí nad Labem

ROK VDOVY se točí v Lounech, Bílině i Ústí nad Labem

30. listopadu 2023 - Ústecký kraj - V Ústeckém kraji pokračuje natáčení celovečerní hrané prvotiny režisérky Veroniky Liškové ROK VDOVY podle scénáře Eugena Lišky. Celkem v regionu proběhne šest natáčecích dní. Film vzniká s podporou Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Dny ukrajinského filmu budou v Brně

Dny ukrajinského filmu budou  v Brně

25. listopadu 2023 - Brno - Letos nejnovější ukrajinské filmy zase dorazí do Brna už začátkem prosince. Dny ukrajinského filmu už potřetí pořádá Ukrajinská iniciativa jižní Moravy v kooperaci s pražským festivalem
Týden ukrajinského filmu.

V jubilejním 20. díle sledují diváci cestu krevního vzorku

V jubilejním 20. díle sledují diváci cestu krevního vzorku

22. listopadu 2023 - Ústecký kraj - Co se děje s krevním vzorkem po jeho odebrání? Jak dlouho trvá vyhodnocení takového vzorku? Co vše jsou schopni v nemocniční laboratoři zjistit? A proč je nejlepší chodit na odběry do odběrové místnosti přímo v nemocnici? Nejen na tyto otázky odpoví divákům dvacátého dílu Prokopni to vedoucí Oddělení laboratorního komplementu Nemocnice Most Ing. Eva Herkommerová, Ph.D., MBA.

Variace Karlovy Vary

Variace Karlovy Vary

22. listopadu 2023 - Karlovy Vary - Film a hudbu, dva spřízněné umělecké obory, přináší každý rok na podzim do Karlových Varů akce Variace. Uskuteční se ve dnech 24. a 25. listopadu.

Filmaři poznávají Liberecký kraj

Filmaři poznávají Liberecký kraj

15. listopadu 2023 - Liberecký kraj - Dvoudenní výpravu po místech, která by mohla být vhodná pro natáčení filmů, uspořádala s podtitulem Z lázní do sokolovny aneb civilní i industriální lokace Libereckého kraje filmová kancelář Liberec Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission. Akci ze svého rozpočtu hradil Liberecký kraj.

DVOJÍ TRIUMF NA FESTIVALU V MILÁNĚ

DVOJÍ TRIUMF NA FESTIVALU V MILÁNĚ

13. listopadu 2023 - Liberecký kraj - Italské Miláno hostilo od 7. do 11. listopadu mezinárodní festival sportovních filmů „40th Milano International FICTS Fest“. Jednalo se o vyvrcholení světové série festivalů, mezi něž patří jako druhý nejstarší SPORTFILM LIBEREC.

Nejtěžší úrazy řeší traumacentrum

Nejtěžší úrazy řeší traumacentrum

8. listopadu 2023 - Ústecký kraj - Co je traumacentrum? Jak vypadá pacient, který péči traumacentra potřebuje? A co znamená, když nemocnice aktivuje traumaplán?

Dotáčí se úvodní scéna dobového filmu Vlny Jiřího Mádla

Dotáčí se úvodní scéna dobového filmu Vlny Jiřího Mádla

8. listopadu 2023 - PRAHA – „Chceme světlo, chceme více světla,“ vykřikují studenti se zapálenými svíčkami v rukou při protestním pochodu do centra Prahy. To je obraz, který na podzim 2024 otevře divákům hrdinský příběh reportérů a techniků Redakce mezinárodního života Československého rozhlasu v čele s Milanem Weinerem z období let 1967–1968. Snímek, na kterém scénárista a režisér Jiří Mádl pracuje od roku 2009, se tak blíží do závěrečné fáze postprodukce. Poslední natáčecí dny se odehrají 11. a 12. listopadu v nočních hodinách v pražské Nerudově ulici, která se promění v trasu studentské demonstrace.

Strana výpisu

4 ...