Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Zaměstnanci krajského úřadu počtvrté uspořádali dobročinný Zdarmáček

Zaměstnanci krajského úřadu počtvrté uspořádali dobročinný Zdarmáček

17. června 2024 - Zlínský kraj – Autosedačku, cyklistickou přilbu, hračky, oblečení pro děti i dospělé, školní potřeby. To všechno mohli zájemci zdarma pořídit ve středu 12. června na akci Zdarmáček v kavárně 14I15 BAŤOVA INSTITUTU, kterou už čtvrtým rokem pořádá Krajský úřad Zlínského kraje. Smyslem akce je pomáhat potřebným, zejména pak rodinám samoživitelek a sociálně slabším.

Finanční pobídky jsou nyní nejvyšší v historii

Finanční pobídky jsou nyní nejvyšší v historii

17. června 2024 - Ústecký kraj - Nadační fond Krajské zdravotní (NF KZ), vyhlásil stipendijní program pro akademický rok 2024/2025. Úspěšný projekt již řadu let podporuje formou finančního příspěvku určeného na úhradu nákladů spojených se studiem studenty lékařských fakult, ale také studenty vybraných nelékařských oborů, kteří v budoucnu uzavřou pracovní poměr v Krajské zdravotní.

Pěstouni se sešli v zoologické zahradě

Pěstouni se sešli v zoologické zahradě

17. června 2024 - Praha – V pražské Zoo se uskutečnilo tradiční setkání pěstounských rodin. Toto setkání organizuje každoročně pražský magistrát jako součást Dnů pěstounství. Ty slouží mimo jiné jako poděkování stávajícím pěstounům a motivací pro lidi, kteří by se případně chtěli stát pěstouny.

Sportovní park se rozjede počátkem srpna

Sportovní park se rozjede počátkem srpna

17. června 2024 - Pardubice - Osmý ročník Sportovního parku Pardubice rozhýbe soutok Labe a Chrudimky v termínu od 3. do 11. srpna. Na stálých a variabilních stanovištích se představí šedesátka sportovních klubů a těšit se můžete také na kulturu pro děti i dospělé. Nechybí oblíbené hromadné běhy, rozcvičky, taneční zóna a zábavný běh přes řeku Labe. Součástí naší akce budou nově Automatické mlýny, kde najdete hned několik stanovišť.

Rock for People skončil. Navštívilo ho přes čtyřicet tisíc lidí

Rock for People skončil. Navštívilo ho přes čtyřicet tisíc lidí

17. června 2024 - Královéhradecký kraj – Festival Rock for People uzavřel své brány po čtyřech dnech nabitého programu, který vidělo v hradeckém Parku 360 přes 40 tisíc návštěvníků.

Vesnicí roku je Ořechov

Vesnicí roku je Ořechov

17. června 2024 - Jihomoravský kraj - Nejvyšší ocenění Zlatá stuha, které se obci v krajském kole soutěže Vesnice roku může dostat, letos porotci přidělili obci Ořechov.

K módě jsem měla vždycky blízko

K módě jsem měla vždycky blízko

17. června 2024 - Říká Halina Pyszková. Pochází z Třince, nyní studuje psychologii na vysoké škole v Praze, cestuje a píše knihu o letectví. Jak to jde všechno dohromady?

Příběh naší republiky

Příběh naší republiky

16. června 2024 - Teplice - Příběh naší republiky se dá vyjádřit i tancem. Nevěříte? V pátek a v sobotu nás o tom přesvědčili tanečníci ze všech věkových skupin studia VIVAjump Teplice, od úplně maličkých až po dospělé.

Začal Landscape festival

Začal Landscape festival

16. června 2024 - Praha – Pláž na Krenovce, nové herní prvky pro děti v Žerotínově ulici, altán na Jarově, dřevěná pergola s posezením nebo skateboardová rampa za Nákladovým nádražím, obří kladina na radničním dvorku Prahy 3, ale i s dalšími dvěma desítkami site-specific architektonických intervencí a uměleckých instalací se setkají až do 30. září obyvatelé i návštěvníci Prahy v rámci Landscape festivalu na Žižkově i v části Malešic.

Prémie Otto Wichterleho pro čtyři vědecké talenty

Prémie Otto Wichterleho pro čtyři vědecké talenty

16. června 2024 - Praha - Dvě desítky mimořádných mladých vědců a vědkyň včera získaly prestižní ocenění Akademie věd ČR, Prémii Otto Wichterleho pro rok 2024. Jsou mezi nimi i čtyři jména z českobudějovického Biologického centra AV ČR: Maria-Cecilia Chiriac, Galina Prokopchuk, Tomáš Štětina a Vojtěch Tláskal. Ocenění je určeno perspektivním vědcům a vědkyním do 35 let věku, kteří dosahují špičkových výsledků ve svých oborech

Tatra sestavená studenty bude jezdit krajem

Tatra sestavená studenty bude jezdit krajem

16. června 2024 - Plzeňský kraj - Již třetí automobil Tatra sestavili studenti krajských škol v rámci projektu Tatra do škol. Dnes byl slavnostně předán plně osazený vůz Tatra Phoenix Správě a údržbě silnic, která jej nasadí do provozu. Řidiči tak budou moci tento unikátní vůz potkávat na silnicích Plzeňského kraje. Cena vozu dosáhla téměř 4,9 mil. Kč, financování projektu se potřetí zhostil Plzeňský kraj.

Strana výpisu

1 ...