Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

Pražské primátorky po sto desáté

Pražské primátorky po sto desáté

4. června 2023 - Praha - Pražské primátorky patří k hlavnímu městu už 110 let!

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

3. června 2023 - Vilnius - Předsedové obou komor českého parlamentu Miloš Vystrčil a Markéta Pekarová Adamová se účastní ve dnech 1. – 3. června 2023 v litevské metropoli parlamentního summitu členských států Severoatlantické aliance. Součástí bylo společné setkání, kterého se účastnily delegace z téměř tří desítek zemí spojenců Aliance. Hlavními tématy jednání byly perspektiva rozšíření NATO o válkou zmítnou Ukrajinu a zvyšování výdajů na kolektivní obranu. V rámci programu navštíví šéfové českého parlamentu také armádní výcvikový areál v Pabradė. Členy parlamentní delegace na konferenci předsedů parlamentů členských zemí NATO je rovněž člen senátního zahraničního výboru Václav Láska a předseda sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek.

Noc kostelů 2023

Noc kostelů 2023

2. června 2023 - Dnes se po celé České republice koná mezinárodní Noc kostelů.

V Pardubicích bude nový parkovací dům

V Pardubicích bude nový parkovací dům

2. června 2023 - Pardubice – Tamní zastupitelé schválili 100 milionů pro akciovou společnost Rozvojový fond Pardubice (RfP), které použije na výstavbu parkovacího domu v blízkosti křižovatky ulic U Stadionu a Sukova. Celkem bude vznik parkovacího domu stát 340 milionů korun, přičemž značnou část zafinancuje RfP úvěrem, za který bude ručit město, dalších 40 milionů fond získá díky prodeji nemovitostí. Stavba parkovacího domu začne v červnu letošního roku a její dokončení je plánováno na prosinec 2024.

Kdo bodoval v soutěži Kniha roku

Kdo bodoval v soutěži Kniha roku

2. června 2023 - Liberecký kraj - Pamětnice Roprachtická, Kniha o Liberci, Petr Šimr/Portrét města, Podještědský lidový oděv v proměnách času, Pověsti a pohádky Němců z Jizerských hor a Gablonz/Jablonec. Tyto publikace získaly ocenění v letošním ročníku soutěže Kniha roku Libereckého kraje. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 1. června v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Pasta Oner reaguje v liberecké galerii na současný svět

Pasta Oner reaguje v liberecké galerii na současný svět

1. června 2023 - Liberec – Na své nejnovější výstavě The Gilded Age vzdává umělec Pasta Oner hold tzv. zlatému věku, zároveň ale poukazuje na to, že naše společnost balancuje na hraně globálních krizí a zpochybňuje svůj blahobyt. Svou zprávu Pasta Oner předává v Oblastní galerii Liberec prostřednictvím desítek nových děl, v nichž, jak je pro něj typické, pracuje s odkazy na pop-art i slavné mistry. Z obrazů a objektů vytvořil site-specific instalaci v podobě postapokalyptické krajiny, které ale nechybí nadhled. Drtivá většina z desítek prezentovaných prací vznikla speciálně pro libereckou výstavu a k vidění jsou tak vůbec poprvé. Výstava The Gilded Age potrvá v Oblastní galerii Liberec od 2. června do 1. října 2023 a jejím kurátorem je Pavel Kubesa.

Ve Zlíně začal mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

Ve Zlíně začal mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

1. června 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Symbolicky, na Mezinárodní den dětí, odstartoval ve Zlíně 63. ročník největšího a nejstaršího festivalu filmů pro děti a mládež na světě. V jeho průběhu uvidí diváci 295 snímků z 50 zemí. Budou mezi nimi i tři projekce natočené ve Zlínském kraji a s jeho podporou. Jde o drama Erhart, seriál Sex O’clock a animák Tonda, Slávka a kouzelné světlo, který se stal dopoledním zahajovacím snímkem festivalu. Celkově byly filmy podpořeny částkou 5,17 milionu korun.

Ústecká neurochirurgická klinika spolupořádala světový kongres Massin 2023

Ústecká neurochirurgická klinika spolupořádala světový kongres Massin 2023

1. června 2023 - Praha - Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Masarykova nemocnice spolupořádaly ve dnech světový kongres Massin 2023 v Praze. Kongresu se účastnili neurochirurgové z 29 zemí světa.

Výsledek prvního kontrolního měření v Milovicích

Výsledek prvního kontrolního měření v Milovicích

1. června 2023 - Milovice - Ve vzorcích prvního kontrolního měření ovzduší v milovickém areálu nebyla žádná azbestová vlákna identifikována. Kraj k měření ovzduší v lokalitách, kde docházelo k demolici staveb, přistoupil na základě informací Policie ČR o výskytu eternitových úlomků s obsahem azbestu v okolí. Kraj bude v měření ovzduší pokračovat i v dalších týdnech. Ve vyznačených lokalitách areálu stále platí z důvodu předběžné opatrnosti vstup na vlastní nebezpečí.

Severočeští vodohospodáři skvěle obstáli v protikorupčním auditu

Severočeští vodohospodáři skvěle obstáli v protikorupčním auditu

1. června 2023 - Propracovanost protikorupčního systému řízení, jeho srozumitelná komunikace a správné nastavení všech procesů. To je výsledek prvního dozorového auditu Protikorupčního systému řízení dle ISO 37001:2016, který na jaře proběhl ve společnostech skupiny Severočeská voda.

České Budějovice poběží

České Budějovice poběží

1. června 2023 - České Budějovice – V sobotu 3. června odstartuje z českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. v pořadí 11. ročník Mattoni ½ Maraton.

Strana výpisu

1 ...