Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

Česko by mohlo od Německa získat tanky Leopard, řekla Černochová v ČT

ilustrační fotografie

12. května 2022 - (ČTK) - Česko jedná s Německem o dodávce tanků Leopard výměnou za zbraně, které Česká republika poslala Ukrajině. Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dnes v České televizi řekla, že jednání je na dobré cestě. Česká armáda by podle ní měla získat některou z verzí tanků mezi starším typem Leopard 1 a modernějším Leopard 2.

Hasiči začali v Praze-Troji stavět stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky

ilustrační fotografie

12. května 2022 - (ČTK) - Pražští hasiči začali v Troji stavět stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky. Pojme na 150 lidí. Hasiči předají hotové stanové městečko ve čtvrtek ráno ministerstvu vnitra a magistrátu. ČTK to dnes řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Stanové městečko bude na pozemku mezi Povltavskou ulicí a městským okruhem. Na místě je nyní hasičská technika a okolo 21:00 již stály první dva stany. Jsou na místě, kde v minulosti magistrát vybudoval stanové městečko pro lidi bez domova, kteří byli v karanténě kvůli covidu.

Pardubický historik navrhuje přemístění sochy rudoarmějce z centra města

ilustrační fotografie

11. května 2022 - (ČTK) - Sousoší s rudoarmějcem do centra Pardubic podle historika Jiřího Kotyka z Klubu přátel Pardubicka nepatří. Město by mělo následovat příkladu Jaroměře na Náchodsku, kde zastupitelé odhlasovali odstranění sochy se stejným námětem, řekl Kotyk ČTK. Odstranění sochy nedávno navrhl městský obvod I a také městský zastupitel a poslanec Jiří Hájek (STAN). Jejich návrh projedná komise odborníků.

Slováka z filmu V síti poslal soud v Ústí na dva roky do vězení

ilustrační fotografie

11. května 2022 - (ČTK) - Ústecký okresní soud dnes poslal na dva roky do vězení Slováka známého z filmu V síti za kontaktování dívky, o níž si myslel, že jí je dvanáct let. Žádal od ní obnažené fotky a plánoval s ní setkání v Ústí za účelem sexu. Muž už byl dříve odsouzen za kontaktování nezletilých dívek přes sociální sítě, mezi nimiž byla i herečka z dokumentu. Soud v Ústí tak dnes uložil souhrnný dvouletý nepodmíněný trest a vyhostil ho. Ivan Hazucha vinu doznal. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně si ponechala třídenní lhůtu pro vyjádření stanoviska.

U nádraží v Brně jsou opět desítky Romů, město řeší situaci se státem

ilustrační fotografie

11. května 2022 - (ČTK) - U hlavního nádraží v Brně jsou opět desítky romských uprchlíků z Ukrajiny. Primátorčin náměstek Robert Kerndl (ODS) ČTK řekl, že ve veřejném prostoru nelze bivakovat, proto město řeší situaci se státem, aby vzniklo komplexní řešení.

Pirátští ministři zveřejnili majetková přiznání, vybízejí k tomu i ostatní

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Ministři nominovaní Piráty do vlády Petra Fialy (ODS) dnes zveřejnili svá majetková přiznání a ke stejnému kroku vyzvali i další politiky. V tiskové zprávě současně podpořili přijetí novely zákona o střetu zájmů, která má zajistit, aby zveřejňování bylo pro politiky povinné. Na novelu se minulý týden ve Sněmovně nedostalo kvůli opozičním obstrukcím u předcházejících bodů.

Laserové paprsky na Karlově mostě oslaví den světla

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Mezinárodní den světla, který připadá na 16. května, připomene v Praze světelný paprsek. V pátek a v sobotu večer protne oba konce Karlova mostu. Akci připravují pořadatelé festivalu světla Signal společně s výzkumným centrem zaměřeným na laserové technologie ELI Beamlines. Na Karlově mostě festival, který letos slaví deset let, rozsvítil v roce 2013 jednu ze svých prvních instalací. V tiskové zprávě to dnes za festival uvedla Nikola Lörinczová. Festival Signal letos bude od 13. do 16. října.

Muž unikající roky trestu za zabití dopaden při policejní kontrole v Rakousku

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Muž unikající několik let trestu za zabití byl dopaden v Rakousku při policejní kontrole kvůli nenasazenému respirátoru. Policisté při kontrole na nádraží v Innsbrucku zjistili, že má falešné doklady. Muž, na něhož byl vydán mezinárodní zatykač, byl v dubnu předán do Česka. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Motocyklový závod IRRC v nizozemském Hengelu

Jorn Hamberg, Nizozemí, Yamaha R6, třída supersport, v zatáčce Boschbocht

10. května 2022 - Evropský mezinárodní šampionát motocyklů na přírodních okruzích (IRRC) začal letos na 30. dubna na tradičním místě v nizozemském Hengelu.

Soud vrátil státnímu zástupci k došetření kauzu otravy řeky Bečvy

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Okresní soud ve Vsetíně dnes vrátil státnímu zástupci k došetření kauzu předloňské otravy řeky Bečvy. Vyplývá to z údajů v justiční databázi, posun v případu dnes ČTK potvrdil i předseda okresního soudu Pavel Kotrady. Soud podle něj ve vyšetřovaní spatřuje nedostatky, které by se mohly projevit při dokazování. Koncem letošního března obžaloval státní zástupce Jiří Sachr kvůli otravě Bečvy společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a jejího ředitele Oldřicha Havelku.

Lidem v Jirkově vadí žabí kvákání, sepsali kvůli tomu petici

ilustrační fotografie

10. května 2022 - (ČTK) - Do uměle vybudovaného okrasného jezírka na pozemku zahradního centra v Jirkově na Chomutovsku se nastěhovaly žáby. Lidem z nedalekého panelového domu však vadí jejich kvákání, sepsali proto petici. Dokumentem s asi 30 podpisy se zabývá městských úřad.

Strana výpisu

7 ...