Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

Zemřela legenda martial industrialu Albin Julius Martinek

5. května 2022 - Rakouský hudebník s českými kořeny Albin Julius Martinek zemřel nečekaně 4.5. 2022 ve věku 54 let. Přesná příčina jeho smrti není dosud veřejně známá, pravděpodobně se však jednalo o zdravotní problém. Zpráva otřásla příznivci alternativní scény, kteří měli možnost sledovat Martinkovo působení v několika významných hudebních projektech více než tři dekády.

Policisté navrhli obžalovat soudce kvůli pokusu o sexuální nátlak na nezletilou

Ilustrační fotografie

5. května 2022 - Praha/Brno 5. května (ČTK) - Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) navrhli obžalovat brněnského soudce, který se podle nich pokusil činit sexuální nátlak na nezletilou dívku. Soudce od minulého roku čelí také obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby, ohrožování výchovy dítěte a z trestného činu výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií. Soudce vinu odmítá.

Ústecký kraj půjčí obcím peníze na úhradu nákladů spojených s péčí o uprchlíky

ilustrační fotografie

5. května 2022 - Ústí nad Labem 4. května (ČTK) - Ústecký kraj půjčí obcím peníze na úhradu nákladů spojených s péčí o uprchlíky z Ukrajiny. Celkem může rozdělit 11,5 milionu korun. Návratná finanční pomoc je do doby, než vláda rozhodne o proplacení těchto nákladů. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj). Krajským koordinančním centrem prošlo 14.167 lidí.

V Karlových Varech vytryskne znovu Vřídlo v obnovené Vřídelní kolonádě

Ilustrační fotografie

5. května 2022 - Karlovy Vary 5. května (ČTK) - V Karlových Varech dnes po šesti letech opět vytryskne pramen Vřídla v obnovené síni Vřídelní kolonády. Město tak dokončilo těsně před začátkem letošní lázeňské sezony opravy kolonády ze 70. let 20. století, byla v havarijním stavu. Součástí prací byla i výměna technologie jímání vřídelní vody, oprava části konstrukce kolonády i obnova původní podoby kolonády.

Sněmovna jednomyslně schválila zrušení stavu pandemické pohotovosti

5. května 2022 - Praha 4. května (ČTK) - Sněmovna dnes schválila zrušení stavu pandemické pohotovosti, který mimo jiné umožňoval vydávat protikoronavirová opatření bez nutnosti vyhlášení nouzového stavu. Rozhodnutí dolní komory konkrétně znamená, že od čtvrtka už po dnešní půlnoci končí povinnost nosit roušky ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Usnesení dolní komory bylo přijato jednomyslně, tedy hlasy všech 159 přítomných poslanců.

Válek: Respirátory ve zdravotnictví skončí nejpozději 11. května

Ilustrační fotografie

4. května 2022 - Praha 4. května (ČTK) - Pokud Sněmovna neschválí ukončení pandemické pohotovosti, které má na programu nynější schůze, navrhne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) příští týden zrušení respirátorů ve zdravotnictví a sociálních službách usnesením vlády. Skončí tak nejpozději 11. května, řekl dnes novinářům. Zrušeny ale podle něj mohly být už dnes, kdyby opoziční strany neobstruovaly jednání Sněmovny.

Ministerstvo zdravotnictví chce do konce roku předložit novely čtyř zákonů

ilustrační fotografie

4. května 2022 - Praha 3. května (ČTK) - Ministerstvo zdravotnictví chce do konce roku předložit čtyři novely zákonů. Vyplývá to z legislativního plánu vlády pro roku 2022. V plánu je úprava systému krajských hygienických stanic v novele zákona o ochraně veřejného zdraví, změna zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění nebo o zdravotních službách.

MZV: Na Ukrajině se pohřešuje český občan, informace o úmrtí nelze potvrdit

Ilustrační fotografie

3. května 2022 - Praha 3. května (ČTK) - Na Ukrajině se pohřešuje český občan, informace o jeho úmrtí ale nelze v tuto chvíli potvrdit. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo zahraničí k informacím serveru Voxpot, podle nějž přišel o život v zemi český dobrovolník poté, co se dostal pod palbu ruských vojáků v autě.

Soud zrušil pokutu, kterou dostala Samková za prokletí velvyslance

Ilustrační fotografie

3. května 2022 - Praha 2. května (ČTK) - Pražský městský soud zrušil rozhodnutí České advokátní komory (ČAK), která před třemi lety uložila advokátce Kláře Samkové pokutu ve výši 25.000 korun za její veřejný projev, při němž v červnu 2016 proklela tureckého velvyslance.

Poslanci se sejdou ke zrušení EET, korespondenční volbě a zdravotním platbám

Ilustrační fotografie

3. května 2022 - Praha 3. května (ČTK) - Ke sporným předlohám o úplném zrušení elektronické evidence tržeb (EET) nebo o zavedení možnosti korespondenční volby poslanců a prezidenta pro Čechy ze zahraničí se poslanci sejdou na mimořádné schůzi, která začne dnes dopoledne. Na jejím programu je rovněž kontroverzní snížení plateb za státní pojištěnce do zdravotnictví od poloviny roku a zpřísnění zákona o střetu zájmů zejména ve vlastnictví některých médií.

Lidé mohou o víkendu pomoci obnovit les v brněnské oboře Holedná

Ilustrační fotografie

3. května 2022 - Brno 2. května (ČTK) - S výsadbou až 6000 sazenic stromů v brněnské oboře Holedná mohou v sobotu pomoci lidé při akci Sázíme stromy pro Brno. Sazenice, mezi nimiž převažují duby, poslouží na obnovu lesa tam, kde jej poškodil kůrovec. V tiskové zprávě o tom informoval brněnský magistrát. Pořadatelem akce je městská společnost Lesy města Brna.

Strana výpisu

9 ...