Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Praha bude žít hudbou

Praha bude žít hudbou

5. června 2024 - Praha – Festival Praha žije hudbou přináší již tento pátek a sobotu (7. a 8. června) nabitý program s více než 120 účinkujícími, kteří pod heslem Umění patří do ulic zaplní nejen hudbou pražské ulice, náměstí nebo parky.

Oranžové kolo nadělovalo

Oranžové kolo nadělovalo

5. června 2024 - Plzeň – Ani nepříznivé počasí vládnoucí v závěru minulého týdne prakticky nad celou republikou neovlivnilo návštěvnost třetího dne rodinného festivalu ČEZFEST v Plzni, který byl zasvěcený sportu. Na Náměstí republiky tak proběhly turnaje dětí i dospělých ve florbalu a basketbalu a také exhibiční zápas v režii České asociace basketbalu na vozíku. Nechybělo ani charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Ve prospěch Divadla Josefa Kajetána Tyla či Spolku Klub přátel Divadla Pluto usedlo za řídítka dvou oranžových handbike celkem 368 jezdců. V reálu se tak uskutečnilo 184 jízd, které oběma obdarovaným organizacím vynesly celkovou částku 101 237 korun. Zásluhu na tom měly i sportovní „tváře dne“ Kateřina Emmons, Barbora Strýcová a Jaromír Jágr.

Mobilní hra zvýší povědomí o bezpečnosti silničního provozu

Mobilní hra zvýší povědomí o bezpečnosti silničního provozu

5. června 2024 - Pardubice – Zdejší dopravní záhadu mohou od května do konce srpna řešit děti i dospělí v Pardubicích. Postačí k tomu stáhnout si zdarma stejnojmennou mobilní aplikaci, projít zhruba čtyřkilometrový úsek městem a postupně vyřešit detektivní zápletku. Aplikace byla vytvořena speciálně pro Pardubice jako pilotní dopravně bezpečnostní projekt BESIPu, města Pardubic a Pardubického kraje ve spolupráci s neziskovou organizací Prevencí pro život, aby zvýšila povědomí o bezpečnosti silničního provozu.

Centrum bydlení Liberec získalo ocenění

Centrum bydlení Liberec získalo ocenění

5. června 2024 - Liberec - Jako nejlepší tým roku ocenila Česká asociace streetworker (ČAS) skupinu osmi pracovníků a pracovnic Centra bydlení Liberec (CBL), kteří tak uspěli v prestižní soutěži s názvem Časovaná bota 2023. Odborná porota ocenila mimo jiné, jak flexibilně a vytrvale dokáže tým libereckého centra zastupovat zájmy svých klientů a pomáhat jim v nelehkých životních situacích.

Vodu v lesích zadržuje čtrnáct nových tůní a mokřadů

Vodu v lesích zadržuje čtrnáct nových tůní a mokřadů

5. června 2024 - Hradec Králové – Čtrnáct tůní a mokřadů vytvořily Lesy České republiky ve středních a jižních Čechách v rámci tří projektů spolufinancovaných Evropskou unií. Podnik tak pokračuje v opatřeních, která pomáhají krajině s adaptací na klimatickou změnu.

První divocí koně v Novohradských horách

První divocí koně v Novohradských horách

5. června 2024 - Jihočeský kraj – První dvě klisny divokých koní převezli ochránci přírody do Novohradských hor. Zvířata odchycená v bývalém vojenském prostoru Milovice ve Středočeském kraji se na jihu Čech, jen několik kilometrů od rakouských hranic, připojila ke zpětně šlechtěným praturům, kteří lokalitu obývají od přelomu loňského a letošního roku.

Blíží se Noc kostelů

Blíží se Noc kostelů

4. června 2024 - Teplice – Noc kostelů je mezinárodní, každoročně pořádaná akce, která umožňuje široké veřejnosti nezávazné setkání s křesťanstvím. Česká republika se k tomuto svátku připojila v roce 2009. Letos připadá na pátek 7. června.

Student Film Festival na UJEP

Student Film Festival na UJEP

4. června 2024 - Červená přednášková aula v ústeckém univerzitním kampusu UJEP se stane festivalovým kinosálem. Ve středu 5. června od 10:00 hodin bude hostit Student Film Festival.

Malou Paříž s AGC rozezvučí šansony Petra Hapky

Malou Paříž s AGC rozezvučí šansony Petra Hapky

4. června 2024 - Teplice – Další ze seriálů hudebních odpolední v Teplicích s názvem Malá Paříž se uskuteční již tuto neděli 9. černa od 15 hodin pod patronátem teplické sklárny AGC Flat Glass Czech.

Čtrnáctý Leaderfest nabídne i venkovskou tržnici

Čtrnáctý Leaderfest nabídne i venkovskou tržnici

4. června 2024 - Liberecký kraj - Největší festival místních akčních skupin v Česku a zároveň setkání všech přátel a významných aktérů rozvoje venkova z evropských zemí pracujících metodou leader – to je každoroční Leaderfest. Ten letošní se koná od 5. do 7. června v Harrachově.

Miniseriál Kořeny lesa v České televizi

Miniseriál Kořeny lesa v České televizi

4. června 2024 - Hradec Králové – Kořeny lesa, tak se nazývá nový miniseriál, jehož první díl uvedla včera Česká televize na programu ČT1. Vznikl ve spolupráci s Lesy České republiky.

Strana výpisu

10 ...