Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

ČR vydala v neděli Ukrajincům přes 1200 víz, téměř o 400 víc než před týdnem

Ilustrační fotografie

2. května 2022 - Praha 2. května (ČTK) - Česko v neděli udělilo lidem zasaženým ruskou invazí na Ukrajinu 1238 speciálních víz. Je to o téměř čtyři stovky více než před týdnem. Za více než dva měsíce trvání války na Ukrajině dostalo víza dočasné ochrany v České republice 320.023 ukrajinských uprchlíků. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru.

Plošná pomoc 5000 korun by nebyla spravedlivá, oponoval Fiala Zemanovi

2. května 2022 - Praha 1. května (ČTK) - Pomoc 5000 korun pro všechny rodiny by podle premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla spravedlivá, lidé s vysokými příjmy ji nepotřebují. Reagoval tak na slova prezidenta Miloše Zemana v rozhovoru na CNN Prima News, který podporu pro rodiny s ročním příjmem do milionu korun čistého označil za de facto plošnou. Vláda v sobotu upřesnila, že půjde o milion korun hrubého. Fiala novinářům u příležitosti zahájení kampaně koalice Spolu před pražskými komunálními volbami také řekl, že nesouhlasí se Zemanovým návrhem posunout termín ukončení těžby uhlí v ČR. Bude to podle něj až poslední krok, když se nepodaří jinak dosáhnout energetické bezpečnosti a nižších cen energií.

Lidé mohou do dneška navrhnout Senátu kandidáty na státní vyznamenání

Ilustrační fotografie

30. dubna 2022 - Praha 30. dubna (ČTK) - Dnes končí termín, do kdy mohou lidé a organizace navrhnout Senátu adepty na státní vyznamenání, která uděluje prezident. Loni horní komora nominovala 15 kandidátů, zhruba o polovinu méně než v předchozích letech. Sněmovní termín pro návrhy na vyznamenání skončil 31. března.

Sociolog: V pražských ZŠ mohou od září chybět místa asi až pro 3000 dětí

29. dubna 2022 - Praha 28. dubna (ČTK) - V základních školách v Praze mohou v září při začlenění současného počtu válečných uprchlíků z Ukrajiny chybět místa pro až asi 3000 dětí. Na dnešní konferenci Úspěch pro každého žáka, kterou v Praze pořádala Stálá konference asociací ve vzdělávání, to řekl sociolog Daniel Prokop. Z dat, které zpracovala jeho agentura PAQ Research ve spolupráci s ministerstvem školství, podle něj plyne, že v některých regionech budou po příchodu ukrajinských utečenců kapacity škol a školek na začátku školního roku přehlcené.

O zdraví prezidenta Zemana bude i nadále pečovat stejná firma jako dosud

29. dubna 2022 - Praha 28. dubna (ČTK) - Domácí zdravotní péči bude prezidentovi Miloši Zemanovi nadále poskytovat společnost Senior Home Group. Firma, která se o hlavu státu stará od jeho listopadového propuštění z nemocnice, uspěla ve výběrovém řízení, uvedl web Seznam Zprávy. Péči o prezidenta zajistí totožný tým lidí jako dosud.

Web ČT24 čelí kyberútoku, mimo provoz byl i server iROZHLAS.cz

ilustrační fotografie

29. dubna 2022 - Praha 28. dubna (ČTK) - Web zpravodajského kanálu České televize ČT24 je nedostupný, čelí kybernetickému útoku. ČTK to řekla mluvčí televize Karolína Blinková. Mimo provoz byl také zpravodajský server Českého rozhlasu iROZHLAS.cz.

Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí

ilustrační fotografie

29. dubna 2022 - Liberec 28. dubna (ČTK) - Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí. Jde o čtyři dívky a jednoho chlapce. Děti se účastnily akcí, které obviněný pořádal. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková. Podle zjištění ČTK jde o dvaatřicetiletého předsedu libereckého spolku Děti ráje železnice, který pořádal letní tábory a kroužky. Muži hrozí 12 let vězení, stíhán je vazebně.

Soud rozhodne v kauze firmy Viktoriagruppe a chybějící české nafty

28. dubna 2022 - Praha 28. dubna (ČTK) - Pražský městský soud dnes vyhlásí rozsudek v kauze chybějící české nafty v bavorském skladu společnosti Viktoriagruppe. Obžalobě čelí zkrachovalá německá firma, její jednatel Petr Malý a tři manažeři z české pobočky. Všichni vinu odmítají. Podle státního zástupce podvodně připravili Správu státních hmotných rezerv (SSHR) o 108 milionů korun.

Slovácké divadlo uvede justiční drama Teror přímo u okresního soudu

ilustrační fotografie

28. dubna 2022 - Uherské Hradiště 27. dubna (ČTK) - Slovácké divadlo uvede justiční drama Teror v jednací síni Okresního soudu v Uherském Hradišti. Režie hry německého dramatika a právníka Ferdinanda von Schiracha se pro uherskohradišťskou scénu ujal Petr Smyczek. O vině či nevině obžalovaného rozhodnou v roli poroty diváci. Rozuzlení bude každý večer jiné, řekl ČTK a Českému rozhlasu režisér. Premiéra je na programu v pátek 29. dubna od 19:00.

Fiala: Nejsou signály, že by Česku nyní hrozilo zastavení dodávek plynu z Ruska

ilustrační fotografie

28. dubna 2022 - Praha 27. dubna (ČTK) - Vláda v tuto chvíli nemá informace ani signály, že by Česku hrozilo zastavení dodávek plynu z Ruska, jako se to stalo Polsku a Bulharsku. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekl premiér Petr Fiala (ODS). Je však nutné s tím počítat, kabinet dělá kroky k tomu, aby zajistil dostatek plynu pro domácnosti i firmy. Podrobnosti ministerský předseda nesdělil.

Válek: Podzimní vlna koronaviru určitě bude, připravujeme léky i vakcíny

28. dubna 2022 - Praha 27. dubna (ČTK) - Podzimní vlna epidemie covidu-19 podle ministra Vlastimila Válka (TOP 09) určitě bude, není jenom jasné, jaké se budou šířit mutace nebo jejich kombinace. Na tiskové konferenci po jednání vlády řekl, že mu vláda dala pověření jednat o dalších lécích a vakcínách pro tuto podzimní vlnu. Kritizoval jejich výrobce, že chtěli zaplatit vakcíny na několik let dopředu. Připustil ale, že Česko díky společné objednávce EU získalo látky dříve a za výhodnou cenu.

Strana výpisu

10 ...