Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Aktuality

Volby do Evropského parlamentu v Česku měly dosud nejvyšší účast

Volby do Evropského parlamentu v Česku měly dosud nejvyšší účast

10. června 2024 - Evropská unie - Vítězství ve volbách do Evropského parlamentu v Česku slaví ANO, získalo sedm mandátů. Druhá koalice SPOLU bude mít v europarlamentu šest zástupců, třetí Přísaha a Motoristé dva, stejně jako Stačilo! a Starostové. Po jednom křesle získali Piráti a SPD s Trikolorou. Češi o právě skončené eurovolby projevili velký zájem, volební účast byla v tuzemsku dosud nejvyšší, překonala 36 procent.

Výročí divadla ozdobí Nedbalova Polská krev

Výročí divadla ozdobí Nedbalova Polská krev

10. června 2024 - Teplice - Zdejší konzervatoř pro červen připravuje další ze svých unikátních projektů – premiéru slavné operety Oskara Nedbala Polská krev ve Velkém sále Krušnohorského divadla v Teplicích. Uskuteční se 27. června v 19 hodin a bude jedním z vrcholů letošních oslav 100. výročí Krušnohorského divadla.

Budova interny dostane nová okna a zateplení

Budova interny dostane nová okna a zateplení

10. června 2024 - Zlínský kraj – Kompletní zateplení a výměna oken čeká budovu interního oddělení v areálu Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně.

Integrace umělé inteligence bude

Integrace umělé inteligence bude

10. června 2024 - Praha - Unicorn Vysoká škola uspořádala další ze série tradičních online konferencí, tentokrát na téma budoucnosti enterprise systémů, neboli velkých systémů, které integrují různé komponenty do funkčního celku.

Autobusové linky přispívají k dobrým vztahům v příhraničí

Autobusové linky přispívají k dobrým vztahům v příhraničí

10. června 2024 - Plzeňský kraj - S cílem podpořit účast ve volbách do Evropského parlamentu a vyslat silný signál pro sousedské soužití mezi přáteli (Bavorskem a Plzeňským krajem) se vydali na společnou jízdu veřejnou autobusovou linkou z hraničního přechodu Rittsteig/Svatá Kateřina do Nýrska bavorský státní ministr pro bydlení, výstavbu a dopravu Christian Bernreiter společně s hejtmanem Rudolfem Špotákem a Franzem Löfflerem, předsedou krajského zemského sněmu Horní Falce. Spolu s nimi se akce účastnili také náměstek ministra dopravy ČR a starosta Všerub Václav Bernard a ředitel odboru strategie MD ČR Luděk Sosna.

Cestovní ruch v kraji má nové ambasadorky

Cestovní ruch v kraji má nové ambasadorky

10. června 2024 - Liberecký kraj - Nové ambasadorky cestovního ruchu pro letošní rok má Liberecký kraj. Jsou to influencerky Naomi Adachi a Andre Antony. Po celý rok se budou věnovat propagaci míst přitažlivých pro turisty a zážitků v regionu.

Ve Znojmě budou mít opět waldorfský styl výuky

Ve Znojmě budou mít opět waldorfský styl výuky

10. června 2024 - Znojmo - Všestranný rozvoj, důraz na umělecké i praktické vlohy a individualitu žáka. Přístup waldorfské školy ke vzdělávání fungoval na základní škole v Kuchařovicích v těsné blízkosti Znojma od roku 2018. Rodiče žáků si ho oblíbili natolik, že kvůli možné proměně školy směrem ke klasickému základnímu vzdělávání sepsali petici na podporu waldorfského stylu výuky. Jejich přání se díky SOŠ Dvořákova podařilo naplnit.

Jihočeská univerzita je členem prestižního sdružení

Jihočeská univerzita je členem prestižního sdružení

10. června 2024 - České Budějovice - Jihočeská univerzita se stala novým členem Asociace výzkumných univerzit České republiky (AVUni), prestižního sdružení českých vysokých škol. Toto významné členství univerzitě otevírá dveře k ještě užší spolupráci s nejlepšími univerzitami v České republice, přináší nové možnosti pro vědu a výzkum a také výrazně zvyšuje její prestiž doma i ve světě.

Delegace v Římě jednala o spolupráci v cestovním ruchu, setkala se i s papežem

Delegace v Římě jednala o spolupráci v cestovním ruchu, setkala se i s papežem

9. června 2024 - Zlínský kraj – Delegace ze Zlínského kraje navštívila v minulém týdnu italskou metropoli Řím. Součástí čtyřdenního pracovního programu byla jednání o spolupráci kraje s italskými partnery v oblasti cestovního ruchu, prezentace Univerzity Tomáše Bati, ale také audience u papeže Františka a prezentace projektu Evropské kulturní stezky svatých Cyrila a Metoděje (EKSCM) před zástupci deseti evropských velvyslanectví při Svatém stolci. Jednání svou přítomností podpořili velvyslanec České republiky při Svatém stolci Václav Kolaja i velvyslanec České republiky v Itálii Jan Kohout. Středečního programu se zúčastnil také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. „Po setkání s papežem Františkem na Svatopetrském náměstí jsme absolvovali prezentaci Cyrilometodějské stezky před zástupci velvyslanectví při Svatém stolci ze Slovenska, Polska, Rakouska, Bulharska, Rumunska, Řecka, Severní Makedonie, Srbska, Černé Hory a Chorvatska. Někteří z nich okamžitě projevili zájem o další prezentace v jejich zemích a vyjádřili zájem o spolupráci,“ uvedl hejtman. Po jednání navštívili zástupci kraje také baziliky sv. Praxedy a sv. Klementa, se kterými už aktivně Zlínský kraj na propagaci Cyrilometodějské stezky spolupracuje.

Čtenáři se mohou těšit na více prostoru i aktivit

Čtenáři se mohou těšit na více prostoru i aktivit

9. června 2024 - Teplice - V Regionální knihovně Teplice i nadále probíhá rekonstrukce s názvem Revitalizace Regionální knihovny Teplice (Přestavba podkroví pro nové aktivity).

Studenti techniky se mohou ukázat a vyhrát

Studenti techniky se mohou ukázat a vyhrát

9. června 2024 - Chudeřice/Teplice – Své technické znalosti a jejich převedení do konkrétních aplikací při výrobě autoskel mohou již poosmé ukázat nadaní středoškolští studenti technických oborů. Společnost AGC Automotive Czech totiž již poosmé vyhlásila prestižní soutěž TECHNOwizz. Studenti nebo týmy se mohou do soutěže přihlásit do úterý 15. října vyplněním formuláře na www.technowizz.cz nebo webu Ústecké komunitní nadace.

Strana výpisu

6 ...