Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

Dobrovolníci zachránili už 126 srnčat

Dobrovolníci zachránili už 126 srnčat

30. května 2023 - Jihočeský kraj - Díky výjimečnému úsilí jihočeských dobrovolníků se podařilo jen letos zachránit už 126 srnčat, která by jinak zemřela při střetu se zemědělskými stroji při senosečích. K lokalizaci mláďat při těchto záchranných operacích jim pomáhají moderní drony, které umožňují rychle srnče lokalizovat.

V Teplicích odstartovala 869. lázeňská sezóna

V Teplicích odstartovala 869. lázeňská sezóna

29. května 2023 - Teplice – Za krásného počasí odstartovala v sobotu 27. června v Teplicích v pořadí již 869. lázeňská sezóna.

Na Cínovci leží poklad

Na Cínovci leží poklad

25. května 2023 - Dubí – V úterý 16. května zavítal do Ústeckého kraje premiér Petr Fiala. Zajímal se o stav příprav těžby lithia na Cínovci, kde se nachází jeho největší evropské ložisko. Lithium je hlavní surovinou pro výrobu baterií do elektromobilů a baterií pro obnovitelné zdroje.

Olympijský festival bude exkluzivně v Mostě - otvírák

Jezero Most

25. května 2023 - Most - Jezero Most bude od 26. července do 11. srpna 2024 centrem Olympijského festivalu Paříž 2024.

Primátor Jiří Štábl zve do Teplic

Primátor Jiří Štábl zve do Teplic

25. května 2023 - Květen se chýlí ke konci. Teplice na jeho sklonku vstoupí do své 869. lázeňské sezóny. Po dvou hubených letech zaviněných covidem zase v plné parádě. Jaké ale bude celé kulturní léto, na co všechno se mohou domácí i hosté těšit, o tom jsme hovořili s primátorem města Jiřím Štáblem.
Kdybychom měli vyjmenovat všechny letní akce, které pořádá nebo podporuje město, nezbylo by nám na rozhovor místo. Čtenářům dáme proto prostor na jiném místě. Co si rozhodně nenecháte ujít vy osobně?

Výstavba Centra urgentní medicíny byla zahájena

Symbolického aktu poklepání na základní kámen se vedle hlavy státu zúčastnili: generální ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta města Turnov Tomáš Hocke, primátor statutárního města Liberec Jaroslav Zámečník, starosta města Frýdlant Dan Ramzer a za konsorcium stavebních dodavatelů Petr Syrovátko.

25. května 2023 - Liberec - V areálu nemocnice byla oficiálně zahájena výstavba Centra urgentní medicíny Letité úsilí všech zúčastněných se konečně zhmotnilo.

Medaile hlavního města Prahy pro záchranáře

Medaile hlavního města Prahy pro záchranáře

25. května 2023 - Praha - Primátor Bohuslav Svoboda slavnostně přivítal 17. května záchranáře USAR týmu a předal jim Medaile hlavního města Prahy. Příslušníci Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a strážníci Městské policie hl. m. Prahy projevili mimořádnou odvahu při nasazení po ničivém zemětřesení v Turecku letos v únoru.

Eva Pavlová v Senátu

Eva Pavlová v Senátu

25. května 2023 - Praha – Manželka prezidenta republiky Eva Pavlová pozdravila v pondělí 15. května účastníky Konference rané péče EURLYAID. Nad celou akcí převzala i záštitu.

Odstartovala druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu

Barrandovský most

25. května 2023 - Blíží se léto, a to je doba zvýšeného cestování. V pondělí 15. května odstartovala II. etapa rekonstrukce Barrandovského mostu, proto se aktuální informace mohou hodit.

Požár alzheimer centra v Roztokách má dvě oběti a škody za 70 milionů Kč

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Při požáru alzheimer centra v Roztokách u Prahy zemřeli dva lidé. Hasiči je našli při dohašování a postupu budovou. Na twitteru to uvedla záchranná služba. Dalších 55 lidí se zranilo, dva jsou v kritickém stavu. Jde tak o jeden z nejtragičtějších požárů v domovech pro seniory za poslední roky. Podle předběžného odhadu způsobil oheň škodu asi 70 milionů korun, uvedli hasiči na webu. Rozsáhlý požár vypukl ve středu večer. Dnes asi v 03:00 začali hasiči rozebírat konstrukci budovy a kolem 04:00 dostali požár pod kontrolu. Zásah stále pokračuje, uvedli hasiči po 06:00 na twitteru. Příčina vzniku požáru zatím není známa.

Strana výpisu

3 ...