Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

Praha

Ladovská zima: Kvůli sněhu policie v Praze hlásí od rána 150 nehod, vyjely sypače

Ilustrační foto

4. března 2022 - Pražští policisté kvůli sněžení do dnešních 10:00 evidují asi 150 dopravních nehod, ve městě se tvoří kolony. ČTK to řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Do ulic podle mluvčí městské Technické správy komunikací (TSK) vyjely sypače. Problémy jsou také na silnicích kolem metropole.

Národní divadlo uvede Dostojevského Idiota jako divadelní film

3. března 2022 - Národní divadlo dnes večer uvede v premiéře filmovou verzi divadelní inscenace Idiot podle románu spisovatele Fjodora Michajloviče Dostojevského. Tvůrci se pro takovou podobu inscenace rozhodli poté, kdy jim pandemie nemoci covid-19 a opatření proti jejímu šíření několikrát přerušila zkoušky hry. Po dnešní premiéře a několika reprízách ve Stavovském divadle, které ve filmu hraje také svoji roli, se bude film promítat v kinech.

V Praze dnes ráno uhořeli dva lidé, pravděpodobně bezdomovci

Ilustrační foto

2. března 2022 - Při požáru chatky v polích u ulice K Barrandovu v Praze byli dnes ráno nalezeni dva mrtví lidé. Pravděpodobně jde o lidi bez domova, uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policie nařídila pitvu. Příčiny požáru a totožnost zemřelých řeší kriminalisté.

V Praze dnes začíná Festival otrlého diváka, zahájí ho film After Blue

28. února 2022 - Festival otrlého diváka, který je určen příznivcům pokleslé zábavy, zahájí dnes v pražském kině Aero francouzský film After Blue. Milovníkům brakových filmů 17. ročník festivalu do 6. března nabídne téměř dvacítku projekcí na téma psychedelie i doprovodný program. Na březen a duben pořadatelé chystají přesun festivalu do brněnského kina Scala, do kina Bio Central v Hradci Králové, do kina Metropol v Olomouci a do Kina Boskovice.

Očkovací centrum v Praze na Chodově po 7 měsících ukončilo provoz

Zdroj: Wikipedia

28. února 2022 - Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo dnes večer, od pondělí zůstane uzavřeno. Na twitteru o tom informoval Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum provozoval.

Výstava připomene společnou výstavu Františka Kupky a Alfonse Muchy

Zdroj: Flickr

27. února 2022 - Výstavu děl Františka Kupky a Alfonse Muchy otevírá dnes pro veřejnost společnost Adolf Loos Apartment and Gallery ve svojí výstavní síni Expo 58 Art. Galerie jí chce připomenout společnou výstavu Františka Kupky a Alfonse Muchy, která se konala v roce 1936 v Paříži. Galerie výstavou zahajuje výstavní činnost na svém novém působišti v budově Expo 58 v Letenských sadech. Výstava potrvá do 20. března.

Pochod studentů proti nástupu komunismu k moci připomene pieta u Hradu

Zdroj: VHÚ

25. února 2022 - Pochod studentů na Pražský hrad, který se uskutečnil před 74 lety na podporu svobody a demokracie, si dnes v Nerudově ulici připomenou zástupci Senátu, Pražský akademický klub 48 a sdružení Mene Tekel. Pochod, kterého se zúčastnilo zhruba 5000 lidí, byl největším veřejným protestem proti komunistickému uchopení moci v únoru 1948 v tehdejším Československu.

V Praze letos půjde do cyklodopravy asi 200 milionů Kč, meziročně víc

24. února 2022 - Pražská Technická správa komunikací (TSK) letos investuje do projektů v cyklodopravě zhruba 200 milionů korun, což je meziročně více. Peníze půjdou například na vybudování nových cyklostezek, rekonstrukce těch stávajících nebo na vybudování podjezdu pod Mánesovým mostem. Vyplývá to z dokumentu TSK, který schválil magistrátní výbor pro dopravu.

Divadlo na Vinohradech zkouší hru Je třeba zabít Sekala

Zdroj: divadlonavinohradech.com

17. února 2022 - Divadlo na Vinohradech začalo zkoušet inscenaci Je třeba zabít Sekala. Příběh o muži, který se stane proti své vůli najatým vrahem, je známý především z úspěšného českého filmu Vladimíra Michálka. Ten získal deset Českých lvů, vzniklo už ale také několik divadelních adaptací. Na Vinohradech bude mít inscenace označovaná jako moravský western premiéru v režii Pavla Kheka 8. dubna, uvádí se na webu divadla.

Piráti se v Řeporyjích neúspěšně pokusili odvolat starostu Novotného

Zdroj: Wikimedia

17. února 2022 - Pirátům v Praze-Řeporyjích se na dnešním jednání zastupitelů nepodařilo odvolat starostu Pavla Novotného (ODS). Pro hlasovali pouze dva z 11 zastupitelů. Jako důvod uvedli Piráti starostovo odsouzení v kauze pronásledování podnikatele Marka Víta na sociálních sítích. Návrh předložil zastupitel Jozef Čupka (SZ a Piráti), který uvedl, že chování starosty je v rozporu s etickým a morálním jednáním. Novotný návrh na odvolání odmítl jako exhibici a zahájení politické kampaně. Novotný se stal starostou po volbách v roce 2018. Do loňského roku vládla koalice ODS, Zelených a Pirátů, která se rozpadla. Jeden z členů zelených přešel do TOP 09.

V pražském Popmuseu dnes zahájí výstavu věnovanou magnetofonovým kazetám

16. února 2022 - V pražském Popmuseu dnes zahájí výstavu s názvem Kazeta jako nosič, médium, artefakt..., která se věnuje fenoménu magnetofonových audiokazet a jejich distribuci v průběhu 70. až 90. let. Pozornost je věnována i jejich obalům, které si nezávislí umělci často vytvářeli vlastními silami. Výstava sleduje stopu tohoto nosiče v českém a slovenském hudebním prostředí, se zvláštním důrazem na roli kazety jako alternativního nosiče k produkci oficiálních hudebních vydavatelství. Potrvá do 12. května.

Strana výpisu

9 ...