Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

Praha

U příležitosti Dne vítezství se veřejnosti otevřou parlamentní i vládní budovy

ilustrační fotografie

8. května 2022 - Praha 8. května (ČTK) - U příležitosti dnešního státního svátku, který připomíná ukončení druhé světové války v Evropě, si lidé mohou prohlédnout malostranské budovy Poslanecké sněmovny a Senátu. Zavítat mohou také do Hrzánského paláce, který slouží jako náhradní sídlo vlády. Zároveň celý víkend pokračují i prohlídky Benešovy vily v Sezimově Ústí. Den otevřených dveří se koná i na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV).

Sochy na Čechově mostu v Praze budou moci chrlit vodu a oheň, ukázal průzkum

7. května 2022 - Praha 7. května (ČTK) - Bronzové sochy na pilířích Čechova mostu v Praze budou moci chrlit vodu a oheň, jako tomu pravděpodobně bylo v dobách, kdy most přes Vltavu vznikal. Ukázal to průzkum vnitřku soch, který provedla firma Technologie hlavního města Prahy (THMP). Kamery odhalily v sochách světlonošek původní rozvody plynu, sdělil ČTK mluvčí městské společnosti THMP Martin Drozd. Kvůli případnému zprovoznění technologií se sochy budou muset opravovat. Most byl zprovozněn v roce 1908.

Zemřel popularizátor sexuologie, gynekolog Radim Uzel

Zdroj: Wikipedia

3. května 2022 - 3. května 2022 zemřel po dlouhodobé nemoci ve věku dvaaosmdesáti let gynekolog a sexuolog Radim Uzel. Díky svým knihám, vystoupením v médiích a přednáškám proslul zejména jako popularizátor sexuologie. Některé jeho názory, zejména na tzv. sexuální obtěžování, vzbuzovaly kontroverze a byly částí odborníků i veřejnosti označovány za sexistické.

Prahu navštívili superhrdinové a fantasy postavy ve třetím ročníku tuzemského Comic Conu

29. dubna 2022 - Po vzoru Ameriky, kde se podobný festival odehrává již přes padesát let, má i Praha svůj svátek, při kterém je možné setkávat se s fanoušky a tvůrci jejich oblíbených komiksů, filmů seriálu a nejen toho. V pořadí třetí ročník se stejně jako ty předchozí odehrával v kongresovém centru O2 Universum.

V pražském Veletržním paláci dnes rozdají ceny České hudební akademie Anděl

27. dubna 2022 - Praha 27. dubna (ČTK) - V pražském Veletržním paláci dnes rozdají ceny Anděl, o jejichž držitelích rozhodují členové České hudební akademie. Na předávání cen v přímém přenosu České televize živě vystoupí Ewa Farna, Mirai nebo David Koller.

Výstava v Praze provází po místech, kudy cestoval Verneův hrdina Phileas Fogg

27. dubna 2022 - Praha 26. dubna (ČTK) - Jaké předměty by si Phileas Fogg, hrdina románu Julese Vernea, přivezl ze své osmdesátidenní cesty kolem světa, kdyby na to měl čas, nabízejí autoři nové výstavy v Náprstkově muzeu v Praze. Seznámí návštěvníky s místy, která románový cestovatel navštívil, a představí jejich materiální kulturu, historii ale i současnost.

Koncert filmové hudby PKF dnes budou v Praze dirigovat hollywoodští skladatelé

ilustrační fotografie

26. dubna 2022 - Praha 26. dubna (ČTK) - Koncert filmové hudby v podání orchestru PKF - Prague Philharmonia, jehož část budou dirigovat hollywoodští skladatelé, se dnes uskuteční v pražském Rudolfinu. Na programu budou melodie k filmům Spider-Man 3 nebo Mimi šéf. Jeff Beal, skladatel a držitel pěti cen Emmy, televizní obdoby filmových Oscarů, oddiriguje svou hudbu k seriálu Dům z karet a osobně zahraje na trumpetu. Koncert bude vyvrcholením akce Soundsgate Composers Summit.

Do kaple v chrámu sv.Víta byly uloženy ostatky posledního českého krále Karla I.

ilustrační fotografie

25. dubna 2022 - Praha 24. dubna (ČTK) - Do Císařské kaple v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě byly po mši uloženy ostatky posledního českého krále a rakouského císaře Karla I. Rakouského. Ceremonie se zúčastnil jeho vnuk Karel Habsburský, který je stejně jako jeho děd členem rytířského Řádu sv. Jiří, nebo zástupce apoštolské nunciatury Giuseppe Silvestrini.

Česká taneční platforma uvede deset děl současného tance

Ilustrační fotografie

24. dubna 2022 - Praha 24. dubna (ČTK) - V Praze dnes začne festival Česká taneční platforma, která každoročně uvádí výběr z děl současného tance vzniklých za uplynulý rok. Během tří dnů přehlídka uvede deset děl a diváky zavede do devíti různých prostorů, které se dnes v Praze současnému tanci věnují. Platforma je tradičně i místem setkávání profesionálů a divadelních manažerů.

V Praze pokračuje setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů a knih

ilustrační fotografie

23. dubna 2022 - Praha 23. dubna (ČTK) - V pražském centru O2 universum dnes pokračuje třetí ročník setkání fanoušků komiksů, sci-fi a fantasy filmů, seriálů a knih Comic-Con. Potrvá do 24. dubna. Návštěvníci se i dnes mohou těšit nejen na fotografování, autogramiády a besedy se zahraničními i domácími herci a umělci, ale i na promítání, workshopy, soutěže, výstavy, koncerty a také na hraní videoher a stolních her.

Veletrh Antique se zaměří na české secesní šperky

ilustrační fotografie

21. dubna 2022 - Praha 21. dubna (ČTK) - Na Novoměstské radnici v Praze dnes začíná veletrh Antique, tradiční setkání starožitníků a sběratelů. Lákavý má být tentokrát zejména pro milovníky a milovnice secesních a art deco šperků, na které se vystavovatelé zaměřili. Veletrh potrvá do neděle a představí také sklo, porcelán, keramiku, starožitný nábytek, textil, historické zbraně, staré bankovky a mince.

Strana výpisu

4 ...