Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

Praha

Otevírání kašen a pítek v Praze 8

Vodní prvky, Praha

19. května 2022 - Na pozemcích svěřených do správy a údržby městské části Praha 8 se nacházejí technické vodní prvky, které zpříjemňují občanům pobyt v parcích a na dětských hřištích.

Nejlepší počiny tuzemských muzeí dostanou ceny v Obecním domě

Národní muzeum, Praha

19. května 2022 - (ČTK) - V Obecním domě v Praze se dnes budou předávat ceny za nejlepší tuzemské muzejní počiny uplynulého roku. Nominace na ocenění Gloria musaealis má 15 muzejních projektů. Soutěž chce upozorňovat veřejnost na výkony muzejních institucí při tvorbě výstav a nových stálých expozic či při záchraně a zpřístupňování objektů nebo lokalit kulturního dědictví. Pořádá ji Asociace muzeí a galerií.

Zemřel Josef Abrhám, „svůdník“, „vrchní“, „lékař“, „Čapek“ i „Hašek“

Zdroj: Wikipedia

17. května 2022 - Vpodvečer 16. května zemřel ve věku dvaaosmdesáti let herec Josef Abrahám. Patřil k dlouholetým kmenovým hercům pražského Činoherního klubu a získal si oblibu diváků i kritiky za ztvárnění nejrůznějších rolí ve filmech i televizních inscenacích. O necelý rok dříve zemřela jeho manželka, populární herečka Libuše Šafránková

Výstava ukáže plány nacistů na uspořádání Evropy podle rasových principů

ilustrační fotografie

17. května 2022 - (ČTK) - Výstava Nový světový pořádek přinese nepříliš známý pohled na aktivity zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Bude od úterý přístupná v Karolinu a přiblíží nacistickou ideu nového uspořádání evropského jihovýchodu podle rasových principů. Centrum pro hodnocení rasové kvality sídlilo převážně v budovách Univerzity Karlovy, proto se výstava koná tam. Uskuteční se u příležitosti 80. výročí útoku na Heydricha, který na jeho následky v červnu 1942 zemřel.

Festival Open House Praha nabídne zdarma prohlídku desítek budov

16. května 2022 - V Praze dnes začne osmý ročník festivalu Open House Praha, který potrvá do neděle. Hlavní program se uskuteční o víkendu, kdy se zdarma zpřístupní 101 budov a prostor na celém území hlavního města. Ode dneška na zájemce o architekturu čekají doprovodné programy. Na náměstí Jiřího z Poděbrad je přístupná venkovní výstava Plečnikovy nerealizované projekty v Lublani, která připomíná letošní 150. výročí narození architekta slovinského původu Jožeho Plečnika.

Kapela Rammstein rozzářila Letňany ohni a rozbouřila desítky tisíc fanoušků

ilustrační fotografie

16. května 2022 - (ČTK) - Německá metalová kapela Rammstein včera večer na letišti v pražských Letňanech rozbouřila svou hlasitou show plnou pyrotechnických a světelných efektů desítky tisíc fanoušků. Skupina v čele s hlavním autorem textů, zpěvákem Tillem Lindemannem, synem básníka a spisovatele Wernera Lindemanna, zahájila dvouhodinový koncert reprodukovanou Hudbou ke královskému ohňostroji Georga Friedricha Händela. Na ni navázala skladbou Armee der Tristen ze svého nového alba Zeit.

Pražský DOX zahájí výstavu čínského aktivisty, čínské velvyslanectví si stěžuje

ilustrační fotografie

12. května 2022 - (ČTK) - Čínské velvyslanectví v České republice si stěžovalo na připravovanou výstavu čínského umělce a aktivisty, který vystupuje pod pseudonymem Badiucao. Výstava má ve čtvrtek začít v pražském Centru současného umění DOX, které ji připravuje s projektem Sinopsis a partnerem je také Amnesty International. Programová ředitelka a kurátorka DOX Michaela Šilpochová dnes ČTK řekla, že výstava se uskuteční v plánovaném termínu a rozsahu.

Hasiči začali v Praze-Troji stavět stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky

ilustrační fotografie

12. května 2022 - (ČTK) - Pražští hasiči začali v Troji stavět stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky. Pojme na 150 lidí. Hasiči předají hotové stanové městečko ve čtvrtek ráno ministerstvu vnitra a magistrátu. ČTK to dnes řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Stanové městečko bude na pozemku mezi Povltavskou ulicí a městským okruhem. Na místě je nyní hasičská technika a okolo 21:00 již stály první dva stany. Jsou na místě, kde v minulosti magistrát vybudoval stanové městečko pro lidi bez domova, kteří byli v karanténě kvůli covidu.

Firma Fjord Bohemia mění vlastníka, koupila jí investiční společnost IPC

9. května 2022 - V pátek šestého května došlo v prostorách sídla Invest & Property Consulting, a. s. (IPC) k podpisu smlouvy o akvizici českého tradičního zpracovatele ryb - Fjord Bohemia. Nový majitel, IPC tak realizuje strategický plán rozšiřování portfolia vlastněných firem do dalšího oboru.

Obraz Toyen se v aukci prodal za 28,5 milionu, Havlova malba koně za tři miliony

ilustrační fotografie

9. května 2022 - (ČTK) - Obraz malířky Toyen z roku 1951 s názvem Vidím, že má bílá stránka zezelenala se na dnešní aukci výtvarného umění v Praze prodal za 28,5 milionů korun včetně aukční přirážky. Vyvolávací cena byla více než čtyřikrát nižší, pořadatelé ze společnosti Adolf Loos Apartment and Gallery ji stanovili na šest milionů korun. Jde tak o nejdražší umělecké dílo Toyen z poválečného období prodané na území ČR, sdělila ČTK za organizátory dražby Kateřina Sokolová.

Bezbariérová akce pozvala všechny na společnou zábavu.

ilustrační fotografie

9. května 2022 - V nejstarším českém zařízení pro děti a mládež s tělesným a kombinovaným postižením se 7.5. uskutečnil festival s názvem Pojď dál.

Strana výpisu

3 ...