Kultura - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Kultura

Hrabalova chata hlásí vyprodáno

Hrabalova chata hlásí vyprodáno

6. června 2024 - Kersko - Nová expozice v Hrabalově chatě slaví úspěch. Od jejího otevření se setkává s obrovským zájmem veřejnosti a většina nejbližších termínů návštěv je již vyprodána. Od poloviny května do chaty zavítalo více než 400 návštěvníků, přičemž denně probíhají tři prohlídky o kapacitě 7 osob. Termín návštěvy je nutné v dostatečném předstihu rezervovat na webových stránkách Polabského muzea.

O titul Památka roku se uchází sousoší, nová střecha i márnice

O titul Památka roku se uchází sousoší, nová střecha i márnice

6. června 2024 - Liberecký kraj - Církevní památky, barokní sousoší, bývalá barokní textilní manufaktura adaptovaná na objekt k bydlení a raně klasicistní městský dům. To jsou stavby nominované do soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje. Vítěz získá nejen titul, ale i skleněnou plaketu a finanční dar ve výši sto tisíc korun.

Celovečerní dokument Architektura ČSSR 58–89 bude mít premiéru ve Varech

Celovečerní dokument Architektura ČSSR 58–89 bude mít premiéru ve Varech

6. června 2024 - Karlovy Vary - Co je to architektura? Jaký význam má pro společnost? Jak poznat nadčasovou, originální stavbu? Podle jakých kritérií posuzovat, které budovy z dob minulých přežijí a které mají být zbořeny? Za jakých okolností stavby vznikaly?

Pokud to odvysílají, změní svět

Pokud to odvysílají, změní svět

6. června 2024 - PRAHA - Ambiciózní film Vlny režiséra a scenáristy Jiřího Mádla se chystá do kin 15. srpna. Tvůrci nyní představují oficiální upoutávku, která zavede diváky do Prahy 60. let do prestižní redakce Československého rozhlasu.

Praha bude žít hudbou

Praha bude žít hudbou

5. června 2024 - Praha – Festival Praha žije hudbou přináší již tento pátek a sobotu (7. a 8. června) nabitý program s více než 120 účinkujícími, kteří pod heslem Umění patří do ulic zaplní nejen hudbou pražské ulice, náměstí nebo parky.

Oranžové kolo nadělovalo

Oranžové kolo nadělovalo

5. června 2024 - Plzeň – Ani nepříznivé počasí vládnoucí v závěru minulého týdne prakticky nad celou republikou neovlivnilo návštěvnost třetího dne rodinného festivalu ČEZFEST v Plzni, který byl zasvěcený sportu. Na Náměstí republiky tak proběhly turnaje dětí i dospělých ve florbalu a basketbalu a také exhibiční zápas v režii České asociace basketbalu na vozíku. Nechybělo ani charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Ve prospěch Divadla Josefa Kajetána Tyla či Spolku Klub přátel Divadla Pluto usedlo za řídítka dvou oranžových handbike celkem 368 jezdců. V reálu se tak uskutečnilo 184 jízd, které oběma obdarovaným organizacím vynesly celkovou částku 101 237 korun. Zásluhu na tom měly i sportovní „tváře dne“ Kateřina Emmons, Barbora Strýcová a Jaromír Jágr.

Blíží se Noc kostelů

Blíží se Noc kostelů

4. června 2024 - Teplice – Noc kostelů je mezinárodní, každoročně pořádaná akce, která umožňuje široké veřejnosti nezávazné setkání s křesťanstvím. Česká republika se k tomuto svátku připojila v roce 2009. Letos připadá na pátek 7. června.

Student Film Festival na UJEP

Student Film Festival na UJEP

4. června 2024 - Červená přednášková aula v ústeckém univerzitním kampusu UJEP se stane festivalovým kinosálem. Ve středu 5. června od 10:00 hodin bude hostit Student Film Festival.

Malou Paříž s AGC rozezvučí šansony Petra Hapky

Malou Paříž s AGC rozezvučí šansony Petra Hapky

4. června 2024 - Teplice – Další ze seriálů hudebních odpolední v Teplicích s názvem Malá Paříž se uskuteční již tuto neděli 9. černa od 15 hodin pod patronátem teplické sklárny AGC Flat Glass Czech.

Čtrnáctý Leaderfest nabídne i venkovskou tržnici

Čtrnáctý Leaderfest nabídne i venkovskou tržnici

4. června 2024 - Liberecký kraj - Největší festival místních akčních skupin v Česku a zároveň setkání všech přátel a významných aktérů rozvoje venkova z evropských zemí pracujících metodou leader – to je každoroční Leaderfest. Ten letošní se koná od 5. do 7. června v Harrachově.

Ve Fóru Karlín zahrálo 11 000 strun

Ve Fóru Karlín zahrálo 11 000 strun

4. června 2024 - Praha – Dramaturgie Pražského jara připravila pro letošní rok opravdovou kuriozitu. Ve Fóru Karlín zazněla 2. června monumentální skladba nazvaná 11 000 strun pro padesát do kruhu uspořádaných pianin, která doprovodil instrumentální ansámbl.

Strana výpisu

4 ...