Kultura - REGIONÁLNÍ NOVINY

Kultura

Vydařený Den dětí

Vydařený Den dětí

31. května 2023 - Ledvice – Prvního června je Den dětí. S předstihem jej oslavili návštěvníci v Informačním centrum Elektrárny Ledvice.

První čtvrthodinu zadarmo

První čtvrthodinu zadarmo

31. května 2023 - Hradec Králové - V Hradci Králové funguje od loňského července společný projekt města a společnosti Nextbike, která zde provozuje systém sdílených kol. Díky podpoře radnice mají obyvatelé a návštěvníci města možnost kola využívat prvních patnáct minut jízdy zdarma. Zastupitelé dnes schválili prodloužení spolupráce o další rok, město tuto službu dotuje částkou dva miliony korun ročně.

Ruční práce má i dnes cenu zlata

Ruční práce má i dnes cenu zlata

31. května 2023 - Teplice – A výchova a úcta k ní začíná u dětí. Všechny přirozeně rády dostávají dárky. Měly by si je ale zasloužit. Příležitost mají například díky chráněné dílně Mýdlárna u zámku v Teplicích, která sídlí na náměstí Svobody vedle radnice.

Cenu Karla Hubáčka získala rekonstrukce Liebiegova paláce

Cenu Karla Hubáčka získala rekonstrukce Liebiegova paláce

31. května 2023 - Liberec - Desítky unikátních staveb, vydařené projekty a zajímavé architektonické nápady.

Kapela Lucie slaví výročí třicet let

Kapela Lucie slaví výročí třicet let

30. května 2023 - Česká republika - Na podzim příštího roku to bude třicet let, kdy kapela Lucie vydala dnes už ikonické album Černý kočky mokrý žáby, které Ceny Anděl označily za nahrávku dvacetiletí. K výročí Lucie připravila dárek pro své fanoušky. Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce. Koncerty se uskuteční 28. listopadu v Českých Budějovicích, 1. prosince v Brně a 7. prosince v Praze. Půjde o jediné samostatné koncerty kapely v roce 2023 i 2024. Kromě alba Černý kočky mokrý žáby na nich Lucie odehraje i své další hity napříč celou tvorbou. Na pódium si kapela přizvala hosty, připojí se třeba zpěvačka Lenka Dusilová a poctu společně vzdají producentovi alba Ivanu Královi. Publikum se může těšit na speciální scénografii a vizuály koncertu inspirované deskou.

Novodobí Prokopové Divišové

Novodobí Prokopové Divišové

30. května 2023 - Kladno – Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2022/23, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již posedmé vyhlásila ČEZ Distribuce, má již své kladenské vítěze. Devět nejúspěšnějších středoškoláků z druhého až čtvrtého ročníku SPŠ Kladno si tak za svou celoroční školní snahu podle pořadí převzalo v úterý 30. května diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11 a 7 tisíc korun.

Auto pro Zdravotního klauna

Auto pro Zdravotního klauna

30. května 2023 - Mladá Boleslav – Škoda Auto odhaluje finální podobu dalšího vozu Enyaq iV pro potřeby neziskové organizace Zdravotní klaun.

Zlínský kraj pošle na dofinancování sociálních služeb bezmála 117 milionů

Zlínský kraj pošle na dofinancování sociálních služeb bezmála 117 milionů

30. května 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Na provoz a rozvoj sociálních služeb na svém území uvolní letos Zlínský kraj bezmála 117 milionů korun. Finance vynaloží ze svého rozpočtu nad rámec státního příspěvku. Poskytovatelům sociálních služeb pomohou zajistit bezproblémové fungování a dostupnost sociálních služeb v celém Zlínském kraji. Rada kraje zároveň podpořila Akční plán rozvoje sociálních služeb na rok 2024.

Další vydání impro talkshow 321jedem!

Další vydání impro talkshow 321jedem!

30. května 2023 - Praha - Červnovým hostem v Malostranské besedě, konkrétně 11.6., bude zpěvák a herec Ondřej Ruml.

V Teplicích odstartovala 869. lázeňská sezóna

V Teplicích odstartovala 869. lázeňská sezóna

29. května 2023 - Teplice – Za krásného počasí odstartovala v sobotu 27. června v Teplicích v pořadí již 869. lázeňská sezóna.

Strana výpisu

2 ...