Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Další revoluční novinka v porodnictví

obr. č.1

26. ledna 2024 - Litoměřice – Na včerejší tiskové konferenci v litoměřické nemocnici akciové společnosti Krajské zdravotní se novináři seznámili s revoluční novinkou – porodním gaučem. Využívají ji tady jako první v Ústeckém kraji. Dar v hodnotě 170 tisíc korun zprostředkoval Nadační fond Propolis 33.

Objev roku studuje na UJEP

Objev roku studuje na UJEP

19. ledna 2024 - Ústí nad Labem - Český slavík za rok 2023 přivedl při vyhlašování výsledků v kategorii Objev roku na pódium pražského Fóra Karlín 24 mladou písničkářku Terezu Balonovou. Talentovaná hudebnice studuje třetím rokem na Pedagogické fakultě UJEP.

Přeštická zubařka dobyla Jižní pól

Přeštická zubařka dobyla Jižní pól

13. ledna 2024 - Přeštice/Antarktida – Západočeská zubařka Eva Perglerová si na pomyslnou pažbu připsala další dobrodružný zářez. Po té, co loni jako třetí Češka vystoupala na nejvyšší horu světa, na věhlasný Mt. Everest, se na přelomu roku rozhodla dobýt Jižní pól. Doslova! Ve dvou expedicích totiž nejprve došla před silvestrem právě na samotný Jižní pól, tento týden vystoupala na nejvyšší horu Antarktidy. Tím udělala další krůček k pomyslnému získání Koruny planety.

Na rekultivacích lomu ČSA ukáží čas jedinečné sluneční hodiny

Na rekultivacích lomu ČSA ukáží čas jedinečné sluneční hodiny

6. prosince 2023 - Most – Skupina Sev.en Česká energie instalovala dnes ve zrekultivované části lomu ČSA na Mostecku přírodní sluneční hodiny. Hodiny jsou umístěny na nejvyšším bodě rekultivací, které nabízí nejlepší přístup slunce. Ciferník hodin tvoří jediný kus kamene ve štěrkovém loži a jsou do něj vytesány potřebné linky a rysky sloužící k měření času. Další části ciferníku jsou vytvořeny ze dřeva stromů, které rostou na rekultivovaných plochách, a jsou usazeny okolo kamene. Hodiny fungují tak, že návštěvník se postaví na konkrétní místo ciferníku (podle roční doby) a jeho stín ukáže denní čas.

Proč a kdy chodí Mikuláš?

Proč a kdy chodí Mikuláš?

5. prosince 2023 - Česká republika - Tradice mikulášské nadílky souvisí právě s dobrosrdečností svatého Mikuláše, který se později stal patronem dětí, ale také studentů, námořníků, obchodníků, lukostřelců, lékárníků, právníků nebo třeba vězňů.

Seniorka z Ústí nad Labem vyhrála osobní automobil Škoda Karoq

Seniorka z Ústí nad Labem vyhrála osobní automobil Škoda Karoq

15. listopadu 2023 - Ústí nad Labem - Začátkem léta spustila společnost Cinema City každoroční soutěž s názvem SUMMER PROMO, kde každý návštěvník kina po zaregistrování své vstupenky na webu, vyhrává. Ve hře bylo letos více než 360 tisíc cen v hodnotě téměř 30 milionů korun a hlavní výhrou byl nový osobní automobil Škoda Karoq.

Dotáčí se úvodní scéna dobového filmu Vlny Jiřího Mádla

Dotáčí se úvodní scéna dobového filmu Vlny Jiřího Mádla

8. listopadu 2023 - PRAHA – „Chceme světlo, chceme více světla,“ vykřikují studenti se zapálenými svíčkami v rukou při protestním pochodu do centra Prahy. To je obraz, který na podzim 2024 otevře divákům hrdinský příběh reportérů a techniků Redakce mezinárodního života Československého rozhlasu v čele s Milanem Weinerem z období let 1967–1968. Snímek, na kterém scénárista a režisér Jiří Mádl pracuje od roku 2009, se tak blíží do závěrečné fáze postprodukce. Poslední natáčecí dny se odehrají 11. a 12. listopadu v nočních hodinách v pražské Nerudově ulici, která se promění v trasu studentské demonstrace.

Václav Neckář osmdesát

Václav Neckář osmdesát

23. října 2023 - Praha – Dnes slaví krásné životní jubileum herec a zpěvák Václav Neckář. Svým hlasem okouzluje posluchače už více než 50 let.

Čekání na Karkulku v podání vězňů

Čekání na Karkulku v podání vězňů

18. října 2023 - Bělušice - V neděli 15. října se v prostorech okrasné zahrady Věznice Bělušice, v podání deseti odsouzených, uskutečnilo divadelní představení s názvem Čekání na Karkulku.

Historické vlaky, moderní odbavování

Historické vlaky, moderní odbavování

17. října 2023 - Turistické linky Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) patří k velmi oblíbeným. Pro větší komfort cestujících zavádí Ústecký kraj nové přenosné osobní pokladny, které umožňují platbu kartou, ale také přenos polohy vozu do Centrálního dispečinku.

Strašidelné hemžení na benešovském zámku

Strašidelné hemžení na benešovském zámku

17. října 2023 - Benešov nad Ploučnicí – Každoroční ukončení sezony se pomalu blíží a státní zámek v Benešově nad Ploučnicí to opět rozjede ve velkém.

Strana výpisu

3 ...