Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

Zajímavosti

Dobrovolníci zachránili už 126 srnčat

Dobrovolníci zachránili už 126 srnčat

30. května 2023 - Jihočeský kraj - Díky výjimečnému úsilí jihočeských dobrovolníků se podařilo jen letos zachránit už 126 srnčat, která by jinak zemřela při střetu se zemědělskými stroji při senosečích. K lokalizaci mláďat při těchto záchranných operacích jim pomáhají moderní drony, které umožňují rychle srnče lokalizovat.

Novou znělku natočil Johnny Depp

Novou znělku natočil Johnny Depp

29. května 2023 - Novou znělku, která bude premiérově uvedena na slavnostním zahájení 57. ročníku MFF Karlovy Vary, natočil herec Johnny Depp.
Originální znělky se snaží jedinečným způsobem připomínat oceněné osobnosti a hosty uplynulých ročníků karlovarského festivalu.

Odlehčená a provzdušněná fixace Opencast

Odlehčená a provzdušněná fixace Opencast

25. května 2023 - Ústí nad Labem – Lékaři na Klinice úrazové chirurgie Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem nově zavedli možnost vybavit pacienty odlehčenou a hlavně provzdušněnou fixací Opencast.

Děti obhájily vítězství!

Děti z Teplic

25. května 2023 - BEAT STREET MČR CZECH DANCE MASTERS 2023

Olympijský festival bude exkluzivně v Mostě - otvírák

Jezero Most

25. května 2023 - Most - Jezero Most bude od 26. července do 11. srpna 2024 centrem Olympijského festivalu Paříž 2024.

Nový pořad Prokopni to

Prokop a Prokop

25. května 2023 - Ústecký kraj - Prokopni to - tak zní název nového pořadu Krajské zdravotní, a. s., a Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje s cílem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice.

Primátor Jiří Štábl zve do Teplic

Primátor Jiří Štábl zve do Teplic

25. května 2023 - Květen se chýlí ke konci. Teplice na jeho sklonku vstoupí do své 869. lázeňské sezóny. Po dvou hubených letech zaviněných covidem zase v plné parádě. Jaké ale bude celé kulturní léto, na co všechno se mohou domácí i hosté těšit, o tom jsme hovořili s primátorem města Jiřím Štáblem.
Kdybychom měli vyjmenovat všechny letní akce, které pořádá nebo podporuje město, nezbylo by nám na rozhovor místo. Čtenářům dáme proto prostor na jiném místě. Co si rozhodně nenecháte ujít vy osobně?

Chutné Česko na Slovensku

Chutné Česko na Slovensku

25. května 2023 - Liberecký kraj - Záběry k chystanému televiznímu seriálu gastro cestopisů Chutné Česko natáčel v Libereckém kraji štáb slovenské televize TA3. Diváci se prostřednictvím televizní série seznámí s historickými památkami, přírodními krásami, kulturními skvosty, tradicemi i gastronomickými specialitami České republiky.

Medaile hlavního města Prahy pro záchranáře

Medaile hlavního města Prahy pro záchranáře

25. května 2023 - Praha - Primátor Bohuslav Svoboda slavnostně přivítal 17. května záchranáře USAR týmu a předal jim Medaile hlavního města Prahy. Příslušníci Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy a strážníci Městské policie hl. m. Prahy projevili mimořádnou odvahu při nasazení po ničivém zemětřesení v Turecku letos v únoru.

Chaplinův syn, ředitel pařížské Moulin Rouge, Kaiser, Přeučil ina největším cirkusovém festivalu v Evropě!

- Praha I Velkolepá show plná adrenalinu a strhujících výkonů umělců z celého světa – to je CIRKUS, CIRKUS Festival 2022, který se ve dnech 15. - 16. října uskuteční v pražské areně O2 universum. Jedná se již o 6. ročník legendárního největšího cirkusového projektu v Evropě „bez zvířat“ s podtitulem ´Best of The World´. V porotě usednou osobnosti jako například syn Charlieho Chaplina nebo ředitel slavné pařížské Moulin Rouge.

Studie: Lidé si mylně myslí, že názory lékařů na očkování jsou rozdělené na půl

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Lidé se mylně domnívají, že názory na lékařů na očkování proti covidu-19 jsou rozdělené na půl. Ve skutečnosti zhruba 90 procent lékařům vakcínám věří a sami jsou očkovaní a 96 procent by je doporučilo svým pacientům. Vyplývá to ze studie autorů z CERGE-EI, společného akademické pracoviště Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR a českých vědců z ekonomických akademických pracovišť v Německu, kterou publikoval vědecký časopis Nature. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Univerzita Karlova.

Strana výpisu

3 ...