Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Komentář: Ceny potravin dále klesají

Komentář: Ceny potravin dále klesají

17. října 2023 - „Ceny zemědělské produkce meziročně klesají již pátý měsíc v řadě, z toho v září byly meziročně nižší o 13,4 %. Nižší ceny, za které zemědělci prodávají svou produkci, se už projevují i na cenách v obchodech, což pozitivně ovlivňuje i inflaci. Odeznívání potravinové inflace se do značné míry odrazilo i v dalším poklesu tempa růstu spotřebitelských cen, které v září meziročně vzrostly „už jen“ o 6,9 %. Inflace tak osmý měsíc za sebou pokračovala v sestupném trendu a v září byla nejnižší od prosince 2021,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.

Dokážeme postavit školy pro 21. století?

Dokážeme postavit školy pro 21. století?

16. října 2023 - Plzeň - Přednáškový a diskusní cyklus, který spolek Pěstuj prostor připravil pro letošní podzim, se bude věnovat současnému prostředí pro výuku a vzdělávání dětí a mládeže a architektuře školních budov. První díl cyklu se uskuteční v úterý 24. října od 18 hodin v aule Vyšší odborné školy Plzeň (Pavlovův pavilon LF UK) na Karlovarské třídě v Plzni.

Vítězové Mezinárodního festivalu sportovních filmů jsou známi

Vítězové Mezinárodního festivalu sportovních filmů jsou známi

16. října 2023 - Liberec - Slavnostní vyhlášení vítězů 26. ročníku Mezinárodního festivalu sportovních filmů SPORTFILM se uskutečnilo v sobotu 14. října na půdě Technické univerzity Liberec..

Monopost Formule 1 je k vidění na D1 u Devíti křížů

Monopost Formule 1 je k vidění na D1 u Devíti křížů

16. října 2023 - Jihomoravský kraj - Monopost Formule 1 týmu Scuderia AlphaTauri, který ORLEN Benzina přivezla do České republiky, je po zastávce v Praze a v Osici u Hradce Králové vystaven na čerpací stanici ORLEN Benzina Devět křížů na dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno. Zde je k vidění od 17. do 24. října. Celá akce, do níž se zapojil také závodní tým Janík Motorsport, je součástí kampaně Následujte kvalitu, v jejíž vizuálu přitahuje pozornost právě monopost Formule 1 v barvách týmu Scuderia AlphaTauri.

Z uhelných regionů k budoucnosti spravedlivé transformace

Z uhelných regionů k budoucnosti spravedlivé transformace

15. října 2023 - Ústecký kraj - Do Ústeckého kraje zavítali na dvoudenní expertní workshop zástupci uskupení V4, aby si zde vyměnili své zkušenosti v oblasti spravedlivé transformace uhelných regionů. Jejich první kroky vedly do Inovačního centra Ústeckého kraje, kde je přivítala radní Iva Dvořáková.

Móda a hvězdy pomohou znevýhodněným dětem

Móda a hvězdy pomohou znevýhodněným dětem

15. října 2023 - Most – Dnes v podvečer od 18 hodin začne v Městském divadle Most jubilejní 10. ročník charitativní módní přehlídky Móda a hvězdy.

Znáte nejděsivější táborákovou historku?

Znáte nejděsivější táborákovou historku?

15. října 2023 - Praha - Pro všechny fanoušky hororových příběhů je tu dobrá zpráva. Dynamické tvůrčí duo, které má za sebou oceňovaný podcast Hodina dějepichu o historii intimností, se vrhá do temných hlubin hororového filmu a literatury. Již zmíněný podcast se stal Objevem roku 2023 a získal 1. místo v kategorii vzdělávacích podcastů. A teď Tereza Kujová s Janem Studničkou spouští nový podcast s názvem Stanice hrůzy.

Oranžové kolo pro Diakonii Západ

Oranžové kolo pro Diakonii Západ

15. října 2023 - Plzeň – Bezmála 200 středoškoláků z odborných škol technického zaměření z Plzně, Milevska, Českých Budějovic, ale i z těch Moravských a také Moravského Krumlova zavítalo nedávno na Den otevřených dveří plzeňské společnosti Škoda JS a.s. Seznámili se přitom nejen s jejím zázemím a výrobním programem, ale navíc mnozí z nich pomohli dobré věci, když absolvovali jízdu na jednom ze dvou oranžových handbike Nadace ČEZ. Ta totiž nechala během prvního dne otevřených dveří ve výrobním areálu Bolevec přistavit své charitativní Oranžové kolo, přičemž celý výtěžek z minutových jízd, a to 25 105 korun, tentokráte připadl jedinému obdarovanému - Diakonii ČCE - středisko Západ na projekt „Zachraň chráněnko!“.

Severočeské muzeum láká na novinky

Severočeské muzeum láká na novinky

15. října 2023 - Liberecký kraj - Sté padesáté výročí založení si v tomto roce připomíná Severočeské muzeum v Liberci. Kromě bilancování s sebou jubileum přináší i plánování novinek a pokračování v dlouhodobých projektech. Akcí mají v rukávu muzejníci celou řadu, chystá se též nová vizuální identita této ctihodné instituce.

Chybí firemní školky a dětské skupiny

Chybí firemní školky a dětské skupiny

15. října 2023 - Česká republika - Bezmála 80 % českých rodičů připouští ochotu vrátit se dříve do práce z rodičovské dovolené v případě, že by jejich zaměstnavatel zaručil péči o dítě v rámci firemní školky nebo dětské skupiny. Vyplývá to z výzkumu, který realizovala poradenská skupina Moore Czech Republic. Podle expertů z Moore v dnešní době přehřátého trhu práce s rekordně nízkou nezaměstnaností čelí mnoho firem výzvě udržet talentované zaměstnance. Firemní mateřské školky a skupiny se tak stávají důležitým nástrojem motivace zaměstnanců.

Uhelné safari letos přilákalo rekordní počet návštěvníků

Uhelné safari letos přilákalo rekordní počet návštěvníků

14. října 2023 - Most - Uhelné safari, tedy exkurzi do hnědouhelných lomů a rekultivačních lokalit Vršanské uhelné a Severní energetické, navštívilo v letošním roce 3 126 lidí z České republiky i zahraničí. To je nejvíce od roku 2009, kdy severočeské těžební společnosti skupiny Sev.en Česká energie tuto možnost začaly nabízet.

Strana výpisu

5 ...