Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Králem se stal Rostislav Horňák z Prahy

Králem se stal Rostislav Horňák z Prahy

11. října 2023 - Kladno - Distribuční maturitu má za sebou 29 žáků z partnerských středních škol Skupiny ČEZ, kteří se sjeli do Kladna na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie. Teoretická část, včetně závěrečného „maturitního“ testu probíhala tradičně v prostorách kladenského Technického konzultačního místa ČEZ Distribuce. Praktická část se konala v transformovně Dříň, kde se seznámili s termovizní diagnostikou, pohotovostními vozy, vyhledáváním podzemního vedení kabelů a vytyčování poruch. Vyhledávání podzemního vedení kabelů a ukázka práce pod napětím je čekaly i přímo v terénu, a to v Hradební ulici ve Velkém Přítočnu. Jaké to je pracovat ve výškách, si pak sami mohli vyzkoušet na kladenském Polygonu Singing Rock.

Čtyřdohoda slaví čtyřicet let

Čtyřdohoda slaví čtyřicet let

11. října 2023 - Středočeský kraj - Hejtmanka Petra Pecková podepsala ve Francii s partnerskými regiony společné prohlášení o ochraně demokratických hodnot. Spolupráce mezi čtyřmi partnerskými regiony – Středočeským krajem, Porýním-Falc, Burgundskem Franche-Comté a Opolském vojvodstvím, tzv. Čtyřdohoda, slaví 20 let.

Bledule jarní a Eftemii míří na benefiční aukci do Prahy

Bledule jarní a Eftemii míří na benefiční aukci do Prahy

11. října 2023 - Liberecký kraj - Panenky z Křišťálového údolí Eftemii a Bledule jarní – to jsou názvy skleněných děl, jež vyhotovily žákyně Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě v rámci svých klauzurních zkoušek a zadání školní soutěže. Liberecký kraj skleněné skvosty zakoupil, aby je daroval Českému výboru UNICEF, který je využije pro benefiční aukci panenek, jež se koná 21. listopadu 2023 v Českém muzeu hudby na pražské Kampě. Výtěžek z dražby zajistí očkování dětí z rozvojových zemí proti smrtelným nemocem.

Podzimní trhy obsadí náměstí

Podzimní trhy obsadí náměstí

11. října 2023 - České Budějovice - Oblíbené třídenní Podzimní švestkové trhy na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. začnou ve čtvrtek 12. října a potrvají do sobotního podvečera.

Startuje projekt W4W První krok

Startuje projekt W4W První krok

11. října 2023 - Praha - Při příležitosti Světového dne duševního zdraví představuje obecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN (W4W) projekt První krok. Jedná se o anonymní online poradnu, kde se prostřednictvím chatu mohou lidé v obtížné situaci obrátit na mentory a mentorky, kteří překonali náročné a nepříjemné životní momenty. Cílem online poradny je sdílení problémů a hledání možných řešení.

Startují oblíbené podzimní výlovy

Startují oblíbené podzimní výlovy

11. října 2023 - Jihočeský kraj - K podzimu na jihu Čech neodmyslitelně patří výlovy rybníků. Některé menší už přišly na řadu ve druhé polovině září, v následujících týdnech jsou v plánu ty nejvýznamnější. O víkendu 13. až 15. října stovky návštěvníků zamíří k největšímu českému rybníku Rožmberk na Třeboňsku. Až do druhé poloviny listopadu budou rybáři pokračovat na těch dalších napříč celým krajem.

Začal Mezinárodní strojírenský veletrh

Začal Mezinárodní strojírenský veletrh

10. října 2023 - Brno – Na výstavišti dnes začal Mezinárodní strojírenský veletrh. Zaměřuje se na nejnovější služby a produkty v oblasti digitální transformace podniků.

Barča se dostane i tam, kam sanitka nemůže. Loni letěla zhruba k 630 zásahům

Barča se dostane i tam, kam sanitka nemůže. Loni letěla zhruba k 630 zásahům

10. října 2023 - Ústecký kraj - Proč se vrtulníku ústecké letecké záchranky říká Barča? Nejen to zjistí diváci v 17. díle pořadu Prokopni to. Prokop lékař a Prokop záchranář se svého hosta, kterým byl vedoucí lékař Letecké záchranné služby Ústí nad Labem MUDr. Jan Bilík, ptali také na to, jak letecká záchranná služba funguje, jak daleko vrtulník létá, kolik lidí tvoří posádku nebo třeba na případy, ve kterých vrtulník vzlétnout nemůže.

Poprvé Den zdraví pro muže

Poprvé Den zdraví pro muže

10. října 2023 - Mladá Boleslav - Klaudiánova nemocnice společně s firmou Škoda Auto, Nadačním fondem Škoda a Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda pořádá poprvé preventivní akci zaměřenou na mužské zdraví. Den zdraví pro muže se koná v sobotu 4. listopadu od 14 do 18 v prostorách atria Vzdělávacího centra Škoda auto Na Karmeli.

Záchranný archeologický průzkum

Záchranný archeologický průzkum

10. října 2023 - Liberec - V těchto dnech probíhá v jednom z největších parků města Liberce, v Budyšínské ulici v blízkosti bazénu na Tržním náměstí, čilý ruch. Probíhá zde záchranný archeologický průzkum, který na základě požadavku města, provádějí pracovníci Archeologického oddělení Severočeského muzea v Liberci.

Liberecký kraj je Inovátorem roku 2022

Liberecký kraj je Inovátorem roku 2022

10. října 2023 - Liberecký kraj - Cenu Inovátor 2022 získal Liberecký kraj v oblasti veřejných zakázek v České republice. Obdržel ji za budování vztahů s dodavateli metodou Meet the buyer, aktivní působení v regionu a zadávání odpovědných, zelených a inovativních veřejných zakázek.

Strana výpisu

4 ...