Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Monopost Formule 1 je k vidění na D1 u Devíti křížů

Monopost Formule 1 je k vidění na D1 u Devíti křížů

16. října 2023 - Jihomoravský kraj - Monopost Formule 1 týmu Scuderia AlphaTauri, který ORLEN Benzina přivezla do České republiky, je po zastávce v Praze a v Osici u Hradce Králové vystaven na čerpací stanici ORLEN Benzina Devět křížů na dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno. Zde je k vidění od 17. do 24. října. Celá akce, do níž se zapojil také závodní tým Janík Motorsport, je součástí kampaně Následujte kvalitu, v jejíž vizuálu přitahuje pozornost právě monopost Formule 1 v barvách týmu Scuderia AlphaTauri.

Z uhelných regionů k budoucnosti spravedlivé transformace

Z uhelných regionů k budoucnosti spravedlivé transformace

15. října 2023 - Ústecký kraj - Do Ústeckého kraje zavítali na dvoudenní expertní workshop zástupci uskupení V4, aby si zde vyměnili své zkušenosti v oblasti spravedlivé transformace uhelných regionů. Jejich první kroky vedly do Inovačního centra Ústeckého kraje, kde je přivítala radní Iva Dvořáková.

Móda a hvězdy pomohou znevýhodněným dětem

Móda a hvězdy pomohou znevýhodněným dětem

15. října 2023 - Most – Dnes v podvečer od 18 hodin začne v Městském divadle Most jubilejní 10. ročník charitativní módní přehlídky Móda a hvězdy.

Znáte nejděsivější táborákovou historku?

Znáte nejděsivější táborákovou historku?

15. října 2023 - Praha - Pro všechny fanoušky hororových příběhů je tu dobrá zpráva. Dynamické tvůrčí duo, které má za sebou oceňovaný podcast Hodina dějepichu o historii intimností, se vrhá do temných hlubin hororového filmu a literatury. Již zmíněný podcast se stal Objevem roku 2023 a získal 1. místo v kategorii vzdělávacích podcastů. A teď Tereza Kujová s Janem Studničkou spouští nový podcast s názvem Stanice hrůzy.

Oranžové kolo pro Diakonii Západ

Oranžové kolo pro Diakonii Západ

15. října 2023 - Plzeň – Bezmála 200 středoškoláků z odborných škol technického zaměření z Plzně, Milevska, Českých Budějovic, ale i z těch Moravských a také Moravského Krumlova zavítalo nedávno na Den otevřených dveří plzeňské společnosti Škoda JS a.s. Seznámili se přitom nejen s jejím zázemím a výrobním programem, ale navíc mnozí z nich pomohli dobré věci, když absolvovali jízdu na jednom ze dvou oranžových handbike Nadace ČEZ. Ta totiž nechala během prvního dne otevřených dveří ve výrobním areálu Bolevec přistavit své charitativní Oranžové kolo, přičemž celý výtěžek z minutových jízd, a to 25 105 korun, tentokráte připadl jedinému obdarovanému - Diakonii ČCE - středisko Západ na projekt „Zachraň chráněnko!“.

Severočeské muzeum láká na novinky

Severočeské muzeum láká na novinky

15. října 2023 - Liberecký kraj - Sté padesáté výročí založení si v tomto roce připomíná Severočeské muzeum v Liberci. Kromě bilancování s sebou jubileum přináší i plánování novinek a pokračování v dlouhodobých projektech. Akcí mají v rukávu muzejníci celou řadu, chystá se též nová vizuální identita této ctihodné instituce.

Chybí firemní školky a dětské skupiny

Chybí firemní školky a dětské skupiny

15. října 2023 - Česká republika - Bezmála 80 % českých rodičů připouští ochotu vrátit se dříve do práce z rodičovské dovolené v případě, že by jejich zaměstnavatel zaručil péči o dítě v rámci firemní školky nebo dětské skupiny. Vyplývá to z výzkumu, který realizovala poradenská skupina Moore Czech Republic. Podle expertů z Moore v dnešní době přehřátého trhu práce s rekordně nízkou nezaměstnaností čelí mnoho firem výzvě udržet talentované zaměstnance. Firemní mateřské školky a skupiny se tak stávají důležitým nástrojem motivace zaměstnanců.

Uhelné safari letos přilákalo rekordní počet návštěvníků

Uhelné safari letos přilákalo rekordní počet návštěvníků

14. října 2023 - Most - Uhelné safari, tedy exkurzi do hnědouhelných lomů a rekultivačních lokalit Vršanské uhelné a Severní energetické, navštívilo v letošním roce 3 126 lidí z České republiky i zahraničí. To je nejvíce od roku 2009, kdy severočeské těžební společnosti skupiny Sev.en Česká energie tuto možnost začaly nabízet.

Po areálu cementárny v elektrických čtyřkolkách

Po areálu cementárny v elektrických čtyřkolkách

14. října 2023 - Čížkovice - Bezpečný pohyb zaměstnanců po areálu koupil čížkovický výrobce cementu Holcim celkem šest elektrických čtyřkolek. Areál firmy je poměrně rozsáhlý a lidé, zvláště z údržby a výroby, se zde pohybovali pěšky či na kolech. Když ale napadl sníh, byla námraza nebo do prašného prostředí zapršelo, vznikaly mnohdy nebezpečné situace. I z tohoto důvodu se firma zkraje tohoto roku rozhodla pohyb na kole ve firmě zakázat a zároveň pořídit elektrické čtyřkolky.

Mexický průvod do „Botanky“

Mexický průvod do „Botanky“

14. října 2023 - Teplice – Už víte, co budete dělat poslední říjnový den? Město Teplice spolu s Divadlem v Pytli a Petrem Stolařem zve malé i velké obyvatele na kostýmovaný Mexický průvod k botanické zahradě.

ČEZ Akademie poradí, jak nejen na úspory energií

ČEZ Akademie poradí, jak nejen na úspory energií

14. října 2023 - Chomutov - Dozvědět se o možnostech, jak co nejlépe ušetřit za energie, zkonzultovat pořízení fotovoltaiky či tepelného čerpadla, nebo se poradit, jak co nejlépe nastavit zálohy, aby zbytečně nevznikal nedoplatek. S tím vším pomohou zájemcům odborníci z ČEZ Akademie během roadshow, která má namířeno do Chomutova. Kromě osobního poradenství budou pro širokou veřejnost připraveny také přednášky o aktuální situaci v energetice. Roadshow ČEZ Akademie se uskuteční ve čtvrtek 19. a pátek 20. října, a to vždy od 9 do 16 hodin v Zákaznickém centru ČEZ v OC Galerie Pošta (Palackého ulice 5625). Všechny přednášky i poradenství, bez nutnosti registrace, jsou zdarma.

Strana výpisu

4 ...