Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Do práce na kole

Do práce na kole

16. června 2024 - Pardubice - Celý květen se zhruba 100 magistrátních zaměstnanců dopravovala do práce výhradně na kole, a to v rámci 14. ročníku Květnové výzvy Do práce na kole. Během svých cest zapsali celkem 17 684 kilometrů.

Archeologové nalezli pravěká sídliště

Archeologové nalezli pravěká sídliště

12. června 2024 - Hořovice – Stavba obchvatu Hořovic na Berounsku se opět o něco přiblížila. Oblast v budoucí stopě silnice v současnosti v rámci archeologického průzkumu, který předchází zahájení stavby, zkoumají odborníci. Ti zde při průzkumných činnostech objevili řadu archeologických nálezů, které svědčí o činnosti prvních zemědělců a osídlení lokality v mladší době kamenné.

Skórka a Kolečko natočili novou mini komedii Zátky osudu

Skórka a Kolečko natočili novou mini komedii Zátky osudu

11. června 2024 - Ostrava - Tak se jmenuje krátká crazy komedie, kterou natočili spolutvůrci seriálových hitů jako MOST!, Lajna, sKORO NA mizině nebo Okresní přebor – režisér Vladimír Skórka a scénárista Petr Kolečko.

Jana Rajchlová: Mám ráda rafinované šaty

Jana Rajchlová: Mám ráda rafinované šaty

6. června 2024 - Která žena by se nechtěla líbit – partnerovi, dětem, svému okolí? Pravděpodobně každá, i když si to třeba nechce přiznat. Mezi takové rozhodně nepatří Ing. Mgr. Jana Rajchlová. Včera jsme ji zastihli v ateliéru známé módní návrhářky Nadi Moravcové v Teplicích.

Ve Fóru Karlín zahrálo 11 000 strun

Ve Fóru Karlín zahrálo 11 000 strun

4. června 2024 - Praha – Dramaturgie Pražského jara připravila pro letošní rok opravdovou kuriozitu. Ve Fóru Karlín zazněla 2. června monumentální skladba nazvaná 11 000 strun pro padesát do kruhu uspořádaných pianin, která doprovodil instrumentální ansámbl.

Mladí Češi už nechtějí kupovat balenou vodu

Mladí Češi už nechtějí kupovat balenou vodu

3. června 2024 - Praha - Udržitelný životní styl, omezení produkce plastového odpadu i větší důraz na zdraví. Průzkum mezi uživateli filtračních stanic ukázal, že spotřební návyky mladých lidí se mění a stále více z nich hledá cestu, jak méně zatěžovat životní prostředí. Přechod od balené vody ke kohoutkové ale naráží na problém v důvěře v ní – více jak 30 % respondentů řeší její nevyhovující chuť a vůni a část z nich si domů stále kupuje PET lahve.

Jdou do finále prestižní soutěže o ekologické Oskary

Jdou do finále prestižní soutěže o ekologické Oskary

24. května 2024 - Česká republika – Mimořádného uznání se včera dostalo rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Odborná porota ji vybrala do finále prestižní soutěže E.ON Energy Globe. Šestnáctý ročník klání o ekologické Oskary představuje inovativní přístupy k péči o životní prostředí, které mohou být inspirativní pro ostatní.

Absurdita roku 2024

Absurdita roku 2024

19. května 2024 - Česká republika - Veřejnost v on-line hlasování rozhodla, že největším letošním byrokratickým nesmyslem je registrování dohod o provedení práce. Další byrokracie, která zahltí podnikatele nejrůznějších oborů. Za nejpřínosnější naopak označila zákonné postihování přesouvání zisků do daňových rájů. Ankety jsou každoročně vyhlašovány v rámci podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku. Odborným garantem anket je Hospodářská komora ČR.

Děkujeme partnerům ankety

Děkujeme partnerům ankety

15. května 2024 - Teplice – Ještě jednou se vracíme ke slavnostnímu vyhlášení Osobností roku 2023 Ústeckého kraje, tentokrát s poděkováním partnerům. Konalo se v prostorách Zahradního domu a Galerie Teplice.

Kam vyrazit v kraji na snídani?

Kam vyrazit v kraji na snídani?

7. května 2024 - Liberec - Svou novou knihu pokřtil herec, moderátor a bloger Lukáš Hejlík v libereckém bistru Mikyna. Nese název 400 – Snídaně, brunch, kafe a přináší 418 tipů kam vyrazit na první jídlo dne po celém Česku. Obsahuje i 19 zastavení v Libereckém kraji; kromě Liberce zavede i do Hrádku nad Nisou, Frýdlantu, Jablonce nad Nisou nebo Jilemnice. Liberecký kraj podpořil její vydání 35 tisíci korun.

Radim Pařík obsazuje žebříčky bestsellerů s knihou „Empathetic Leadership“

Radim Pařík obsazuje žebříčky bestsellerů s knihou „Empathetic Leadership“

23. dubna 2024 - PRAHA – Radim Pařík, uznávaný expert na vyjednávání a prezident celosvětové Asociace vyjednavačů, slaví spolu s renomovaným autorem Chrisem Vossem a týmem předních světových odborníků významný úspěch přelomovou knihou „Empatické vedení lidí“ (Empathetic Leadership), vydanou nakladatelstvím SuccessBooks®. Toto poutavé dílo mělo dlouho očekávanou premiéru 11. dubna a zaujalo čtenáře po celém světě detailními rozbory efektivního leadershipu.

Strana výpisu

1 ...