Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Herec Petr H. Batěk pokřtil druhý díl knižního projektu REGÁČI

- Praha I Herec, muzikant a básník Petr H. Batěk byl kmotrem a čestnými hosty jeho dvě krásné mladé kolegyně – herečka Zuzka Velichová a zpěvačka a herečka Nikola Ďuricová křtu knihy Regáči a neznámí hrdinové odboje... novodobých Rychlých šípů. Jde o další z řady projektů, který je spjatý s nadačním fondem Regi BASE I.

Chaplinův syn, ředitel pařížské Moulin Rouge, Kaiser, Přeučil ina největším cirkusovém festivalu v Evropě!

- Praha I Velkolepá show plná adrenalinu a strhujících výkonů umělců z celého světa – to je CIRKUS, CIRKUS Festival 2022, který se ve dnech 15. - 16. října uskuteční v pražské areně O2 universum. Jedná se již o 6. ročník legendárního největšího cirkusového projektu v Evropě „bez zvířat“ s podtitulem ´Best of The World´. V porotě usednou osobnosti jako například syn Charlieho Chaplina nebo ředitel slavné pařížské Moulin Rouge.

Studie: Lidé si mylně myslí, že názory lékařů na očkování jsou rozdělené na půl

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Lidé se mylně domnívají, že názory na lékařů na očkování proti covidu-19 jsou rozdělené na půl. Ve skutečnosti zhruba 90 procent lékařům vakcínám věří a sami jsou očkovaní a 96 procent by je doporučilo svým pacientům. Vyplývá to ze studie autorů z CERGE-EI, společného akademické pracoviště Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR a českých vědců z ekonomických akademických pracovišť v Německu, kterou publikoval vědecký časopis Nature. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Univerzita Karlova.

Řandová, Bebarová, Nosková, Muzikářová a Senič zjistily, jak oddálit stárnutí

- Jak co nejvíce oddálit stárnutí a co nejdéle zůstat mladistvý, to by chtěl asi každý z nás. Herečky Regina Řandová, Tereza Bebarová, zpěvačka Míša Nosková, operní diva Pavlína Senič nebo houslistka Markéta Muzikářová už vědí, jak na to. Týká se to i mužů, přesvědčil se o tom také partner M. Noskové Jindřich Čanda. Na laserové dermatologické klinice Altos na Karlově náměstí si všichni mohli prohlédnout, co specializované pracoviště nabízí a některé procedury i vyzkoušet. Nejde však pouze o zachování mládí a krásy!

VZP očekává větší zájem o druhé milostivé léto, první u ní využilo 14.000 lidí

Ilustrační fotografie

31. května 2022 - (ČTK) - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) očekává vyšší zájem dlužníků při opakované možnosti ukončení jejich exekucí, takzvaném milostivém létě. První příležitost na přelomu loňského a letošního roku využilo u VZP 14.000 lidí, tedy zhruba sedm procent dlužníků. Zaplatili asi 215 milionů korun a VZP jim odpustila penále 666 milionů korun, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání správní rady pojišťovny její předseda, poslanec Tom Phillip (KDU-ČSL).

Mezinárodní hudební festival Lípa Musica nabídne 23 koncertů a dalších akcí

Ilustrační fotografie

31. května 2022 - (ČTK) - Mezinárodní hudební festival Lípa Musica nabídne 23 koncertů a dalších akcí včetně mistrovských kurzů v Libereckém a Ústeckém kraji a také v Sasku. Předprodej vstupenek zahájí organizátoři ve středu 1. června. Uměleckým garantem 21. ročníku se stala sopranistka Hana Blažíková, která se věnuje staré hudbě a na festivalu se představí ve čtyřech projektech, řekla dnes ČTK mluvčí festivalu Lucie Johanovská.

Průzkum: Mezi roky 2020 a 2021 ubylo lidí, kteří často pijí alkohol

Ilustrační fotografie

30. května 2022 - (ČTK) - Mezi roky 2020 a 2021 ubylo lidí, kteří pijí alkohol denně či obden, poklesla i průměrná spotřeba čistého lihu na obyvatele. Přesto pil každý druhý den či častěji zhruba každý šestý Čech nad 15 let, přibývá ale i abstinentů. Kuřáků je v populaci stále zhruba čtvrtina, víc lidí užívá elektronické cigarety a další alternativy. Vyplývá to z Národního výzkumu užívání tabáku a alkoholu v ČR 2021 na reprezentativním vzorku 1788 osob, o kterém dnes Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval v tiskové zprávě.

Budoucí motorkáře bude připravovat i nová aplikace, ukáže jim rizika

29. května 2022 - Budoucí motorkáře bude na reálný provoz nově připravovat i interaktivní aplikace, která jim ukáže nebezpečné situace na silnicích. Aplikace, kterou připravovali odborníci čtyři roky, zatím bude součástí výuky v autoškolách, v budoucnu by však mohla být i v testech. Informovalo o tom v tiskové zprávě ministerstvo dopravy.

V Praze bude na více veřejných místech omezeno pití alkoholu

28. května 2022 - Praha rozšíří počet veřejných míst, kde je zakázáno pití alkoholu, z 837 na 1036. Novou vyhlášku, která to stanovuje, schválili zastupitelé s platností od července. Zákaz se nově bude týkat také náplavek, kde bude zákaz pití platit od půlnoci do 09:00. Nově rovněž bude pro postih stačit mít otevřenou lahev alkoholu, zatímco dosud museli strážníci přistihnout konzumenta přímo při pití.

Městská část Praha 8 pojala oslavy Operace Anthropoid velkolepě

Zdroj: Wikipedia

27. května 2022 - Městská část Praha 8 připravila v rámci oslav 80. výročí Operace Anthropoid bohatý program, který začne v pátek 27. května a bude pokračovat i v sobotu. Právě na území Prahy 8 v libeňské zatáčce proběhl 27. května 1942 v 10:35 hodin úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který provedli českoslovenští vojáci Jan Kubiš a Jozef Gabčík.

Sovětský maršál Koněv přestal být čestným občanem Prahy, rozhodli zastupitelé

Zdroj: Wikipedia

27. května 2022 - Sovětský maršál Ivan Koněv (1897 až 1973) přestal být čestným občanem Prahy, kterým byl od června 1945. Důvodem jsou některé jeho problematické činy, například bombardování Mladé Boleslavi po válce či podíl na potlačení protestů v Maďarsku v roce 1956. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Odebrání občanství kritizovali někteří opoziční zastupitelé ANO, kteří to považují za zbytečné gesto a populistický krok. V diskusi občanů také vystoupila žena, která velebila ruského prezidenta Vladimira Putina. Na protest proti jejímu vystoupení zastupitelé pískali a tloukli do stolů.

Strana výpisu

1 ...