Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Navrhněte Osobnosti roku 2023 Ústeckého kraje

Navrhněte Osobnosti roku 2023 Ústeckého kraje

29. února 2024 - Milí čtenáři, v březnovém vydání Regionálních novin zveřejníme nominace do čtenářské ankety Osobnost roku 2023 Ústeckého kraje.

Nová bible ochránců české přírody

Nová bible ochránců české přírody

28. ledna 2024 - Praha – Klíčový dokument, který pomůže výrazně zlepšit ochranu přírody v České republice, certifikovalo ministerstvo životního prostředí. Aktualizovaná Metodika přirozené pastvy velkých býložravců poskytuje návod k přírodě blízké a finančně efektivní ochraně velkých krajinných celků.

Expresivní i pragmatická, taková bude Vltavská filharmonie

Expresivní i pragmatická, taková bude Vltavská filharmonie

27. ledna 2024 - Podrobná studie Vltavské filharmonie rozvíjí soutěžní návrh, se kterým dánské studio BIG zvítězilo před rokem a půl v mezinárodní soutěži.

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

26. ledna 2024 - Praha – Prvním pražským farmářským trhem pod širým nebem, který v letošním roce přivítal zákazníky, byl Heřmaňák, ten je otevřen pravidelně každou sobotu na Řezáčově náměstí v Praze 7. V sobotu 3. února se k němu přidají hned dva další – farmářský trh Náplavka v Praze 2 a farmářský trh Kubáň v Praze 10.

Divadlo Na Zábradlí opět v Liberci

Divadlo Na Zábradlí opět v Liberci

26. ledna 2024 - Liberec - Naivní divadlo se dlouhodobě snaží libereckým divákům kromě vlastní tvorby zprostředkovat také zážitky v podobě zajímavých hostů, a to v rámci pravidelných Večerů v Naivním. Ten únorový bude patřit pražskému Divadlu Na zábradlí, které do Liberce přiveze inscenaci Vzkříšení, jež vznikla na motivy stejnojmenného románu L. N. Tolstého.

Sokolov našel svůj talent

Karlovarský talent

26. ledna 2024 - Sokolov - Ve středu 24. ledna se uskutečnilo finále talentové soutěže Sokolov má talent 2023. Finalisté se prezentovali před porotou v záři reflektorů na jevišti Městského divadla v Sokolově, na prknech, která znamenají svět. Bylo vybráno celkem deset finalistů, kteří podávali ty nejlepší výkony, ale pouze jeden z nich se stal vítězem za každou věkovou kategorii.

Obránci zvířat upozornili na krutou zimu

Obránci zvířat upozornili na krutou zimu

26. ledna 2024 - Brno - Na vlastní srst – tak se jmenovala akce, kterou brněnská lokální skupina spolku OBRAZ – Obránci zvířat upozornila na utrpení zvířat v krutých mrazivých podmínkách letošní zimy. Jedná se už o třetí kapitolu v rámci nově spuštěného projektu Štatl zvířat, kdy brněnští obránci každý měsíc představují jedno téma, které se věnuje zneužívání zvířat.

Další revoluční novinka v porodnictví

obr. č.1

26. ledna 2024 - Litoměřice – Na včerejší tiskové konferenci v litoměřické nemocnici akciové společnosti Krajské zdravotní se novináři seznámili s revoluční novinkou – porodním gaučem. Využívají ji tady jako první v Ústeckém kraji. Dar v hodnotě 170 tisíc korun zprostředkoval Nadační fond Propolis 33.

Objev roku studuje na UJEP

Objev roku studuje na UJEP

19. ledna 2024 - Ústí nad Labem - Český slavík za rok 2023 přivedl při vyhlašování výsledků v kategorii Objev roku na pódium pražského Fóra Karlín 24 mladou písničkářku Terezu Balonovou. Talentovaná hudebnice studuje třetím rokem na Pedagogické fakultě UJEP.

Přeštická zubařka dobyla Jižní pól

Přeštická zubařka dobyla Jižní pól

13. ledna 2024 - Přeštice/Antarktida – Západočeská zubařka Eva Perglerová si na pomyslnou pažbu připsala další dobrodružný zářez. Po té, co loni jako třetí Češka vystoupala na nejvyšší horu světa, na věhlasný Mt. Everest, se na přelomu roku rozhodla dobýt Jižní pól. Doslova! Ve dvou expedicích totiž nejprve došla před silvestrem právě na samotný Jižní pól, tento týden vystoupala na nejvyšší horu Antarktidy. Tím udělala další krůček k pomyslnému získání Koruny planety.

Na rekultivacích lomu ČSA ukáží čas jedinečné sluneční hodiny

Na rekultivacích lomu ČSA ukáží čas jedinečné sluneční hodiny

6. prosince 2023 - Most – Skupina Sev.en Česká energie instalovala dnes ve zrekultivované části lomu ČSA na Mostecku přírodní sluneční hodiny. Hodiny jsou umístěny na nejvyšším bodě rekultivací, které nabízí nejlepší přístup slunce. Ciferník hodin tvoří jediný kus kamene ve štěrkovém loži a jsou do něj vytesány potřebné linky a rysky sloužící k měření času. Další části ciferníku jsou vytvořeny ze dřeva stromů, které rostou na rekultivovaných plochách, a jsou usazeny okolo kamene. Hodiny fungují tak, že návštěvník se postaví na konkrétní místo ciferníku (podle roční doby) a jeho stín ukáže denní čas.

Strana výpisu

1 ...