Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Proč a kdy chodí Mikuláš?

Proč a kdy chodí Mikuláš?

5. prosince 2023 - Česká republika - Tradice mikulášské nadílky souvisí právě s dobrosrdečností svatého Mikuláše, který se později stal patronem dětí, ale také studentů, námořníků, obchodníků, lukostřelců, lékárníků, právníků nebo třeba vězňů.

Seniorka z Ústí nad Labem vyhrála osobní automobil Škoda Karoq

Seniorka z Ústí nad Labem vyhrála osobní automobil Škoda Karoq

15. listopadu 2023 - Ústí nad Labem - Začátkem léta spustila společnost Cinema City každoroční soutěž s názvem SUMMER PROMO, kde každý návštěvník kina po zaregistrování své vstupenky na webu, vyhrává. Ve hře bylo letos více než 360 tisíc cen v hodnotě téměř 30 milionů korun a hlavní výhrou byl nový osobní automobil Škoda Karoq.

Dotáčí se úvodní scéna dobového filmu Vlny Jiřího Mádla

Dotáčí se úvodní scéna dobového filmu Vlny Jiřího Mádla

8. listopadu 2023 - PRAHA – „Chceme světlo, chceme více světla,“ vykřikují studenti se zapálenými svíčkami v rukou při protestním pochodu do centra Prahy. To je obraz, který na podzim 2024 otevře divákům hrdinský příběh reportérů a techniků Redakce mezinárodního života Československého rozhlasu v čele s Milanem Weinerem z období let 1967–1968. Snímek, na kterém scénárista a režisér Jiří Mádl pracuje od roku 2009, se tak blíží do závěrečné fáze postprodukce. Poslední natáčecí dny se odehrají 11. a 12. listopadu v nočních hodinách v pražské Nerudově ulici, která se promění v trasu studentské demonstrace.

Václav Neckář osmdesát

Václav Neckář osmdesát

23. října 2023 - Praha – Dnes slaví krásné životní jubileum herec a zpěvák Václav Neckář. Svým hlasem okouzluje posluchače už více než 50 let.

Čekání na Karkulku v podání vězňů

Čekání na Karkulku v podání vězňů

18. října 2023 - Bělušice - V neděli 15. října se v prostorech okrasné zahrady Věznice Bělušice, v podání deseti odsouzených, uskutečnilo divadelní představení s názvem Čekání na Karkulku.

Historické vlaky, moderní odbavování

Historické vlaky, moderní odbavování

17. října 2023 - Turistické linky Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) patří k velmi oblíbeným. Pro větší komfort cestujících zavádí Ústecký kraj nové přenosné osobní pokladny, které umožňují platbu kartou, ale také přenos polohy vozu do Centrálního dispečinku.

Strašidelné hemžení na benešovském zámku

Strašidelné hemžení na benešovském zámku

17. října 2023 - Benešov nad Ploučnicí – Každoroční ukončení sezony se pomalu blíží a státní zámek v Benešově nad Ploučnicí to opět rozjede ve velkém.

ČEZ pomohl s další výsadbou zeleně, tentokrát v Sibřině

ČEZ pomohl s další výsadbou zeleně, tentokrát v Sibřině

17. října 2023 - Sibřina – Do druhé etapy vstoupila v obci Sibřina (19 km východně od centra Prahy) výsadba zeleně podél pěších cest v lokalitě Na Hrázi. Stalo se tak v sobotu 14. října, přičemž výsadby dvanácti různých vzrostlých listnáčů a 44 keřů se bez ohledu na deštivé počasí ujaly hlavně rodiny s dětmi. Stejně jako v případě první etapy i na ni navazující druhou, získala obec na realizaci další části biokoridoru finanční prostředky od Nadace ČEZ v rámci grantu Stromy, a to v požadované výši 70 060 korun.

Perušič a Schweiner jsou mistry světa

Perušič a Schweiner jsou mistry světa

17. října 2023 - Mexiko - Ondřej Perušič a David Schweiner se poprvé v historii českého beachvolejbalu stali mistry světa. Je to obrovský úspěch i vzhledem k tomu, jak populární začíná tento sport v Česku být.

Vánoční strom pro Prahu

Vánoční strom pro Prahu

17. října 2023 - Praha - Největší vánoční trhy v České republice začnou za šest týdnů. Srdce Prahy, Staroměstské náměstí letos ozdobí o adventu strom, který přijede z Libereckého kraje. Vyrostl do výšky zhruba sedmadvacet metrů na soukromém pozemku nedaleko obce Mimoň. Smrk vzešel z téměř čtyřiceti tipů soutěže Hledá se strom, kterou v létě vyhlásil organizátor trhů, společnost Taiko, a. s. Kácení, převoz a následné zdobení bude již tradičně v režii společnosti Technologie hlavního města Prahy.

Poslední hostina začíná, děsivý Den díkůvzdání se blíží

Poslední hostina začíná, děsivý Den díkůvzdání se blíží

17. října 2023 - Praha - Dlouho očekávaný horor Eliho Rotha Den díkůvzdání s Patrikem Dempseym v hlavní roli vstoupí do kin ještě tento rok. Žádné klišé o Dni díkůvzdání a vrahovi ale od Rotha, který proslul svými předchozími horory, nečekejte. Poté, co se Černý pátek změní v chaos, objeví se tajemný vrah terorizující celé město. V českých kinech se bude promítat od 23. listopadu.

Strana výpisu

2 ...