Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

ČEZ Teplárenská zahájila topnou sezonu

ČEZ Teplárenská zahájila topnou sezonu

7. října 2023 - Severní Čechy – V Ústeckém kraji již ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ zahájila 4. října topnou sezonu 2023/24. Stalo se tak na žádost zákazníků - odběratelů tepla, a to vzhledem k již chladnějším večerům.

V Botance „vyrostla“ nová kniha

V Botance „vyrostla“ nová kniha

7. října 2023 - Teplice – V Botanické zahradě pokřtili již druhou knihu v novém designu a prvního pokračovatele edice „Průvodce“. Jedná se vůbec o prvního průvodce botanické zahrady v její novodobé historii. V 80. letech 20. století vydala ještě pod někdejším názvem „Zásobní a sbírková zahrada města Teplice“ průvodce po sklenících, útlou brožuru textového charakteru s minimem obrázků. V novodobé historii od roku 2002 žádný tištěný průvodce nevyšel. Ačkoli příznivci botanické zahrady po aktuálním průvodci volají dlouhodobě, přicházejí první úvahy o jeho knižním vydání teprve v roce 2010.

Lepší škola pro všechny

Lepší škola pro všechny

7. října 2023 - Praha - I když humanitární organizace Člověk v tísni napíná velké úsilí na pomoc Ukrajině a do dalších zemí postižených válkou či chudobou, rozhodně nezapomíná ani na pomoc doma. U nás se zaměřuje na pomoc dětem ze sociálně slabých či nefunkčních rodin. Vloni jich podpořila 2 769.

Schránka vydala tajemství

Schránka vydala tajemství

7. října 2023 - Hrádek n. N. - Opravu lucerny na věži kostela sv. Bartoloměje provádí římskokatolická farnost v Hrádku nad Nisou díky finančnímu přispění Libereckého kraje, který na tento účel z dotačního programu uvolnil 134 072 korun.

Společnost opomíjí potřeby nadaných dětí, upozorňuje nový projekt „Přemýšlivec“

Společnost opomíjí potřeby nadaných dětí, upozorňuje nový projekt „Přemýšlivec“

7. října 2023 - Česká republika – Nadaným dětem se nedostává adekvátní podpory a na problémy často zůstávají samy. Mohou čelit nepochopení ze strany vrstevníků, učitelů i blízkých, vyloučení z kolektivu, šikaně i depresi. Nadace RSJ spouští kampaň Přemýšlivec, ve které upozorňuje na dlouhodobé přehlížení potřeb nadaných, přemýšlivých dětí. Touto kampaní chce upozornit na problémy, se kterými se nadaní potýkají, ale také poukázat na možné cesty, jak je rozpoznat, podpořit a vytvořit jim vhodné podmínky pro rozvoj. Staví na příbězích nadaných dětí a mladých, kteří jsou ochotni sdílet své zkušenosti včetně překážek, na které kvůli svému nadání narážejí.

Pointa oslavila páté narozeniny

Pointa oslavila páté narozeniny

7. října 2023 - Česká republika – Online nakladatelská služba Pointa, která zásadně proměnila způsob vydávání knih v Česku, slaví významné jubileum. Oslavuje pět let své existence a ohlíží se za dosaženými úspěchy. Celkem už má na svém kontě více než 200 tisíc prodaných knih a 370 vydaných knižních titulů nejrůznějších žánrů. V crowdfundingových kampaních přispělo již více než 43 tisíc lidí celkovou částkou převyšující 40 mil. korun.

Pozvánka na pražskou výstavu Pavla Kremla

Pozvánka na pražskou výstavu Pavla Kremla

6. října 2023 - Praha – Ve Faustově domě v budově Lékařské fakulty na Karlově náměstí v Praze se nyní koná výstava teplického malíře Pavla Kremla. Na vernisáži promluvil sám autor, který expozici nazval Plátna potřená příjemnými barvami, a také zpěvák Luboš Pospíšil, který zahrál a zazpíval svoje písničky.

K bezpečnosti ve městě přispějí 5G sítě

K bezpečnosti ve městě přispějí 5G sítě

6. října 2023 - Ústí nad Labem - Projekt 5G sítí je v provozu od začátku července letošního roku. Nové technologie přispějí k bezpečnosti občanů ve městě.

Škoda Kodiaq v Berlíně

Škoda Kodiaq v Berlíně

6. října 2023 - Mladá Boleslav – Škoda Auto 4. října v Berlíně odhalila druhou generaci oblíbeného SUV Škoda Kodiaq.

Česká výprava stanovila nový světový rekord!

Česká výprava stanovila nový světový rekord!

6. října 2023 - Praha – Česká expedice ve složení Dominik Luks, Kateřina Lisová, Ondřej Petr, Dominik Hřib, Filip Malý a Stanislav Sikora vyrazili do Tanzanie vystoupat nejvyšší Africkou horu Kilimanjaro v čase do 24 hodin.

Vlajka sokolů připomíná jejich neblahé osudy

Vlajka sokolů připomíná jejich neblahé osudy

6. října 2023 - Liberecký kraj - Vlajka sokolů ode dneška visí na terase ve třetím patře budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Liberecký kraj si tím připomíná Památný den sokolstva, který připadá na 8. října.

Strana výpisu

9 ...