Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Vedení Mostu jezdí ve vodíkové Toyotě Mirai

Vedení Mostu jezdí ve vodíkové Toyotě Mirai

27. září 2023 - Most - Vedení města Most jezdí ve vodíkové Toyotě Mirai. Ekologický vůz s palivovými články předali zástupci Louwman Most primátorovi Marku Hrvolovi. Vůz je financovaný prostřednictvím operativního leasingu Kinto One.

Lékařů a záchranářů se nemusíte bát, ale nezkoušejte jim lhát

Lékařů a záchranářů se nemusíte bát, ale nezkoušejte jim lhát

27. září 2023 - Ústecký kraj - V jakých případech volat na linku 155? Je možné volat záchrannou službu s prosbou o radu? Pomohou zdravotníci na urgentním příjmu pacientům převezeným záchrankou rychleji? Odpovědi na tyto a další otázky najdou diváci v šestnáctém díle pořadu Prokopni to.

Podzim láká k návštěvě Botanické zahrady v Teplicích

Podzim láká k návštěvě Botanické zahrady v Teplicích

27. září 2023 - Když se vydaří podzimní počasí se sluncem v zádech, pak podzim v Botanické zahradě Teplice bývá barevný. To podle toho, jakým způsobem se barví listy jednotlivých dřevin. Letos jsme se nechtěli spoléhat pouze na efekt venkovní expozice a ve spolupráci se spisovatelkou Evou Kubátovou, autorkou známé knižní série Mexikopedie, jsme si připravili výstavu nazvanou ¡MEXIKO! Barvy! Vůně! Chutě!

Do mostecké nemocnice se vrací renomovaný odborník

Do mostecké nemocnice se vrací renomovaný odborník

27. září 2023 - Most - Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Most akciové společnosti Krajská zdravotní má novou posilu. Prof. MUDr. Marian Kacerovský, Ph.D, je předním odborníkem zejména v oblasti perinalotologie a fetomaternální medicíny. Profesor Kacerovský již v mostecké nemocnici působil, a to v letech 1997 až 2007.

Vodíkový autobus čekají testy na mráz

Vodíkový autobus čekají testy na mráz

26. září 2023 - Litvínov - Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol uskutečnila ve spolupráci s městy Most a Litvínov pilotní provoz vodíkového autobusu, který vyvinula slovenská společnost Mobility&Innovation Production s.r.o.

Mladí ladí jazz

Mladí ladí jazz

26. září 2023 - Praha – Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční již tuto středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19.00 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home, polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská písničkářka Nika, která je zároveň vítězkou v kategorii Junior. O prvenství rozhodne nejen odborná porota, ale i samotní návštěvníci koncertu. Finálový koncert v Jazz Docku zakončí výherce minulého ročníku, polské Marcin Pater Trio.

České korunovační klenoty na dosah

České korunovační klenoty na dosah

26. září 2023 - Litoměřice - Hrad Litoměřice bude od 4. října do 27. listopadu hostit putovní výstavu replik Českých korunovačních klenotů. Tato exkluzivní událost přinese návštěvníkům možnost zhlédnout mistrovské repliky národního pokladu a prozkoumat českou korunovační historii.

Sál filharmonie ponese jméno pěvkyně Soni Červené

Sál filharmonie ponese jméno pěvkyně Soni Červené

26. září 2023 - Hradec Králové - Dlouholetý přátelský vztah Soni Červené k Hradci Králové a jejímu orchestru zpečetí název sálu královéhradecké Filharmonie. Jméno nedávno zesnulé operní divy ponese koncertní hala od roku 2025. Sál Soni Červené se tak stane živoucí vzpomínkou na tuto hudební legendu a mimořádně zajímavou ženu. V prostorách Filharmonie Hradec Králové také vzniká prostor pro historické nástroje z dílny továrníků Červených, které pěvkyně hradeckému orchestru věnovala.

Senát si připomene 85. výročí podpisu Mnichovské dohody

Senát si připomene 85. výročí podpisu Mnichovské dohody

26. září 2023 - Praha - Horní parlamentní komora si připomene 85. výročí od podpisu Mnichovské dohody na půdě Kolovratského paláce, sídle českého Senátu. V pátek 29. září proběhne připomínkové setkání a v sobotu 30. září bude mimořádně zpřístupněn veřejnosti Zelený salonek, kde také proběhnou speciální prohlídky s historickým výkladem. Vstup je volný. Právě v Zeleném salonku byla tehdejší československá vláda seznámena se zněním Mnichovské dohody.

Den architektury v kraji zavzpomíná na Ještěd

Den architektury v kraji zavzpomíná na Ještěd

26. září 2023 - Liberecký kraj - Objev konstrukce! Takové je motto festivalu Den architektury, který odstartuje 29. září ve 135 městech a obcích v České republice a na Slovensku. Až do 5. října nabízí jeho program exkurze do běžně nepřístupných budov, architektonické procházky či cyklistické vyjížďky, které probíhají pod vedením architektů, historiků a dalších odborníků.

Začíná mezinárodní festival Film a architektura

Začíná mezinárodní festival Film a architektura

26. září 2023 - Česká republika - Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.

Strana výpisu

... 13 ...