Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

Zajímavosti

Svět knihy Plzeň

Svět knihy Plzeň

15. září 2023 - Plzeň – Čtvrtý ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň zaplní prostor DEPO2015 v termínu 22. a 23. září. Zhruba pět desítek vystavujících nakladatelství představí svou publikační činnost za první pololetí roku i aktuálně vydané tituly.

Radní podpořili přestavbu tenisového zázemí pod zámkem

Radní podpořili přestavbu tenisového zázemí pod zámkem

15. září 2023 - Pardubice - Radní města chtějí podpořit tenisty z LTC Pardubice téměř desetimilionovou bezúročnou půjčkou na výstavbu moderního zázemí. Další třímilionovou dotaci na tentýž projekt chtějí uvolnit z Programu podpory sportu. Nová budova by měla technicky i esteticky nahradit desítky let starý dožilý objekt pod zámkem. Podmínkou přidělení financí je poskytnutí dvacetimilionové dotace ze státního rozpočtu prostřednictvím Národní sportovní agentury. Ambici žádat o dotaci u Národní sportovní agentury na kompletní revitalizaci venkovní části areálu na Olšinkách má i Tělocvičná jednota Sokol Pardubice I.

Kraj podpoří miliony korun lepší zázemí pro cyklisty

Kraj podpoří miliony korun lepší zázemí pro cyklisty

15. září 2023 - Liberecký kraj - Do konce října mají zájemci možnost přihlásit se do nového dotačního programu, který je zaměřený na budování a vylepšování infrastruktury pro cyklisty. Cyklisté se díky němu na území kraje dočkají lepšího zázemí na svých cestách.

Jihočeská univerzita se připojí k ETUR

Jihočeská univerzita se připojí k ETUR

15. září 2023 - České Budějovice - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU) se společně s dalšími českými veřejnými vysokými školami letos vůbec poprvé připojí k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje (ETUR), který se uskuteční od 20. do 26. září 2023, respektive do 8. října 2023. Jednotlivé univerzity připravují na tento týden bohatý doprovodný program pro studenty, zaměstnance i širokou veřejnost.

Stavebnictví zažívá těžké časy

Stavebnictví zažívá těžké časy

14. září 2023 - Lounsko - Stavebnictví zažívá těžké časy, na produkci štěrkopísku to však zatím není poznat. Pískovna Velká Černoc na Lounsku za to vděčí stavebnímu boomu v oblasti dopravní infrastruktury. Na jednu stranu registruje výrazný úbytek maloodběratelů, na druhou stranu pokračuje v zásobování výstavby na dálnicích D6 a D7.

Vaky na zeleň nahradí nová služba

Vaky na zeleň nahradí nová služba

14. září 2023 - Ústecký kraj - Pro zlepšení pořádku ve veřejném prostoru města a zjednodušení nakládání s bioodpadem, je pro občany připravena nová služba, která nahradí svoz odpadů ze zeleně ve vacích.

Po porodu co nejdřív domů

Po porodu co nejdřív domů

14. září 2023 - Děčín - Umožnuje-li to stav miminka a maminky, je v zahraničí zcela běžnou situací, že po porodu odchází za několik hodin domů. Toto si dali za cíl i v Děčíně a zdejší gynekologicko-porodnické oddělení od září rozšiřuje své portfolio služeb pro maminky o možnost odejít po porodu s miminkem domů zásadně dříve než doposud.

Dobrovolníci pořádají první nemocniční blešák

Dobrovolníci pořádají první nemocniční blešák

14. září 2023 - Mladá Boleslav - Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice pořádá první nemocniční Bleší trh.

Mladí ladí jazz v Holešovické tržnici

Mladí ladí jazz v  Holešovické tržnici

14. září 2023 - Praha - Říjnový festival Mladí ladí FEST zveřejnil kompletní sestavu účinkujících. K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou, novozélandský zpěvák a producent Noah Slee a český skladatel, producent a DJ Aid Kid známý spoluprací s Lenkou Dusilovou, Katarzií nebo zvukovým inženýrem Pjonim.

Festival Malá Strana nabídne kulturu, design i gastro

Festival Malá Strana nabídne kulturu, design i gastro

14. září 2023 - Praha - První ročník festivalu Malá Strana září nabídne možnost prozkoumat tuto pražskou čtvrť jinýma očima. Třetí víkend v měsíci, tedy od 22. do 24. září, bude v těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale i v knihkupectvích, kavárnách a restauracích probíhat rozmanitý program. Do projektu se zapojilo celkem čtyřicet míst, mezi kterými nechybí designéři Helena Heinz nebo Alois Ficek, klenotnictví 27JEWELRY, restaurace Café Savoy i obchody Ones Concept, Křehký nebo galerie Kunsthalle Praha a Muzeum Kampa.

Transformace sociálních služeb pokračuje

Transformace sociálních služeb pokračuje

14. září 2023 - Liberecký kraj - Další etapa transformace sociálních služeb v Libereckém kraji je u konce. Nové bydlení získali postižení, o které pečuje krajská příspěvková organizace APOSS. V Nové Vsi vznikl domov pro devět osob s poruchami autistického spektra, mentálním a kombinovaným postižením.

Strana výpisu

8 ...

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

58.5%

 

Ne

20.3%

 

Je mi to jedno

10.5%

 

Nemám k tomu dost informací

10.7%