Zajímavosti - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zajímavosti

Virtuálně v elektrárně

Virtuálně v elektrárně

13. října 2023 - Chomutov - Původně vznikly jako jednorázová náhrada za zrušené živé exkurze do elektráren, které znemožnila protipandemická opatření. Zrodil se fenomén technického vzdělávání „VIRTUÁLNĚ V ELEKTRÁRNĚ“, interaktivní televizní studio slibující cestu do nejstřeženějších míst české energetiky. Ohlas mezi žáky základních a středních škol i u široké veřejnosti si zatím vyžádal tři přídavky. Aktuální už 4. ročník probíhá pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Odstartovalo ho vysílání na SOŠ EZOS v Chomutově za účasti generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše a ministra školství Mikuláše Beka.

Výhodná nabídka pro majitele vozů Škoda

Výhodná nabídka pro majitele vozů Škoda

13. října 2023 - Mladá Boleslav – Mladoboleslavská automobilka připravila i letos pro majitele vozů značky Škoda speciální zvýhodněnou akci, v rámci které proškolení technici autorizované servisní sítě Škoda provedou před zimou pečlivou kontrolu vozu. Součástí akce je rovněž výrazná sleva na vybrané Škoda Originální příslušenství, která dosahuje výše až 30 %.

Vzdělávání čekají velké změny

Vzdělávání čekají velké změny

13. října 2023 - Praha - Svět se mění čím dál rychleji a děti ve školách potřebují získávat schopnosti, dovednosti a znalosti, které je pro měnící se svět vybaví.

Blíží se Svatomartinské slavnosti

Blíží se Svatomartinské slavnosti

12. října 2023 - PRAHA – Kolem 40 stánků, 23 vinařů z Čech a Moravy, degustace svatomartinských vín, husí speciality a bohatý doprovodný program – takový bude 12. ročník festivalu mladých vín „Svatomartinské slavnosti a pečená husa“. Akce proběhne v sobotu 11. listopadu na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2 mezi Železničním mostem na Výtoni a vyšehradskou skálou v blízkosti farmářského trhu Náplavka. Odstartuje symbolicky v 11 hodin a 11 minut.

Ústí má vlastní Sociální kliniku

Ústí má vlastní Sociální kliniku

11. října 2023 - Ústí nad Labem - Na akademické půdě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vznikla Sociální klinika. Nové výzkumné centrum bude v Ústeckém kraji přinášet konkrétní podporu a řešení pro ohrožené děti a jejich rodiny.

Králem se stal Rostislav Horňák z Prahy

Králem se stal Rostislav Horňák z Prahy

11. října 2023 - Kladno - Distribuční maturitu má za sebou 29 žáků z partnerských středních škol Skupiny ČEZ, kteří se sjeli do Kladna na třídenním poznávání všeho, co nějak souvisí s distribucí vyrobené energie. Teoretická část, včetně závěrečného „maturitního“ testu probíhala tradičně v prostorách kladenského Technického konzultačního místa ČEZ Distribuce. Praktická část se konala v transformovně Dříň, kde se seznámili s termovizní diagnostikou, pohotovostními vozy, vyhledáváním podzemního vedení kabelů a vytyčování poruch. Vyhledávání podzemního vedení kabelů a ukázka práce pod napětím je čekaly i přímo v terénu, a to v Hradební ulici ve Velkém Přítočnu. Jaké to je pracovat ve výškách, si pak sami mohli vyzkoušet na kladenském Polygonu Singing Rock.

Čtyřdohoda slaví čtyřicet let

Čtyřdohoda slaví čtyřicet let

11. října 2023 - Středočeský kraj - Hejtmanka Petra Pecková podepsala ve Francii s partnerskými regiony společné prohlášení o ochraně demokratických hodnot. Spolupráce mezi čtyřmi partnerskými regiony – Středočeským krajem, Porýním-Falc, Burgundskem Franche-Comté a Opolském vojvodstvím, tzv. Čtyřdohoda, slaví 20 let.

Bledule jarní a Eftemii míří na benefiční aukci do Prahy

Bledule jarní a Eftemii míří na benefiční aukci do Prahy

11. října 2023 - Liberecký kraj - Panenky z Křišťálového údolí Eftemii a Bledule jarní – to jsou názvy skleněných děl, jež vyhotovily žákyně Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě v rámci svých klauzurních zkoušek a zadání školní soutěže. Liberecký kraj skleněné skvosty zakoupil, aby je daroval Českému výboru UNICEF, který je využije pro benefiční aukci panenek, jež se koná 21. listopadu 2023 v Českém muzeu hudby na pražské Kampě. Výtěžek z dražby zajistí očkování dětí z rozvojových zemí proti smrtelným nemocem.

Podzimní trhy obsadí náměstí

Podzimní trhy obsadí náměstí

11. října 2023 - České Budějovice - Oblíbené třídenní Podzimní švestkové trhy na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. začnou ve čtvrtek 12. října a potrvají do sobotního podvečera.

Startuje projekt W4W První krok

Startuje projekt W4W První krok

11. října 2023 - Praha - Při příležitosti Světového dne duševního zdraví představuje obecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN (W4W) projekt První krok. Jedná se o anonymní online poradnu, kde se prostřednictvím chatu mohou lidé v obtížné situaci obrátit na mentory a mentorky, kteří překonali náročné a nepříjemné životní momenty. Cílem online poradny je sdílení problémů a hledání možných řešení.

Startují oblíbené podzimní výlovy

Startují oblíbené podzimní výlovy

11. října 2023 - Jihočeský kraj - K podzimu na jihu Čech neodmyslitelně patří výlovy rybníků. Některé menší už přišly na řadu ve druhé polovině září, v následujících týdnech jsou v plánu ty nejvýznamnější. O víkendu 13. až 15. října stovky návštěvníků zamíří k největšímu českému rybníku Rožmberk na Třeboňsku. Až do druhé poloviny listopadu budou rybáři pokračovat na těch dalších napříč celým krajem.

Strana výpisu

6 ...