Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

V Žatci se slavnostně otevřelo přírodovědném centrum za 18 milionů Kč

26. března 2022 - V Žatci na Lounsku se slavnostně otevřelo přírodovědném centrum v historické budově zemědělské školy. Určené je pro školy i veřejnost, jeho cílem je popularizovat vědu a podporovat přírodovědné i technické vzdělávání. Náklady na vytvoření centra vyšly na 18 milionů korun, řekl dnes novinářům žatecký místostarosta Radim Laibl (ANO).

Rostoucí ceny materiálů vytváří obrovský tlak na stavební společnosti

25. března 2022 - Stavební průmysl se topí v problémech, protože náklady spojené s výstavbou stále rostou. Řada dodavatelů má velké potíže, neboť absorbují značnou část zvýšených nákladů na stavební materiály.

Horolezec Jaroš ukázal nohy

Radek Jaroš a Jiří Paroulek

25. března 2022 - Nejznámější český horolezec Radek Jaroš už zase září optimismem a energií. V sobotu se vrátil z dovolené a zároveň rehabilitačního pobytu na Kanárských ostrovech, kde si užíval nejen jarního slunce, ale také aktivních pěších i cyklo výletů.

Čestnou občankou Prahy se stala hlasatelka a "hlas" pražské MHD Hazdrová

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Čestnou občankou hlavního města se stala rozhlasová hlasatelka a "hlas" pražské MHD Dagmar Hazdrová (88). Oceněna byla za mimořádné činy spojené s obdobím srpnové invaze sovětských vojsk v roce 1968, kdy v Československém rozhlase pravdivě informovala o tehdejším dění. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Město naposledy udělilo čestné občanství loni v listopadu disidentce a jedné z prvních signatářek Charty 77 Daně Němcové.

Policie bude dnes na 950 místech po celé ČR měřit rychlost aut

Zdroj: Wikipedia

24. března 2022 - Policisté budou dnes na zhruba 950 místech po celé republice kontrolovat, jestli řidiči dodržují povolenou rychlost. Bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon se koná v Česku posedmé a stejně jako v předchozích letech místa, kde se bude rychlost na silnicích měřit, vybírala spolu s policií veřejnost. Při loňské akci hlídky zkontrolovaly téměř 6000 řidičů a zjistily 2747 přestupků.

Konference studentského summitu nabídne debaty o zahraniční politice

Zdroj: Wikipedia

24. března 2022 - Debaty o zahraniční politice či simulovaná jednání diplomatů z mezinárodních organizací nabídne ode dneška do soboty závěrečná konference Pražského studentského summitu. Její účastníci se dnes sejdou v duchovním centru Pražská křižovatka na Starém Městě. Vedle studentů středních škol by se měli akce účastnit například místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová, ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) nebo předsedkyně Zvláštního tribunálu pro Libanon Ivana Hrdličková. Simulované jednání diplomatů se bude věnovat mezinárodní bezpečnosti pro ochranu ohrožených druhů. Uskuteční se v pátek a v sobotu v Kongresovém centru Praha.

Český Senát si připomene čtvrtstoletí od zahájení své činnosti

Zdroj: Wikipedia

24. března 2022 - Čtvrtstoletí od zahájení své činnosti si dnes připomene Senát na slavnostním shromáždění, které se uskuteční v hlavním sále Valdštejnského paláce. Úlohu a činnost horní komory na něm připomenou její současný předseda Miloš Vystrčil (ODS) a první předseda Senátu Petr Pithart (KDU-ČSL).

Okolí Býčí skály se pro turisty uzavřelo kvůli hnízdění sokolů stěhovavých

23. března 2022 - Ochranáři po roce opět uzavřeli okolí Býčí skály v Moravském krasu kvůli hnízdění vzácného sokola stěhovavého, uzavřená je i část turistické cesty. Strážci přírody o tom informovali na svém webu. Omezení potrvá nejpozději do 15. června, řekl dnes ČTK za dobrovolné strážce přírody Radovan Mezera. Býčí skálu si k hnízdění dravci poprvé vybrali už před několika lety. Za porušení zákazu hrozí pokuty.

V Čelákovicích staví novou budovu domu dětí a mládeže, otevře se v září

22. března 2022 - V Čelákovicích v Kollárově ulici staví od ledna novou budovu Městského domu dětí a mládeže. Měla by být dokončena v červnu a otevře se 10. září u příležitosti Festivalu sportu a volnočasových aktivit. Stavbu za 25 milionů korun hradí město ze svého rozpočtu, využívá zejména peníze, které získalo z prodeje bytů v Milovicích. ČTK to sdělil starosta Josef Pátek (ODS).

Týden bude slunečný, teploty až 19 stupňů, noci zůstanou mrazivé

22. března 2022 - Začátek astronomického jara bude v Česku provázet slunečné počasí beze srážek a teploty odpovídající spíše květnu než březnu. Ve středu ukáže teploměr až 19 stupňů Celsia, noci ale zpočátku týdne zůstanou ještě mrazivé. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Mělníku má vzniknout nový útulek, pozemek zajistí město, stavbu soukromník

21. března 2022 - V Mělníku má vzniknout nový útulek pro psy, pozemek a projekt pomůže zajistit město, stavbu soukromník, současný provozovatel městského útulku. Vybraný je pozemek v lokalitě Na Ráji poblíž kynologického cvičiště, řekl ČTK starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město).

Strana výpisu

10 ...