Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

Sport

Mostecká házená zažívá skvělé roky

foto archiv

- Ústí nad Labem | Není letos úspěšnějšího kolektivního týmu v Ústeckém kraji, než jsou házenkářky celku DHK Baník Most. Ty letos v seniorské kategorii obhájily mistrovský titul. Skvělou sezonu podtrhl zisk zlatých medailí starších dorostenek.

Kladno nabídne sdílená elektrokola

foto archiv

- Kladno | Unikátní systém sdílených kol spustilo město Kladno. Jako první v republice nabízí bikesharing využívající elektrokola.

Cyklobusy pojedou do konce září

foto archiv

- Hradec Králové | Z měst až do hor a skalních měst budou cyklobusy v Královéhradeckém kraji vozit cyklisty i pěší turisty až do 30. září. Linky jezdí o sobotách, nedělích a ve svátek. Některé z nich během letních prázdnin každý den. Cyklobusovou dopravu financuje z větší části Královéhradecký kraj, přispívají jednotlivé mikroregiony.

Cyklostezka Ohře se uchází o titul TOP destinace Česka

foto archiv

- Dolní Poohří | V květnu odstartovalo hlasování v dalším ročníku soutěže DestinaCZe, jejímž cílem je propagace unikátních turistických míst v České republice. I letos má Dolní Poohří své želízko v ohni. V kategorii Česko jede se o titul uchází Cyklostezka Ohře.

Mc Donald´s Cup: Zlato si odvezli ostravští školáci

foto archiv

- Ústí nad Labem | Nefalšovaná radost propukla po závěrečném hvizdu finálového zápasu 21. ročníku Mc Donald´s Cupu, ve kterém se z vítězství na Městském stadionu v Ústí nad Labem radovali žáci ZŠ Klegova z Ostravy. Ti vyhráli nad kluky z královehradecké ZŠ Sever 4:1.

Ústecký kraj opět podpořil mládežnický sport

foto top

- Ústí nad Labem | Smlouvu o dotacích pro sportovní profesionální kluby s mládežnickou základnou dnes podepsali zástupci sportovních klubů s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem a jeho náměstkem Petrem Šmídem. Projekt funguje v rámci Koncepce financování sportů s širokou mládežnickou základnou v Ústeckém kraji. Celková částka činí 15 milionů korun.

Přístav v Braníku nebude

foto archiv

- Praha | Plány na umělou zátoku s přístavem sportovních lodí v Braníku se ruší a bagrovat se nebude. Místo vodní plochy tam zůstane již dnes veřejně využívaná zelená plocha pro rekreaci či pořádání sportovních a kulturních akcí.

Na Sněžku za Matýska

foto archiv

- Krkonoše | V soboru 26. května se uskuteční už 6. ročník charitativního výstupu na Sněžku. Tentokrát se na naši nejvyšší horu půjde za handicapovaného Matýska. Zároveň se uskuteční 1. ročník hudebního festivalu s názvem HandicapFest.

Praha má první singletrailové trasy

foto archiv

- Praha | V lesoparku Letňany byly slavnostně otevřeny první singltraily na území Prahy, a to na bývalé vyvážce z ražení tunelu metra v severní části lesoparku. Jedná se o jednosměrné trasy široké pouze pro jedno kolo, přičemž jedna trasa je střední náročnosti a tři další lehké. Jejich celková délka dosahuje 5 700 metrů, čehož bylo dosaženo důmyslným vedením trailů s využitím více než 130 zatáček a oblouků. Celkové náklady hrazené z rozpočtu hlavního města činily 3,9 milionu Kč.

Ústí nad Labem šlape do pedálů

foto archiv

- Ústí nad Labem | Město se připravilo na cyklistickou sezónu s řadou osvědčených aktivit, které se každoročně těší velké oblibě. Letos přibude i nová služba: půjčování kol v Cyklocentru města Ústí nad Labem.

Cyklostezka vede k závodu v Kvasinách

foto archiv

- Kvasiny | ŠKODA AUTO aktivně podpořila výstavbu cyklostezky vedoucí ve směru z Rychnova nad Kněžnou k závodu Kvasiny, která má zaměstnancům umožnit alternativní dopravu do závodu ŠKODA AUTO v Kvasinách. Jde o jednu z mnoha aktivit, kterými se ŠKODA AUTO snaží ulehčit svým zaměstnancům dojíždění za prací a zároveň snížit dopravní zátěž místních komunikací.

Strana výpisu

7 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

44.8%

 

Ne

22.6%

 

Je mi to jedno

17.3%

 

Nemám k tomu dost informací

15.3%