Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Do Zoo Praha se vrátili koně Převalští

Do Zoo Praha se vrátili koně Převalští

25. března 2024 - Praha - Zoo Praha otevřela mongolskou expozici Gobi a zahájila svou 93. hlavní sezónu. Přestřižení pásky se ujal prezident České republiky Petr Pavel, ministr životního prostředí a turismu Mongolska Bat-Erden a ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Velcí kopytníci pomohou s obnovou válkou zničených území

Velcí kopytníci pomohou s obnovou válkou zničených území

21. března 2024 - Praha – O možnostech budoucí obnovy některých válkou zničených území na Ukrajině dnes v bývalém vojenském prostoru Milovice jednali zástupci ukrajinských neziskových organizací zaměřených na ochranu životního prostředí a zástupci ochranářské společnosti Česká krajina.

Sokoli v Litvínově již sedí na vejcích

Sokoli v Litvínově již sedí na vejcích

21. března 2024 - Litvínov - Samice kriticky ohroženého sokola stěhovavého, která pravidelně hnízdí v budce na komíně teplárny v litvínovském areálu skupiny ORLEN Unipetrol, letos snesla tři vejce. Samici nyní čeká přibližně jeden měsíc intenzivního zahřívání snesených vajíček, dokud se z nich nevylíhnou mláďata. Po vylíhnutí oba sokolí rodiče o své potomky začnou společně pečovat. V květnu mladí sokolíci dostanou identifikační kroužky a počátkem prázdnin své rodné hnízdo opustí. Sokolí pár na komíně teplárny v litvínovském areálu již zahnízdil potřinácté a celkem odchoval již 34 potomků. Celkově se na komínech v areálech skupiny ORLEN Unipetrol vylíhlo od roku 2011 již 49 mláďat sokolů stěhovavých.

Bagr se vypouští, kvalita vody se zlepší

Bagr se vypouští, kvalita vody se zlepší

19. března 2024 - České Budějovice - Město společně s Povodím Vltavy a Jihočeskou univerzitou sleduje kvalitu vody v nádrži Bagr.

Kvalitu vody by mohli zlepšit candáti

Kvalitu vody by mohli zlepšit candáti

15. března 2024 - Královéhradecký kraj - Kvalita vody ve Stříbrném rybníku by se měla postupně začít zlepšovat, pomoci mají roční candáti obecní. Zhruba 500 těchto ryb dnes vypustili hradečtí lesníci do jeho vod. Candáti by díky přirozenému potravnímu řetězci měli přispět k udržení stabilního množství planktonu ve vodě, který je potřebný pro eliminaci sinic.

Startuje aplikace Daneproprirodu.cz

Startuje aplikace Daneproprirodu.cz

9. března 2024 - Česká republika – Termín podání daňového přiznání se blíží. Letos poprvé mohou lidé podáním daňového přiznání přes aplikaci Daneproprirodu.cz pomoci s ochranou přírody od těch nejmenších organismů, jako jsou světově unikátní perloočky, přes luční mravence nebo motýly, až po ta nejmohutnější zvířata, jako jsou zubři. Aplikaci připravila ochranářská společnost Česká krajina ve spolupráci s projektem Daňové přiznání pomáhá.

Nadace ORLEN podpoří záchranné stanice

Nadace ORLEN podpoří záchranné stanice

5. března 2024 - Litvínov - Nadace ORLEN Unipetrol navázala spolupráci s Českým svazem ochránců přírody (ČSOP). Ten je největší nevládní neziskovou organizací zaměřenou na ochranu přírody a krajiny v České republice, jehož posláním je ochrana a obnova přírodního dědictví, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života. V rámci spolupráce Nadace ORLEN Unipetrol podpoří také pomoc orlům a sokolům, kteří se jako zranění dostali do některé ze záchranných stanic, kterou ČSOP sdružuje. V jedné ze záchranných stanic svazu se bude letos konat také dobrovolnický den, při kterém zaměstnanci skupiny přispějí svojí prací na potřebné činnosti.

Na Lipně vzniká nový chov zubrů

Na Lipně vzniká nový chov zubrů

5. března 2024 - Jihočeský kraj – První dvě samice zubra evropského dnes vypustí v rezervaci u jihočeského Lipna. Zvířata jsou součástí velké výměny těchto vzácných kopytníků, do které jsou zapojeny celkem čtyři kraje.

Sokolí rodiče zahnízdili na komíně litvínovské rafinerie

Sokolí rodiče zahnízdili na komíně litvínovské rafinerie

2. března 2024 - Litvínov - Pár sokolích rodičů se po roce opět setkal ve svém tradičním hnízdišti na komíně teplárny v litvínovské rafinerii. V minulém roce zde úspěšně odchoval čtyři mláďata. Sokoli v areálech skupiny ORLEN Unipetrol hnízdí každoročně. Od roku 2011, kdy se začalo hnízdění těchto vzácných dravců společně s organizací ALKA Wildlife v areálech ORLEN Unipetrolu sledovat, se na komínech skupiny vylíhlo 49 mláďat. Sokoly a orly od letošního roku podporuje Nadace ORLEN Unipetrol také prostřednictvím partnerství s Českým svazem ochránců přírody.

Kvůli užovce se na čas zastavila obnova nádrže na Chrudimsku

Kvůli užovce se na čas zastavila obnova nádrže na Chrudimsku

28. února 2024 - Hradec Králové – Historickou vodní nádrž v lesích u obce Běstvina na Chrudimsku v Pardubickém kraji obnovily za bezmála 1,7 milionů korun Lesy České republiky. V jejím okolí vzniklo i sedm tůní. Podnik tak dokončil další projekt v rámci programu Vracíme vodu lesu.

V českých chovech zubrů začala akce kulový blesk

V českých chovech zubrů začala akce kulový blesk

25. února 2024 - Česká republika – Převozem dvou zubřích býků z bývalého vojenského prostoru Milovice ve středních Čechách do obory Židlov v Libereckém kraji začala včera rozsáhlá výměna a převozy zubrů v českých chovech, Jejich výsledkem bude genetické oživení dvou nejvýznamnějších chovů zubrů v Česku a založení nového chovného stáda na Lipně. Akce se týká celkem čtyř krajů.

Strana výpisu

2 ...

 

Anketa

Souhlasíte s přijetím eura?

Ano

44.4%

 

Ne

27.2%

 

Je mi to jedno

14.4%

 

Nemám k tomu dost informací

14%