Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

První školní den za přítomnosti hostů

První školní den za přítomnosti hostů

5. září 2023 - Ústecký kraj - Pro tisíce žáků středních škol v regionu začal v pondělí 4. září nový školní rok. Nejinak tomu bylo i v Hotelové škole, Obchodní akademii a Střední průmyslové škole Teplice a na Střední škole zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně-Libverdě, kam se přijel podívat hejtman Jan Schiller, potažmo radní pro školství Jindra Zalabáková.

Co zjistil mezinárodní výzkum

Co zjistil mezinárodní výzkum

5. září 2023 - Průhonice - Mezivládní platforma pro biologickou rozmanitost a ekosystémové služby (IPBES) včera vydala Hodnotící zprávu o invazních nepůvodních druzích a jejich kontrole.

Veterinární inspektoři odhalili nedostatky

Veterinární inspektoři odhalili nedostatky

4. září 2023 - Ústecký kraj - Veterinární inspektoři z Ústeckého kraje při společné kontrole s Celním úřadem na dálnici D8 na Litoměřicku odhalili vozidlo, které převáželo více než čtvrt tuny chlazeného drůbežího masa s droby a krůtích párků v nevyhovující teplotě.

O titul Pytlák roku 2023

O titul Pytlák roku 2023

3. září 2023 - Českobudějovicko - Na rybníku Lundárek v Nákří na Českobudějovicku mezi sebou v sobotu 2. září znovu po roce změřili své síly místní sportovní rybáři. V jejich rukou ovšem tentokrát chybělo klasické lovecké náčiní. Zahráli si totiž na pytláky a tomu musela odpovídat i použitá technika. Nákeřský souboj „pytláků“ pořádala obec Nákří s podporou Skupinou ČEZ v rámci programu letošního Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín.

Psí den v Teplicích se vydařil

Psí den v Teplicích se vydařil

28. srpna 2023 - Teplice – Poslední srpnovou sobotu oslavilo město Teplice Mezinárodní den psů opravdu stylově. Uspořádalo již druhý ročník. Nabitý program přilákal na Agility hřiště v Trnovanech hodně psů s rodinami a všichni si to moc užili.

Krajské dožínky budou v Brništi

Krajské dožínky budou v Brništi

28. srpna 2023 - Liberecký kraj - Den, který je věnován nejen oslavě úrody, ale také poctě celému odvětví zemědělství, potravinářství, jakož i řemeslům a výrobcům z regionu. To jsou Krajské dožínky Libereckého kraje, které se uskuteční v sobotu 9. září v Brništi. Chybět nebude ani muzika a doprovodný program pro dospělé i děti.

Zítra začne Země živitelka

Zítra začne Země živitelka

23. srpna 2023 - České Budějovice – Ve čtvrtek začne na Výstavišti v Českých Budějovicích 49. ročník Země živitelky, největší a nejvýznamnější akce svého druhu a rozsahu, určená pro odbornou i laickou veřejnost, zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Agrosalon propaguje i české potraviny.

Letošní úroda z rekultivací nese značku biokvality

Letošní úroda z rekultivací nese značku biokvality

18. srpna 2023 - Most - Na polích, která na rekultivovaných plochách lomů ČSA a Vršany obhospodařuje společnost Rekultivace ze skupiny Sev.en, skončily žně. Letos poprvé tu sklízí úrodu v biokvalitě. Společnost totiž hospodaří výhradně podle pravidel ekologického zemědělství a získala certifikát české certifikační organizace Kontrola ekologického zemědělství, který rostlinné i živočišné produkty společnosti Rekultivace označil jako bio.

Agroturistika přitahuje návštěvníky

Agroturistika přitahuje návštěvníky

18. srpna 2023 - Jihočeský kraj - Agroturistika je jednou z forem venkovského cestovního ruchu, provozovanou zemědělci. Specifikem jsou rekreační pobyty na farmách, kde dochází k bezprostřednímu kontaktu s přírodou a autentickou kulturou. Stává se čím dál oblíbenější pro turisty, kteří pochopili, že ke hvězdným zážitkům jim pomůže bytostný návrat ke kořenům. Vydejte se vstříc poznání životního stylu farmářů a jejich propojení s přírodou a tradicemi. Ostatně byli to zejména zdejší zemědělci, lesníci a rybáři, kdo vtiskl atraktivní tvář jihočeské kulturní krajině.

Multižánrový festival v Budějovicích

Multižánrový festival v Budějovicích

17. srpna 2023 - České Budějovice - Další ročník multižánrového festivalu v centru města nabídne v pátek 25. a v sobotu 26. srpna skvělý program.

Kraj řeší s odborníky nedostatek veterinářů

Kraj řeší s odborníky nedostatek veterinářů

16. srpna 2023 - Ústecký kraj - Nedostatek veterinářů pro akutní i dlouhodobou péči zejména pro hospodářská zvířata řešili hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, předseda výboru pro zemědělství a venkov Zdeněk Plecitý a Karolína Žákovská, předsedkyně výboru pro národnostní menšiny, se zástupci zvěrolékařů a Státní veterinární správy. Problém se týká i dalších krajů.

Strana výpisu

9 ...

 

Anketa

Souhlasíte s přijetím eura?

Ano

41.6%

 

Ne

27.7%

 

Je mi to jedno

16.1%

 

Nemám k tomu dost informací

14.6%