Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

V AGC Automotive Czech rozdají až 1700 kaprů

V AGC Automotive Czech rozdají až 1700 kaprů

21. prosince 2023 - Chudeřice/Teplice – Až 1700 tradičních kaprů, kteří jsou jedním ze symbolů českých Vánoc, rozdá svým zaměstnancům AGC Automotive Czech, jeden z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě. Jde o jeden z tradičních způsobů, jakým firma zpříjemní Vánoce svým zaměstnancům. Tradici letos závod z Chudeřic na Teplicku zopakuje již počtvrté. Lidé si kapry budou moci odnést takřka přímo na štědrovečerní stůl. Rybáři je budou rozdávat ve čtvrtek 21. a v pátek 22. prosince.

Vánoce v Zoo Praha

Vánoce v Zoo Praha

20. prosince 2023 - Praha - Na Štědrý den a oba vánoční svátky budou mít děti do 15 let vstup do zoo za 1 Kč. Jedlé dárky můžete zvířatům nosit už od 18. prosince.

Karasům se v retenční nádrži Elektrárny Ledvice daří

Karasům se v retenční nádrži Elektrárny Ledvice daří

8. prosince 2023 - Ledvice – První kontrolní odlov karase obecného chovaného v retenční nádrži čistírny technologických vod Elektrárny Ledvice Skupiny ČEZ ukázal, že tomuto v české přírodě ohroženému druhu se zde daří. Po třech letech příprav a prvním roce pokusného chovu tak mohl Roman Branda, mistr provozu chemie, který se o rybí obyvatele stará, konstatovat, že příští rok na jaře by mohl proběhnout již první výtěr. V nádrži je i několik línů obecných, rovněž se jedná o poměrně ohrožený druh. Ti se rádi prohrabují dnem a tím zvedají potravu právě pro karase.

Tůně v lázeňských lesích přispějí k zadržení vody v krajině i zvýšení biodiverzity

Tůně v lázeňských lesích přispějí k zadržení vody v krajině i zvýšení biodiverzity

22. listopadu 2023 - Karlovy Vary - Osm nových tůní o celkové ploše 1508 m2 vybudovala v letošním roce příspěvková organizace Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary (LLPKV). Hlavní výhodou vzniku nových vodních ploch je zadržení vody v krajině a vytvoření místa vhodného pro rozmnožování obojživelníků nebo hmyzu. Tůně spadají do II. a III. zóny Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, a při stavbě jsou proto dodrženy standardy Agentury ochrany přírody a krajiny (AOPK). Vybudování tůní bylo podpořeno dotací.

Vodní ptactvo a krmení

Vodní ptactvo a krmení

22. listopadu 2023 - České Budějovice - Vodní ptáci, především pak husy, kachny a labutě se přirozeně živí filtrováním vody a bahna, vodními i suchozemskými rostlinami.

Průzkum v lomu ČSA potvrdil výskyt zhruba 300 chráněných a ohrožených druhů

Průzkum v lomu ČSA potvrdil výskyt zhruba 300 chráněných a ohrožených druhů

16. listopadu 2023 - Most – Přestože se to na první pohled může zdát zvláštní, povrchové uhelné lomy jsou plné života a útočištěm rozmanitého společenstva rostlin i živočichů. Nabízejí totiž přírodní podmínky, které se jinde obvykle nevyskytují, a díky nepřítomnosti člověka se zde příroda může nerušeně rozvíjet. Aktuálně to potvrdil biologický průzkum vybraných lokalit lomu Československá armáda (ČSA) na Mostecku. Výzkumníci při něm zjistili mimořádnou pestrost rostlin i živočichů a také výskyt mnoha chráněných nebo ohrožených druhů. Průzkum, prováděný v období od jara 2022 do podzimu 2023 společností JUROS, s.r.o., tak určil přírodně nejcennější části tohoto území.

Vánoční sbírka Strom splněných přání od Super zoo startuje

Vánoční sbírka Strom splněných přání od Super zoo startuje

14. listopadu 2023 - Česká republika - K Vánocům neodmyslitelně patří tradice a není tomu jinak ani v Super zoo. I letos proto budou moci milovníci zvířátek až do konce roku nakupovat dárky ve více než 180 prodejnách nejen pro mazlíčky své, ale i pro ty opuštěné. V minulém roce v rámci vánoční sbírky zákazníci Super zoo společně darovali chovatelské potřeby v neuvěřitelné hodnotě 12 912 816 Kč.

Obránci zvířat protestovali před Potrefenou husou

Obránci zvířat protestovali před Potrefenou husou

12. listopadu 2023 - Brno - V husí kůži – tak se jmenuje akce, kterou dnes brněnská lokální skupina spolku OBRAZ – Obránci zvířat upozornila na utrpení hus v rámci Svatomartinských hodů. Jedná se o první kapitolu v rámci nově spuštěného projektu Štatl zvířat, kdy budou brněnští obránci každý měsíc představovat jedno téma, které se bude věnovat zneužívání zvířat.

Útulek AniDef zve na Vánoční besídku

Útulek AniDef zve na Vánoční besídku

9. listopadu 2023 - Žim – Útulek pro opuštěná zvířata v Žimu na Teplicku zve rodiny, jejich příbuzné či známe na Vánoční besídku konanou v sobotu 9.12. od 13 hodin.

Kraj plošnou regulaci vlků nechystá

Kraj plošnou regulaci vlků nechystá

5. listopadu 2023 - Liberecký kraj - Krajský úřad vydal návrh opatření obecné povahy, které za konkrétních a podrobných podmínek stanovuje možnost regulovat výskyt vlka obecného a jeho kříženců na území Libereckého kraje. Nejedná se však o povolení pro odlov vlka či regulaci celé vlčí populace v regionu.

Mravenci mají nejraději cukr a olej

Mravenci mají nejraději cukr a olej

5. listopadu 2023 - Česká republika - Početnost a rozmanitost hmyzu v době globálního oteplování a měnícího se životního prostředí jsou v hledáčku výzkumníků na celém světě. Stále není probádané ani to, jaké živiny hmyzu chybí v přírodě. Přitom je tato znalost důležitá kvůli stále častějším klimatickým extrémním událostem, které mění dostupnost potravy.

Strana výpisu

6 ...

 

Anketa

Souhlasíte s přijetím eura?

Ano

41.6%

 

Ne

27.7%

 

Je mi to jedno

16.1%

 

Nemám k tomu dost informací

14.6%