Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Bude to Mobi, Ekiba nebo Mosamom?

Bude to Mobi, Ekiba  nebo Mosamom?

28. ledna 2024 - Praha - Jak už možná víte, do finále křtu malé opičí slečny z rezervace Dja v pražské zoo jdou tři jména: Mobi - dědička (nebo také pokračovatelka), Ekiba – poděkování a Mosâmom - ten, jehož narození znamená konec války mezi lidmi a zvířaty.

Nová bible ochránců české přírody

Nová bible ochránců české přírody

28. ledna 2024 - Praha – Klíčový dokument, který pomůže výrazně zlepšit ochranu přírody v České republice, certifikovalo ministerstvo životního prostředí. Aktualizovaná Metodika přirozené pastvy velkých býložravců poskytuje návod k přírodě blízké a finančně efektivní ochraně velkých krajinných celků.

Obránci zvířat upozornili na krutou zimu

Obránci zvířat upozornili na krutou zimu

26. ledna 2024 - Brno - Na vlastní srst – tak se jmenovala akce, kterou brněnská lokální skupina spolku OBRAZ – Obránci zvířat upozornila na utrpení zvířat v krutých mrazivých podmínkách letošní zimy. Jedná se už o třetí kapitolu v rámci nově spuštěného projektu Štatl zvířat, kdy brněnští obránci každý měsíc představují jedno téma, které se věnuje zneužívání zvířat.

Je to holka! Veřejnost vybere jméno

Je to holka! Veřejnost vybere jméno

19. ledna 2024 - Praha - Mládě gorily nížinné, které se v Zoo Praha narodilo 2. ledna Duni, je samička. Zástupcům médií to včera sdělil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Sokolí farma si vloni připsala dva nové rekordy

Sokolí farma si vloni připsala dva nové rekordy

16. ledna 2024 - Česká republika - Rekordních jedenáct párů sokola stěhovavého zahnízdilo v loňském roce na výškových stavbách (komínech a chladicích věžích) Skupiny ČEZ. Ornitologové z ALKA Wildlife přitom monitorovali dění kolem sokolích budek v lokalitách Dětmarovice, Dukovany, Ledvice, Mělník, Počerady, Poříčí, Proboštov, Prunéřov, Temelín, Třeboradice, Tušimice a Trmice, a to od začátku února do konce listopadu. Ne všude ovšem přebývali sokoli a bohužel ne všem párům se podařilo vyvést mladé. Některé původní páry se rozpadly a jeden zmizel docela. Na druhou stranu nová dvojice se usídlila v Elektrárně Dětmarovice a nové druhy či družky si našli i jedinci, kteří po rozpadu zůstali na místě. Z celkového počtu jedenácti párů jich šest hnízdí na severu Čech.

Přes 13 a půl milionu korun pro útulky

Přes 13 a půl milionu korun pro útulky

14. ledna 2024 - Česká republika - Češi mají srdce na správném místě a svou podporu vysílají také směrem k opuštěným zvířatům. Již po osmé uspořádala Super zoo spolu s nadačním fondem Staň se srdcařem vánoční sbírku Strom splněných přání, ve které se podařilo vybrat zboží v hodnotě 13 706 888 Kč, což je dosavadní rekord.

Začalo sčítání opeřenců Ptačí hodinka. Potrvá tři dny

Začalo sčítání opeřenců Ptačí hodinka. Potrvá tři dny

5. ledna 2024 - Česká republika - Počasí se během letošní zimy střídá jako na kolotoči – jeden den nás obklopuje sníh, druhý den jsou teploty nad nulou a sníh taje. Jak na toto střídavé počasí zareagují ptáci? Kolik jich letos během Ptačí hodinky přiletí na krmítka? I na tyto a další otázky se s pomocí veřejnosti snaží odpovědět ornitologové z ČSO.

Štíři a strašilky v Botanické zahradě v Teplicích

Štíři a strašilky v Botanické zahradě v Teplicích

4. ledna 2024 - Teplice - Masožravci vs. vegetariáni – výstava štírů a strašilek v botanické, tak je pojmenována nová atraktivní výstava, kterou bude během ledna a února možné zhlédnout ve foyer skleníku Tropicana a obohatit svůj zážitek z exotické flóry také o další prvek navíc – velmi exotickou faunu.

První gorilí mládě v rezervaci Dja

První gorilí mládě v rezervaci Dja

4. ledna 2024 - Praha - V úterý 2. ledna osm minut po deváté hodině večerní porodila 10letá samička gorily nížinné Duni své první mládě. Legendární Moja – první gorila narozená v České republice – se tak stala babičkou a populární Richard pradědečkem. Mládě je v pořádku a ještě v noci začalo sát mateřské mléko. Jeho pohlaví pochopitelně zatím není známé.

Kraj přispěje chovatelům na tradiční výstavu v Lysé

Kraj přispěje chovatelům na tradiční výstavu v Lysé

2. ledna 2024 - Středočeský kraj - Částkou 100 000 korun podpoří kraj další ročník výstavy Českého svazu chovatelů. Ta se bude konat v lednu na Výstavišti v Lysé nad Labem ve dnech 12. a 13. ledna.

Ospirský potok zase přirozeně meandruje krajinou

Ospirský potok zase přirozeně meandruje krajinou

25. prosince 2023 - Olomoucký kraj – Přirozeně meandrující koryto Ospirského potoka na hranicích Olomouckého a Pardubického kraje a dvě nové tůně jsou výsledkem dalšího dokončeného vodohospodářského projektu Lesů ČR za dva a půl milionu korun. Patří k těm, které pomáhají adaptovat krajinu na klimatickou změnu.

Strana výpisu

5 ...

 

Anketa

Souhlasíte s přijetím eura?

Ano

41.6%

 

Ne

27.7%

 

Je mi to jedno

16.1%

 

Nemám k tomu dost informací

14.6%