Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Dog biatlon bude 9. září v Loučeni

Dog biatlon bude 9. září v Loučeni

16. srpna 2023 - Loučeň - Mladý sport inspirovaný biatlonem se těší velké oblibě aktivní pejskařské komunity. Se svou zimní předlohou má mnoho společného, ale běžky a zimu v něm sportovci a diváci nenajdou. Dog biatlon spojuje canicross (běh se psem v tahu) a střelbu z laserových malorážek. Je to bezpečná a tichá disciplína, která fanouškům biatlonu a jejich čtyřnohým parťákům přináší nevšední zážitek. Již 8. ročník závodu se koná 9. září v Loučeni a je otevřen začátečníkům i zkušeným běžcům. Soutěžící mohou vybírat ze dvou tratí – krátkého sprintu a vytrvalostního endura. Přihlašování dog biatlonistů probíhá na webu behejsepsem.cz.

Vědecký průzkum stavu nádrže ,,Bagr" ve Stromovce

Vědecký průzkum stavu nádrže ,,Bagr" ve Stromovce

15. srpna 2023 - České Budějovice - V polovině srpna odborníci kontrolují ekologický stav nádrže Bagr v lesoparku Stromovka. Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR provedli průzkum rybí obsádky, který cíleně doplní již probíhající sledování kvality vody realizované pracovníky státního podniku Povodí Vltavy.

Den pro slony

Den pro slony

9. srpna 2023 - Liberec - V sobotu 12. srpna se Zoo Liberec připojuje k oslavám Mezinárodního dne slonů a zve na již tradiční komentované prohlídky Pavilonu slonů.

U Temelína soutěžili lovečtí ohaři

U Temelína soutěžili lovečtí ohaři

31. července 2023 - Jihočeský kraj - Dvacítka loveckých ohařů se svými vůdci se o víkendu utkala u Temelína o titul šampióna práce (CACT) v rámci 2. ročníku Memoriálu Vlastimila Minky. Akci, spojenou s podzimními zkouškami a speciálními zkouškami vodní práce psů, podpořila jako součást programu letošního Oranžového roku v okolí temelínské jaderné elektrárny Skupina ČEZ.

Zahradu Čiperovy vily obývají noví nájemníci

Zahradu Čiperovy vily obývají noví nájemníci

28. července 2023 - ZLÍNSKÝ KRAJ – Na zahradu Čiperovy vily ve Zlíně přibyly tři žluté včelí úly. Umístit je tady nechal Zlínský kraj. Včely budou opylovávat nedaleký sad nebo zahrádkářskou osadu. Jejich med se pak stane novým propagačním předmětem Zlínského kraje. Do úlů budou navíc v září instalovány kamery, díky nimž budou moci lidé od jara do podzimu nahlédnout do každodenního života včel. Živý přenos z úlů bude dostupný na stránkách Zlínského kraje v části „Včelařství“ (https://zlinskykraj.cz/vcelarstvi).

Kam v létě s dětmi?

Kam v létě s dětmi?

28. července 2023 - Liberecký kraj - Řadu atrakcí pro děti lze využít v létě v regionu a zabavit tak ratolesti na prázdninách. Mohou vylézt do korun stromů, protočit se na ruském kole, zahrát na dřevěný xylofon anebo se proletět na bobové dráze.

Vědci chystají rozsáhlé mapování pstruhů Šumavy

Vědci chystají rozsáhlé mapování pstruhů Šumavy

27. července 2023 - Jihočeský kraj - Jezera, řeky, potoky i sádky na dvě stě lokalitách Šumavy podrobně zdokumentují jihočeští vědci z Biologického centra Akademie věd ČR a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích společně s ochránci přírody a rybářskými odborníky z české i bavorské strany. Hydrobiologové budou od letošního září tři roky mapovat zdejší populace pstruhů a zjišťovat jejich množství a stav, zdravotní kondici, výskyt parazitů i genetickou variabilitu. Chtějí zde rovněž najít zcela původní linii pstruhů obecných, kteří jsou nejlépe přizpůsobeni na místní podmínky. Hlavním cílem projektu je přispět ke koordinovanému přístupu k ochraně tohoto druhu a vodních ekosystémů na obou stranách hranice a předat tak dalším generacím živé klenoty pod vodní hladinou Šumavy v co nejlepším stavu.

Tisíce fanoušků a vycvičení psi míří do Liberce

Tisíce fanoušků a vycvičení psi míří do Liberce

19. července 2023 - Liberec - Zhruba tři měsíce zbývají do zahájení letošní největší kynologické události v České republice, v Evropě i ve světě, do Mistrovství světa v agility v Liberci 2023. Pod Jizerské hory přijedou nejlepší závodníci z několika kontinentů, aby poměřili síly na světovém šampionátu, který se uskuteční 4.– 8. října v liberecké Home Credit Areně.

Sokolí mláďata opustila hnízda

Sokolí mláďata opustila hnízda

18. července 2023 - Ústecký kraj - Při letošním úspěšném hnízdění se dvěma sokolím párům na komínech litvínovské a kralupské rafinerie podařilo vyvést osm mláďat.

Světová špička agility sportu se sejde v Liberci

Světová špička agility sportu se sejde v Liberci

3. července 2023 - Liberec - Zhruba tři měsíce zbývají do zahájení letošní největší kynologické události v České republice, v Evropě i ve světě, do Mistrovství světa v agility v Liberci 2023. Pod Jizerské hory přijedou nejlepší závodníci z několika kontinentů, aby poměřili síly na světovém šampionátu, který se uskuteční 4. – 8. října v liberecké Home Credit Areně.

Útulek Fest vynesl 50 tisíc korun

Útulek Fest vynesl 50 tisíc korun

1. července 2023 - Ústecký kraj – Po dopočítání poslední vstupenky, posledního kelímku i všech triček vydělal Útulek Fest 2023 pěkných 50 000 korun.

Strana výpisu

10 ...