Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

22. ledna 2022 - Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

Začíná sčítání vodních ptáků, v Česku se do něj zapojí stovky lidí

15. ledna 2022 - Stovky lidí budou dnes a v neděli v Česku sčítat vodní ptáky. Sčítání přispívá k poznání, jaké mají ptáci zvyky a jak reagují na změny životního prostředí a klimatu. Poznatky pomohou s jejich ochranou. V Česku sčítání organizuje Fakulta životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze (ČZU).

Ptačí hodinky se zatím zúčastnilo 23.000 lidí, meziročně více

10. ledna 2022 - Ptačí hodinky, při níž dobrovolníci pomáhají odborníkům se sčítáním zimujících ptáků, se do dnešních 19:00 zúčastnilo 23.400 lidí. Loni jich za stejnou dobu bylo asi o 6000 méně. Nejčastěji pozorovaným ptákem byla zatím sýkora koňadra, následují vrabec polní a vrabec domácí. Celkové průběžné pořadí akce pořádané Českou společnosti ornitologickou (ČSO) je uvedené na webu. Lidé mohou výsledky svého pozorování odevzdávat do 14. ledna.

Liberecká záchranná stanice Archa loni přijala kriticky ohroženou želvu bahenní

Zdroj: Wikimedia

7. ledna 2022 - K nezvyklým zásahům patřil také skoro měsíc trvající odchyt jestřábí samice s poraněným křídlem nebo ošetřování puštíka, který vlétl do jedoucího auta. Archa loni přijala rekordních 1933 zvířat, což je o 133 více než v roce 2020. Zpět do volné přírody se podařilo vypustit více než polovinu zvířat. V tiskové zprávě o tom dnes informovala vedoucí záchranné stanice Ivana Hancvenclová.

V Ústí letos myslivci usmrtili více než 1400 divočáků

Zdroj: Wikipedia

28. prosince 2021 - V Ústí nad Labem myslivci v roce 2021 usmrtili více než 1400 divočáků, přemnožená zvířata však stále trápí místní obyvatele. Africký mor se u žádného prasete zatím nepotvrdil, zjistila ČTK.

Brněnské centrum nabízí lidem vyšetření EKG jejich psů v domácím prostředí

27. prosince 2021 - Změřit pomocí přístroje EKG, tedy elektrokardiografie, srdeční činnosti psa a to v domácím prostředí, nabízí nově brněnské Mezinárodní centrum pro telemedicínu (MDT). Takzvanou vzdálenou monitoraci, tedy záznam na dálku, centrum nabízelo od poloviny roku chovatelům, nyní je metoda přístupná všem majitelům psů, řekla ČTK veterinární lékařka Simona Peřinková z MDT.

Plzeňská zoo získala vzácné čínské sudokopytníky takiny zlaté

21. prosince 2021 - Nový přírůstek, vzácného čínského sudokopytníka takina čínského nebo také zlatého, připravila jako vánoční dárek pro návštěvníky plzeňská zoologická zahrada. Novinářům to dnes řekl ředitel zahrady Jiří Trávníček. Takin zlatý, větší příbuzný evropského kamzíka, byl pro svět objeven teprve v roce 1950 a v Číně je stejně jako například panda považován za národní poklad a zvířecí symbol země. Do zahraničí se poprvé takini čínští dostali až v roce 2002 díky liberecké zoo. Dnes jej v sedmi zemích EU chová 14 zahrad.

Vědkyně podala nemocnému kotěti hormon k léčbě lidí, zvíře se uzdravilo

Ilustrační foto

16. prosince 2021 - Nový postup při léčbě kotěte úspěšně vyzkoušela vědkyně Martina Načeradská z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). Půlročnímu kocourovi, který trpěl nedostatkem růstového hormonu, podala růstový hormon pro léčbu dětí. Kotě se poté uzdravilo.

Do přírodní rezervace u D5 na Plzeňsku převezli ochránci přírody tři divoké koně

Zdroj: Wikimedia

8. prosince 2021 - Tři mladí hřebci divokých exmoorských koní se dnes přestěhovali do nové přírodní rezervace Janovský mokřad vedle dálnice D5 u Nýřan na Plzeňsku. Rezervaci v cenném území vyhlásil na jaře Plzeňský kraj, který se podílel na převozu koní z rezervace u Rokycan. Zřejmě na začátku nového roku přibudou do Janovského mokřadu dvě mladé jalovice praturů. Původně měly být vypuštěny dnes, v milovické rezervaci ochranářské organizace Česká krajina se je ale zatím v úterý nepodařilo odchytit, řekl dnes ČTK Jiří Vlček z odboru životního prostředí krajského úřadu.

V zoo v Praze uhynulo mládě ježury. Bylo první, co se v pražské zoo vylíhlo

6. prosince 2021 - V zoologické zahradě v Praze uhynulo mládě ježury australské, které tam přišlo na svět v dubnu. Bylo to první mládě ježury, které se v pražské zoo vylíhlo. Zvíře uhynulo na začátku listopadu, do té doby dobře prospívalo. Podle laboratorních vyšetření způsobila smrt mláděte infekce. Zoo to v neděli oznámilo na svém webu.

V rakousku zavádějí přísná pravidla pro chovatele 'bojových plemen' psů. Česká města to také zvažují!

- Vídeň I Nová pravidla a omezení pro majitele a chovatele takzvaných 'bojových plemen’, zavádí v sousedním Rakousku, konkrétně zatím ve Vídni. Stalo se to tak v reakci na několik případů, kdy pitbulové, argentinské doby či rotvajleři napadli a zranici, či dokonce zabili dospělé nebo děti. V souvislosti s nedávným případem zardoušené seniorky z Českolipska, zvažují toto i některá česká města!

Strana výpisu

... 14 ...