Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Z Pasíček vycestovali další zdraví dravci

Z Pasíček vycestovali další zdraví dravci

20. září 2023 - Pardubice - Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka, která se stará o různým způsobem handicapovaná zvířata, vypustila do přírody další zdravé jedince. Tentokrát se jednalo o dvě poštolky obecné a jestřába lesního, které do přírody osobně vyslala náměstkyně primátora Jiřina Klčová.

Den za obnovu lesa bude v sobotu

Den za obnovu lesa bude  v sobotu

20. září 2023 - Hradec Králové – Den za obnovu lesa, největší celostátní lesnickou akci pro veřejnost, pořádají v sobotu 23. září od 10 do 16 hodin ve všech regionech Lesy České republiky. Tradičně přijdou tisíce lidí. Chtějí se podílet na obnově lesů, ale taky strávit příjemnou sobotu v přírodě, s rodinou nebo s přáteli. A to se docela jistě podaří i letos.

Královéhradecké dožínky překonaly rekord v návštěvnosti

Královéhradecké dožínky překonaly rekord v návštěvnosti

19. září 2023 - Hradec Králové - Ideální počasí, pestrá výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, atraktivní doprovodný program a stovky stánků přilákaly na letošní Královéhradecké krajské dožínky do Hradce Králové historicky největší návštěvnost.

Ohrožených sýčků v Česku letos přibylo

Ohrožených sýčků v Česku letos přibylo

16. září 2023 - Ćeská republika - Dle aktuální tiskové zprávy ČSO letos ornitologové spočítali 74 mláďat sýčků obecných u 32 párů v jejich jádrové populaci severozápadních Čech. Oproti loňskému roku jde jen o mírné navýšení.

Dobrovolníci pořádají první nemocniční blešák

Dobrovolníci pořádají první nemocniční blešák

14. září 2023 - Mladá Boleslav - Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice pořádá první nemocniční Bleší trh.

August II. Silný se vrátil do Teplic

August II. Silný se vrátil do Teplic

14. září 2023 - Teplice - Životní příběh saského kurfiřta a polského krále Augusta II. Silného (1670 – 1733) patří neodmyslitelně k historii teplických lázní. Z Drážďan zajížděl do Teplic na lázeňské pobyty opakovaně s celým svým dvorem, který čítal na tisícovku lidí a koní. Byl inteligentním vladařem, měl rád krásné věci (z Drážďan učinil jedno z hlavních kulturních center Evropy), nadaným diplomatem, raději než na bojištích ale trávil čas ve společnosti žen. Byl ztepilé postavy (proto Silný), kromě devíti legitimních potomků měl řadu nemanželských dětí, nejznámějším levobočkem byl pozdější francouzský maršál Maurice de Saxe.

Co se stane, když v lesích ubydou ptáci?

Co se stane, když v lesích ubydou ptáci?

12. září 2023 - České Budějovice - Co by se stalo, kdyby z lesů zmizeli ptáci? Takovou otázku si položil výzkumný tým vedený ekoložkou Kateřinou Sam z Biologického centra Akademie věd ČR a Jihočeské univerzity. Jejich rozsáhlá experimentální studie v pralesích na Papui-Nové Guineji, která sledovala fungování potravních sítí mezi hmyzem, ptáky a netopýry, přinesla znepokojivé odpovědi. Výsledky ukázaly, že dlouhodobý úbytek ptáků a netopýrů může mít vážné dopady na životní prostředí a fungování lesů. Tato zjištění jsou významná obzvlášť pro ty oblasti světa, kde dochází k masivní těžbě dřeva a tím i k velkému poklesu populací ptáků.

Panelová diskuse na Zahradě Čech

Panelová diskuse na Zahradě Čech

11. září 2023 - Litoměřice – Europoslanci za Českou republiku debatovali na veletrhu Zahrada Čech o budoucnosti českého ovoce a zeleniny.

Pacienty v nemocnici navštívil kůň

Pacienty v nemocnici navštívil kůň

10. září 2023 - Mladá Boleslav - Klaudiánova nemocnice patří již šestnáct let mezi nemocnice, které mají velmi aktivní dobrovolnické centrum. To nyní rozšířilo své aktivity. Svoji zooterapii rozšířilo o další zvíře: ke canisterapeutickým týmům se přidal terapeutický kůň Sagi. Ten navštívil pacienty oddělení následné péče poprvé ve středu 6. září. Projekt byl rozšířen díky organizaci Asistenční jednorožec z.s.

Letošní dožínkové oslavy budou opět dvoudenní

Letošní dožínkové oslavy budou opět dvoudenní

7. září 2023 - Hradec Králové - Stejně jako loňský rok budou i letošní oslavy konce sklizně díky spolupráci vedení Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové dvoudenní akcí. Milovníci královéhradeckých dožínkových slavností si tak do kalendářů mohou zapsat 15. a 16. září, Šimkovy sady v Hradci Králové

Pozvánka na autorské čtení

Pozvánka na autorské čtení

5. září 2023 - Teplice – Regionální muzeum v Teplicích zve na autorské čtení s Veronikou Souralovou. Uskuteční se ve čtvrtek 7. září od 17 hodin.

Strana výpisu

8 ...

 

Anketa

Souhlasíte s přijetím eura?

Ano

41.6%

 

Ne

27.7%

 

Je mi to jedno

16.1%

 

Nemám k tomu dost informací

14.6%