Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Rozhovory

Milada Emmerová: Nejdůležitější je zdraví

Ikona

26. října 2009 - V čele Plzeňského kraje je téměř rok první hejtmanka v historii krajů, bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (64). Funkce hejtmanky pro ni znamenala po několika letech návrat do vysoké politiky. Jak se žije ženě, která jako první v České republice dosedla na post první ženy v kraji? Co ji těší, co ji trápí, na co nemá čas a co by přála sobě a občanům?

Češka nejlepší břišní tanečnicí

Ikona

20. října 2009 - V devíti letech, v roli Cossety a po boku nejslavnějších českých muzikálových hvězd, poznala, jakou atmosférou dýchá Divadlo na Vinohradech, když se v něm odehrává první český „velkomuzikál“ Bídnici. Muzikálové herectví se sice stalo Katčinou profesí, v současné době o ní ale spíš uslyšíme jako o první Češce, která dobyla svět jako orientální tanečnice.

Rozhovor: Mikko Hirvonen, vedoucí jezdec mistrovství světa FIA v automobilových soutěžích

Ikona

18. října 2009 - Mistrovství světa v automobilových soutěžích má před sebou už jen poslední podnik, Britskou rally, která se pojede o příštím víkendu ve Walesu. Tam se bude bojovat o titul Mistra světa mezi jezdci, kde je největším favoritem Mikko Hirvonen, jezdec továrního týmu BP Ford Abu Dhabi World Rally.

Kuchařský elegán Roman Hadrbolec ví, co chce

Ikona

9. října 2009 - Arnold Schwarzenegger, Jack Nicholson, Paul Newman, Cher a Roman Hadrbolec. Že by tato jména nic nespojovalo? Ale kdeže. Posledně jmenovaný, rodák z Ostravy, totiž pro všechny uvedené celebrity vařil. Což je vyznamenání, na které dosáhnou jen skuteční mistři ve svém oboru.

Leoš Mareš: Začínám být pokornější

Ikona

1. října 2009 - S moderátorskou hvězdou Česko-Slovenské SuperStar Leošem Marešem jsme se potkali v pražských Arkádách v obchodě 4U Store, kde si vybíral podzimní oblečení. Sršel humorem a tvrdil, že džíny velikosti 32 jsou menší než 33.

Ještědman nechce být jen rekordman

Ikona

30. září 2009 - Extrémní podmínky Ještědských hor pro sportování jakoby spíše lákaly k tomu, aby se na svazích uskutečňovaly ty nejkurióznější druhy sportů. Od roku 1900 se pokoušela již celá řada sportovců o co nejčetnější zdolání vrcholu. Nejdřív šlo o odtučňovací kůru, ale později se z výstupů vytvořila speciální ještědská disciplína.

Nepolapitelný živel Miluška Bittnerová

Ikona

23. září 2009 - Pár okamžiků před naší schůzkou prolétla Prahou větrná bouře. V ten moment jsem ještě netušila, že tahle nepříjemná hříčka přírody není poslední nezkrotný úkaz, se kterým se ten den setkám. Miluška Bittnerová dorazila na minutu přesně.

Michal Kraus: Chci peníze pro region

Ikona

17. září 2009 - ÚSTECKÝ KRAJ | Investice za více než 1,5 miliardy korun pro Liberecký kraj prosadil v letech 2000 až 2006 Michal Kraus (ČSSD). Po třech letech se opět rozhodl kandidovat do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Mgr. Blanka Konvalinková: Od katalogizace k ředitelování

Ikona

9. září 2009 - LIBEREC | Zdálo by se, že liberecký literární svět ovládají ženy. Knihovny v Podještědí zakládala Karolina Světlá, knihovnu v Liberci postavila Věra Vohlídalová a poslední, již třetí ženou v čele knihovny je Mgr. Blanka Konvalinková. Drobná, půvabná žena začínala v dětství hltat literaturu a ta ji dovedla ke studiu oboru historicky významnému a pro veřejnost méně známému.

Dokonalý svět Kateřiny Pospíšilové

Doprovodný obrázek

25. srpna 2009 - Herečku, modelku a vicemiss ČR 2006 Kateřinu Pospíšilovou, známou také z nejsledovanějších televizních seriálů Ordinace v Růžové zahradě (dcera doktora Mázla) nebo Ošklivka Katka (modelka Soňa), uvidí milovníci tohoto žánru už v příštím roce v novém seriálu TV Nova Dokonalý svět, z prostředí módního časopisu Grace.

Petra Ptáčková patří mezi mladé naděje ve světě módy

Doprovodný obrázek

25. srpna 2009 - Přinášíme vám rozhovor s nadějnou módní návrhářkou Petrou Ptáčkovou o záhadném světu módy. Pokusíme se s ní společně nakouknout pod pokličku oboru, který když se vezme za správný konec, nenechá žádného muže chladným. Petra má ve svých 21 letech za sebou finále v jedné z nejprestižnějších módních soutěží Top Styl Designer, několikrát jsme ji mohli vidět i v časopisech jako je módní italský magazín Mood a momentálně i magazín Sedm.

Strana výpisu

9