Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

Rozhovory

Ještědman nechce být jen rekordman

Ikona

30. září 2009 - Extrémní podmínky Ještědských hor pro sportování jakoby spíše lákaly k tomu, aby se na svazích uskutečňovaly ty nejkurióznější druhy sportů. Od roku 1900 se pokoušela již celá řada sportovců o co nejčetnější zdolání vrcholu. Nejdřív šlo o odtučňovací kůru, ale později se z výstupů vytvořila speciální ještědská disciplína.

Nepolapitelný živel Miluška Bittnerová

Ikona

23. září 2009 - Pár okamžiků před naší schůzkou prolétla Prahou větrná bouře. V ten moment jsem ještě netušila, že tahle nepříjemná hříčka přírody není poslední nezkrotný úkaz, se kterým se ten den setkám. Miluška Bittnerová dorazila na minutu přesně.

Michal Kraus: Chci peníze pro region

Ikona

17. září 2009 - ÚSTECKÝ KRAJ | Investice za více než 1,5 miliardy korun pro Liberecký kraj prosadil v letech 2000 až 2006 Michal Kraus (ČSSD). Po třech letech se opět rozhodl kandidovat do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Mgr. Blanka Konvalinková: Od katalogizace k ředitelování

Ikona

9. září 2009 - LIBEREC | Zdálo by se, že liberecký literární svět ovládají ženy. Knihovny v Podještědí zakládala Karolina Světlá, knihovnu v Liberci postavila Věra Vohlídalová a poslední, již třetí ženou v čele knihovny je Mgr. Blanka Konvalinková. Drobná, půvabná žena začínala v dětství hltat literaturu a ta ji dovedla ke studiu oboru historicky významnému a pro veřejnost méně známému.

Dokonalý svět Kateřiny Pospíšilové

Doprovodný obrázek

25. srpna 2009 - Herečku, modelku a vicemiss ČR 2006 Kateřinu Pospíšilovou, známou také z nejsledovanějších televizních seriálů Ordinace v Růžové zahradě (dcera doktora Mázla) nebo Ošklivka Katka (modelka Soňa), uvidí milovníci tohoto žánru už v příštím roce v novém seriálu TV Nova Dokonalý svět, z prostředí módního časopisu Grace.

Petra Ptáčková patří mezi mladé naděje ve světě módy

Doprovodný obrázek

25. srpna 2009 - Přinášíme vám rozhovor s nadějnou módní návrhářkou Petrou Ptáčkovou o záhadném světu módy. Pokusíme se s ní společně nakouknout pod pokličku oboru, který když se vezme za správný konec, nenechá žádného muže chladným. Petra má ve svých 21 letech za sebou finále v jedné z nejprestižnějších módních soutěží Top Styl Designer, několikrát jsme ji mohli vidět i v časopisech jako je módní italský magazín Mood a momentálně i magazín Sedm.

Sušický: Připomenutí smutného výročí srpna 1968

Ikona

20. srpna 2009 - Opět tu máme smutné výročí srpnové invaze „spřátelených“ vojsk do naší republiky. Nevzpomíná se mi na tu dobu dobře, asi tak jako nikomu, kdo tuto dobu prožíval s nadějí na lepší budoucnost a svobodu. Jenže je pořád víc jasné, že jak jde čas a z paměti se nám postupně vytrácí negativní vzpomínky, určitě není zbytečné některé nepříjemné detaily připomínat.

Pepa Vojtek - holky jsem nebalil

Doprovodný obrázek

23. července 2009 - TEPLICE | Frontman kapey Kabát, Pepa Vojtek je severočech jako poleno, narodil se totiž v Teplicích. Od dětství hrál fotbal, a vyučil se opravářem telefonů. V roce 1988 se stal zpěvákem teplické rockové skupiny Kabát, která má několik slavíků a především spoustu fanoušků.

Petr Bende: Ostrava nabízí mnoho inspirativních míst

Ikona

23. června 2009 - Hudební a životní cesty bývají nevyzpytatelné. U Petra Bendeho se obě tyto trasy propojily s Ostravou. Zde tento muzikant, který na sebe upozornil stříbrným místem v pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar 2005, našel jednak optimální rodinné zázemí a také ideální podmínky pro skládání nových písní. Třetí studiové album z autorské dílny Petra Bendeho by se mělo objevit ještě letos.

Maizie Williams z Boney M se těší na Štěrkovnu!

Ikona

20. června 2009 - Taneční hit letošního léta se jmenuje Boney M. Tato kapela vystoupí 18. července na exkluzivním koncertě na hlučínském jezeře Štěrkovna. Nic není nemožné, naznačuje Maizie Williams, zpěvačka této legendární skupiny, v jedné z následujících odpovědí, a má pravdu. Potvrdilo se to také v souvislosti s tímto interview. Rozhovorů s Boney M je možná méně než tolik pověstného šafránu.

Karel Večeřa - Člověk by si měl život užívat

Ikona

1. dubna 2009 - Mužstva, která trénoval Karel Večeřa, vždy spoléhala na útočný fotbal. Zkrátka fotbal, který chce diváka především bavit. Jinými slovy, na úkor destrukce je upřednostňována kreativita. Podobně atraktivním stylem se snaží prezentovat také fotbalisté FC Baník Ostrava, kteří v loňské sezóně obsadili třetí místo a na pohárovou Evropu útočí rovněž letos. Nikoho tedy nepřekvapilo, že se Karel Večeřa ocitl mezi nejúspěšnějšími trenéry Moravskoslezského kraje za rok 2008. Po zásluze.

Strana výpisu

9