Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

Rozhovory

Česká miss 2010 Jitka Válková: Těším se na stěhování do Prahy, přála jsem si to od dětství

Ikona

21. března 2010 - PRAHA | Modelka Jitka Válková se stala vítězkou soutěže krásy Česká miss 2010, jejíž finálový večer se uskutečnil v Thámově hale v Praze. V rozhovoru Jitka Válková hovořila o svém vítězství v soutěži a o své touze přestěhovat se do hlavního města. "Mám velmi smíšené pocity po vítězství. Myslím, že jsem si to ještě pořádně neuvědomila, že jsem vyhrála. Před chvíli jsme se dozvěděla, že jsem vyhrála byt v Praze, takže mě čeká velké stěhování, na které se velmi těším.

Jiří Ježek: Vítězství mě potěšilo

Ikona

19. března 2010 - V jedenácti letech se Jiří Ježek špatně rozhlédl a vběhl přímo pod náklaďák. Částečná amputace pravé dolní končetiny byla nevyhnutelná. Se svým handicapem se ale vyrovnal „po svém“ a stal se trojnásobným paralympijským vítězem v Sydney, Aténách a Pekingu a několikanásobným mistrem Evropy v cyklistice. Dnes z 90 procent závodí se zdravými profesionály.

Hana Orgoníková je věřící člověk

Ikona

19. března 2010 - Lídrem na kandidátce ČSSD v Královéhradeckém kraji pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny je Ing. Hana Orgoníková, která zastupuje svůj region ve sněmovně už od roku 1992. Za tu dobu zde zastala hodně práce a ráda by tu uplatnila získané zkušenosti i v dalším období. V Poslanecké sněmovně důsledně zastupuje zájmy své strany a jedná podle svého nejčistšího svědomí, ale také dává důraz na zájmy žen a byla by ráda, kdyby se poměr žen v politice zvýšil.

Lenka Zahradnická si oblíbila Bedřichov

Ikona

1. března 2010 - Herečka Lenka Zahradnická hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 sestřičku Alenku „Veverku“, která je krásná, hodná a zamilovaná. Říká, že nejdůležitější je řídit se srdcem, svých rozhodnutí nelitovat a ani je nijak neanalyzovat. Je typ člověka, který žije tady a teď, a co bude zítra, se dozví ráno. Přála by si být zdravá, šťastná a mít dostatek zajímavé práce.

Chybí mi sluníčko, říká Heidi Janků

Ikona

28. února 2010 - Zpěvačka Heidi Janků je stálicí české pěvecké scény. Známe se hodně dlouho a vždycky, když se potkáme, máme si o čem povídat. Recept, jak to dělá, že tak dobře vypadá, jsem z ní ale nevymámila. Zdálo by se, že její život byla a je procházka růžovou zahradou, ale tak to není. Zažila několik karambolů. Například v jedenácti letech se musela vypořádat se smrtí maminky.

Zdeněk Troška, šiřitel dobré nálady

Ikona

28. února 2010 - Kdyby se měřila pohoda a dobrá nálada na nějaké jednotky, zaručeně by ji byl „jeden Troška“. Právě režisér, Jihočech, rodák z Hoštic u Volyně Zdeněk Troška, je nositelem a šiřitelem pohody, úsměvu a dobré nálady. V současné době uvádí do kin svůj další film - komedii Doktor od Jezera hrochů.

Rok chomutovských exekucí

Ikona

28. února 2010 - Nepřizpůsobiví si uvědomili, že nemohou beztrestně týrat slušné obyvatele, říká primátorka Ivana Řápková. Mediálně známé chomutovské exekuce oslavily v polovině února roční výročí. Přes mnohé snahy ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába znemožnit exekuce se chomutovské radnici podařilo omezit dluhy. Během roku město získalo zpět přes tři miliony korun.

Pavel Dobeš říká: Hradec je salón republiky

Ikona

28. února 2010 - Skladatel a písničkář s dřevěnou kytarou. Začínal s bigbítem, postupem času přešel na folk a country. Oženil se, musel zařídit byt, koupit kočárek, Sunar, dětskou výživu, a nezbylo mu už na to, aby mohl investovat do zesilovačů Marshall a kouzelných krabiček, bez kterých se rocková nebo bigbítová hudba nemohla vyvíjet dál. Proto zůstal u dřevěné kytary.

Markus Klos dává práci zelenou

Ikona

28. února 2010 - Už je to pár let, kdy se Čechorakušan Markus Klos (34) rozhodl opustit rodný Salcburk a zakotvil natrvalo v Praze. Po několika pracovních zkušenostech v mezinárodních firmách se rozhodl založit pracovní portál a personální společnost jobsinprague.cz a zároveň se stal organizátorem největšího veletrhu pracovních příležitostí v Praze JOBDAYS. Oslovení PAN PRÁCE mu proto víc než sluší…

Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný: prioritou je zdravotnictví

Ikona

20. února 2010 - Něco málo přes rok je na pozici hejtmana Karlovarského kraje PaedDr. Josef Novotný. S Metropolem se podělil o to, jak měsíce, prožité v tomto zodpovědném úřadě, vnímá, co se jemu a jeho týmu podařilo, kde vidí priority pro další období.

Barbora Mottlová má ráda lidské křivky

Ikona

20. února 2010 - Herečka, zpěvačka a modelka Barbora Mottlová se narodila 18. 7. 1986 v Londýnské ulici Praze 2 ve 13. 45 hodin. Jak říká nejrychleji ze všech tří dětí. Z televize je známá jako Hedvika ze seriálu Ulice, Natálie z Ošklivky Katky, Vilma z Ordinace v růžové zahradě a dalších. Zahrála si i ve filmu Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále.

Strana výpisu

6 ...