Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

Rozhovory

Mirjam Landa: Život je o každém okamžiku…

Ikona

21. června 2010 - Kdy se poprvé zrodila myšlenka natočit film z prostředí rallye? Je zcela logické, že myšlenka natočit film z prostředí rallye, se zrodila v Danově hlavě, protože rallye jezdí deset let. Původně měl Dan na mysli úplně jiný příběh, který docela dlouho visel ve vzduchu. Nicméně ani jeden z nás netlačil na pilu tak, že bychom hned chtěli natáčet. Až jednou se o našem nápadu dozvěděl majitel týmu rallye, kterého ta myšlenka zaujala a my se rozhodli, že do toho půjdeme.

Caramelka tančí za oceánem i v Praze

Ikona

12. června 2010 - „Taneční skupina Caramelka prošla za deset let své existence velkým vývojem i změnami. Tanečníci ve věku 8 až 17 let se vypracovali takřka na profesionální úroveň,“ říká choreografka Jarmila Vašáková, pod jejímž vedením dosáhl soubor mnoha úspěchů.

Pavel Budínský, trenér české reprezentace

Ikona

12. června 2010 - Obhajoba bronzu nevyšla. Pro basketbalisty Děčína letos skončila sezona už ve čtvrtfinále. S Pardubicemi vypadli 0:3 na zápasy. „Ale ani tak to nebyla špatná sezona. Pořád se držíme ve špičce. A nemít tolik zranění, mohli jsme zase bojovat i o medaili,“ je přesvědčený Pavel Budínský, trenér Děčína i české reprezentace.

Kompromis znamená, že jsou všichni stejně naštvaní, tvrdí o politickém vyjednávání Petr Tluchoř

Ikona

4. června 2010 - Občanští demokraté se v povolebních jednáních soustředí na nalezení kompromisu a programové shody s TOP 09 a VV, stranami, se kterými chtějí vytvořit koalici. O povolebním vyjednávání jsme hovořili s předsedou poslaneckého klubu Občanské demokratické strany Petrem Tluchořem. Jak se chcete vyrovnat s programovými tématy, na kterých se s partnery neshodnete? Například program VV a ODS se liší v přístupu k daním. Budete schopni najít kompromis?

Miss Jitka Válková ráda vzpomíná na Ráj

Ikona

28. května 2010 - „Jednička“ přinesla dvacetileté Jitce Válkové z Třebíče, která má milé vzpomínky na oblast Turnova a Kozákova, prvenství v soutěži Česká Miss 2010 a vstupenku na Miss Universe. Se soutěžním číslem 1 jste se stala Českou Miss 2010. Narodila jste se 11. 11. 1991. Je jednička vaše oblíbené číslo? Věřím tomu, že jedničky nějakou roli v mém životě hrají. Nemám svá oblíbená čísla, ale většina členů mé rodiny je narozených 11.,12.,13.,což je také zajímavé.

Michal Kraus: Pomozte mně, já pomohu vám

Ikona

14. května 2010 - Téměř po pěti letech se hodlá vrátit do vysoké politiky Michal Kraus, kterého najdete na liberecké kandidátce ČSSD na třetím místě. Tak jako ostatní kandidáti usiluje o zvolení do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na další čtyřleté období a také o preferenční hlasy voličů ČSSD.

Krédo Pavla Ploce: Fair play v životě i politice

Ikona

14. května 2010 - Když se Pavel Ploc stal v osmdesátých letech díky svým vynikajícím sportovním úspěchům ikonou českého sportu, jistě netušil, že jej smysl pro fair play, houževnatost, cílevědomost a pracovitost zcela přirozeně po letech posunou do politického života. Ale právě vlastnosti, které mu umožnily dominovat ve světě sportu, mu nyní umožňují obstát v nelehkém světě politiky.

Iva Janžurová se učí své role při práci na zahradě

Ikona

23. dubna 2010 - PRAHA | Populární čeští herci Iva Janžurová a Václav Postránecký zasadili v pátek odpoledne v pražské Botanické zahradě hlavního města Prahy v Troji dvě odrůdy vinné révy. Společně přispěli k dalšímu rozšíření Stezky osobností v rámci projektu Kořeny osobností. Ivu Janžurovou jsme si s jejím laskavým svolením vzali stranou a trochu ji vyzpovídali. V rozhovoru hovořila o lásce k vínu i o zahradničení.

Potřebuji se už od Protektora oprostit, tvrdí režisér Marek Najbrt

Ikona

22. dubna 2010 - Režisár Marek Najbrt stojí za jedním z nejúspěšnějších českých snímků uplynulého roku. Film Protektor, jezdí po světových festivalech a nemohl proto chybět ani na domácím filmovém festivalu Finále v Plzni. Už se ale potřebuju od Protektora oprostit, abych mohl jít dál, uvedl ve středu režisér Marek Najbrt v rozhovoru.

Rozhovor: Absolventský film nechci dělat na koleni, říká Vojta Kotek

Ikona

21. dubna 2010 - Český herec Vojtěch Kotek, kterého známe hlavně z filmů režiséra Karla Janáka Snowboarďáci a jeho neméně slavného volného pokračování Rafťáci, kde si zahrál po boku Jirky Mádla, se v poslední době nevěnuje jen hraní, ale i režii. nyní má tolik práce, že musel na půl roku přerušit studium. Na 23. ročník plzeňského filmového festivalu Finále přijel představit svůj studentský snímek Control Emotion. Nejen o něm nám povyprávěl v rozhovoru, který vám nyní přinášíme.

Josef Karas: Soutěž Mr. World mi dala především zkušenosti

Ikona

6. dubna 2010 - Historicky první vítěz soutěže Mr. Czech Republic Josef Karas obsadil nedávno v jihokorejském Soulu druhé místo v mezinárodním klání Mr. World. V rozhovoru pro agenturu Mediafax hovořil o finále soutěže, o lásce k desetiboji, touze po herectví i o vyhlídkách do budoucnosti. Umístil jste se na druhém místě ve finále světové soutěže Mr. World, jaký byl vztah mezi finalisty? V ženských soutěžích krásy se často hovoří o závisti a rivalitě.

Strana výpisu

5 ...