Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

Rozhovory

Jan Tříska: Advent nemám rád, je to samý stres

- PRAHA | Při příležitosti slavnostní premiéry nového českého snímku Hranaři od režiséra Tomáše Zelenky, která se ve středu uskuteční v pražském kině Village Cinemas na Andělu, do Česka dorazil z amerického Los Angeles legendární herec Jan Tříska. Prozradil, že se v Čechách zdrží pět dní.

Pavel Pafko: Profesionál je bez emocí

- Ve svém oboru patří profesor Pavel Pafko ke světové špičce. Proslavil se operováním bývalého prezidenta Václava Havla. Loni předal vedení chirurgické kliniky Fakultní nemocnice v Motole mladšímu kolegovi. Po sedmdesátce však stále pracuje naplno. Sešli jsme v den, kdy neměl čas se ani pořádně naobědvat.

Strach ze zvířat už dávno nemá

26. června 2011 - Přestože v dětství trpěl panickým strachem ze zvířat, dnes patří ředitel nejstarší zoologické zahrady v České republice MVDr. David Nejedlo k nejuznávanějším odborníkům v oboru chov divokých zvířat v péči lidí. Od začátku letošního roku vykonává funkci prezidenta Unie českých a slovenských zoologických zahrad.

Na jevišti jsem šťastná

26. června 2011 - Televizní diváci znají herečku a moderátorku Báru Munzarovou především v souvislosti s rolí doktorky Barnové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Mamince osmileté Aničky přinesl značnou popularitu zdaněnou však třemi roky života téměř bez víkendů.

Ing. Dana Drábová: Nic není stoprocentně bezpečné

14. května 2011 - V Temelíně se chystají nové zátěžové testy jaderné elektrárny. Znamená to, že není v současnosti bezpečná? Lze získávat energii štěpením jádra absolutně bez rizika? Takovými a podobnými otázkami se po havárii elektrárny v japonské Fukušimě zabývá nejen odborná, ale i laická veřejnost.

Rozhovor: Pavel Valoušek obhajuje titul

17. dubna 2011 - Loňský mistr České republiky v rallye Pavel Valoušek vybojoval titul šampiona za volantem Škody Fabia. Obhajovat ho v letošní sezóně bude s Peugeotem 207, rovněž specifikace S2000. S novým vozem se stále sžívá. Přesto s navigátorem Zdeňkem Hrůzou obsadili v úvodním podniku – Valašské rallye - třetí místo.

Lidé by měli z kina odcházet s poznáním i dojetím, říká režisér filmu Lidice Petr Nikolaev

3. dubna 2011 - Na zkušebních projekcích filmu Lidice diváci často potřebovali kapesníky. Z kina by však měli lidé kromě dojetí odcházet hlavně s poznáním, řekl v rozhovoru pro agenturu Mediafax režisér snímku Petr Nikolaev.

Pětibojař David Svoboda je vyznavačem všestrannosti

Ikona

13. února 2011 - Byl vyhlášen pětibojařem roku 2010 a tento titul získal už potřetí. Kromě toho je v moderním pětiboji mistrem Evropy a dvojnásobným vicemistrem světa. Tenhle sympaťák stíhá navíc studovat vysokou školu, jezdit na běžkách nebo skákat padákem. Davide, kde se zrodil nápad věnovat se zrovna modernímu pětiboji? Sportovci jsme byli s mým bráchou, dvojčetem, vždycky a během života jsme společně procházeli různými druhy sportů.

Martina Sáblíková má zakázáno zamilovat se

Ikona

23. ledna 2011 - Dvě zlaté olympijské medaile ve Vancouveru vynesly Martině Sáblíkové očekávaný triumf v anketě Sportovec roku 2010. Žebříček českých sportovců suverénně ovládla již loni a v roce 2007. Rychlobruslení, donedávna u nás „sport nula“, přináší Martině slávu a také slušné živobytí. Kdo na tom má větší zásluhu, ona, nebo její trenér Petr Novák, který proměnil rychlobruslení ve zlatý důl českého sportu posledních let?

Povýšila jsem na královny

Ikona

12. prosince 2010 - Ať hraje Sabina Laurinová v kterémkoli filmu či pohádce, vždycky ho rozsvítí, a vždy je na co koukat, a je celkem jedno, zda jde o kladnou či zápornou roli. Letos dokončila natáčení pohádky Zdeňka Trošky Čertova nevěsta, kde měla profesní premiéru – zahrála si totiž úplně poprvé královnu. Čím je pro vás role královny Alžběty? Musím prozradit, že v této nádherné pohádce hraju jak princeznu, tak i královnu, a to skutečně poprvé.

Já nejsem Ježíšek, ale Kožíšek!

Ikona

28. listopadu 2010 - Titulek rozhodně není pokusem o slovní hříčku. „Kouzelné Vánoce aneb já nejsem Ježíšek, ale Kožíšek!“ je název programu, který pro děti připravil principál jediného českého divadla kouzel speciálně na zimní sváteční období. Vánoce a kouzla patří sice neodmyslitelně k sobě, v Divadle kouzel Pavla Kožíška se ale čaruje po celý rok. Ten letošní byl v historii divadla už sedmý.

Strana výpisu

3 ...