Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

Rozhovory

Severní Čechy mají pro Leonu kouzlo

Ikona

8. března 2009 - Zpěvačku Leonu Machálkovou si vybral Karel Gott jako jednoho z hostů na své narozeninové turné. Jediný koncert na severu Čech se uskuteční 3. května v Ústí nad Labem. A Leona, jak přiznala v rozhovoru, se na něj už moc těší.

Ztratil se červený kožený Toxík

Ikona

21. února 2009 - Praha | Překvapením letošních osmnáctých Výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2008 je bezesporu pražská kapela Toxique, která nedávno ohlásila program svého Jarního DeTox Toxique Turné 2009. Skupina Toxique v čele se zpěvačkou Klárou Vytiskovou obdržela celkem čtyři nominace – Skupina roku, Objev roku, Album roku a Klára Vytisková coby Zpěvačka roku.
Kapelu tvoří zpěvačka Klára Vytisková, kytarista Patrick Karpentski, klávesista Viliam Béreš, baskytarista Jan Lstibůrek a bubeník Roman Vícha. Jaké mají Toxique plány, kdy vypukne DeTox se dozvíte z následujících řádků v rozhovoru s Klárou Vtiskovou a spol.

Jiří Kolbaba: Nejsilněji na mě zapůsobila Antarktida

Ikona

17. února 2009 - Jiří Kolbaba je původním povoláním grafik ve světě reklamy, nyní jeden z nejznámějších cestovatelů a fotografů v České republice, viceprezident českého klubu cestovatelů. V celosvětové kampani Keep walking byl zařazen mezi elitní skupinu cestovatelů a dobrodruhů. Fotografuje, píše, pořádá výstavy, besedy a diashow. Besedovat přijede 25. února do Mostu (ZUŠ F. L. Gassmanna).

Víte, jak líbá Bůh? Marie Poledňáková to ví!

Ikona

16. února 2009 - Helena Altmanová je středoškolská profesorka. Ale také babička a maminka obklopená početnou rodinou. Navíc je „tak trochu rozvedená“, jak sama trefně říká. „Tak trochu“ znamená, že pořád žije se svým bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, v jedné domácnosti. Praktické to je zejména pro něj – nemá závazky a přitom vždycky najde v lednici pivo a také něco k jídlu.

Lemura…někdy luzná, jindy hrůzná

Ikona

12. února 2009 - Praha | Lenka Vychodilová alias Lemura Lepá zasvěceným známá jako zpívající herečka anebo obráceně jako hrající zpěvačka brzy vyšle do světa svojí druhou desku, kterou stvořila spolu s triem Ti3 (David Noll (klavír), Vladimír Vytiska (basa) a Jiří Podzimek (kytara), nazvanou „Lemura…někdy luzná, jindy hrůzná“. Nové album bylo i meritem rozhovoru se zpěvačkou Lenkou Vychodilovou.

Janků: Nepotřebuji muže, aby mě plácal po zádech

Ikona

11. února 2009 - Heidi Janků patří ke čtyřicátnicím, o nichž se s uznáním říká, že by jim věk nikdo nehádal. Půvab a štíhlá krása jí byly v genech dány do vínku. Ona však přesto tvrdí, že se o ně s přibývajícím věkem musí čím dál víc zasazovat.

Jiří Paroubek rád na šampionát zavítá

Ikona

4. února 2009 - Vypjatá politická jednání a sledování a hodnocení předsednictví České republiky Evropské unii hodně zatěžuje předsedu nejsilnější opoziční strany. Jiří Paroubek si přesto najde čas, aby zavítal mezi obyčejné občany a seznámil se s jejich problémy. Rád by navštívil i program FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování, jak ostatně vyplývá z krátkého rozhovoru.

Divadlo na prvním místě

Ikona

20. prosince 2008 - Donedávna znali herečku Helenu Dvořákovou především v jejím rodném Brně a poslední dva roky návštěvníci pražského Divadla v Dlouhé. Letos se jí v profesním životě mnohé změnilo. Dostala svou první roli ve filmu a poprvé si zahrála v televizním seriálu.
Prvního září vstoupila na obrazovku televize Nova coby policejní psycholožka Jana Chládková v Kriminálce Anděl a ji dnes zná většina televizních diváků.

Jan Čenský: Na blbnutí mě užije

Ikona

20. prosince 2008 - Vystudoval hudebně dramatickou konzervatoř. Hned po úspěšném zakončení studia nastoupil do Divadla pod Palmovkou, hostoval v Národním divadle a v roce 1990 se stal členem černého Divadla Ta Fantastika, se kterým projel skoro celý svět. Vždycky byl vášnivým sportovcem a zlákal ho téměř každý sport - windsurfing, lyžování, jachting, cyklistika... A právě možná díky sportu vypadá tak dobře.

Ošklivka Katka aneb Trochu jiná Popelka

Ikona

17. prosince 2008 - Praha | Že by byla přímo ošklivá, to snad ani ne. Spíš je tak nějak divná. Špatně oblečená, s nemoderními brýlemi a plnou pusou rovnátek. Jinak je ale oškliváka Katka dívka veselá, čiperná, přímočará a při svých nemotorných eskapádách vlastně roztomilá.

Petr Muk: Dobře, že Mistr pořád zpívá

Ikona

17. prosince 2008 - Praha | Když bylo Petru Mukovi čtrnáct, snil o dráze muzikanta, ale zpěvákem být nechtěl. Měl spadeno na basovou kytaru a také ji v deváté třídě dostal od rodičů za vysvědčení.

Strana výpisu

10