Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Rozhovory

Sušický: Připomenutí smutného výročí srpna 1968

Ikona

20. srpna 2009 - Opět tu máme smutné výročí srpnové invaze „spřátelených“ vojsk do naší republiky. Nevzpomíná se mi na tu dobu dobře, asi tak jako nikomu, kdo tuto dobu prožíval s nadějí na lepší budoucnost a svobodu. Jenže je pořád víc jasné, že jak jde čas a z paměti se nám postupně vytrácí negativní vzpomínky, určitě není zbytečné některé nepříjemné detaily připomínat.

Pepa Vojtek - holky jsem nebalil

Doprovodný obrázek

23. července 2009 - TEPLICE | Frontman kapey Kabát, Pepa Vojtek je severočech jako poleno, narodil se totiž v Teplicích. Od dětství hrál fotbal, a vyučil se opravářem telefonů. V roce 1988 se stal zpěvákem teplické rockové skupiny Kabát, která má několik slavíků a především spoustu fanoušků.

Petr Bende: Ostrava nabízí mnoho inspirativních míst

Ikona

23. června 2009 - Hudební a životní cesty bývají nevyzpytatelné. U Petra Bendeho se obě tyto trasy propojily s Ostravou. Zde tento muzikant, který na sebe upozornil stříbrným místem v pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar 2005, našel jednak optimální rodinné zázemí a také ideální podmínky pro skládání nových písní. Třetí studiové album z autorské dílny Petra Bendeho by se mělo objevit ještě letos.

Maizie Williams z Boney M se těší na Štěrkovnu!

Ikona

20. června 2009 - Taneční hit letošního léta se jmenuje Boney M. Tato kapela vystoupí 18. července na exkluzivním koncertě na hlučínském jezeře Štěrkovna. Nic není nemožné, naznačuje Maizie Williams, zpěvačka této legendární skupiny, v jedné z následujících odpovědí, a má pravdu. Potvrdilo se to také v souvislosti s tímto interview. Rozhovorů s Boney M je možná méně než tolik pověstného šafránu.

Karel Večeřa - Člověk by si měl život užívat

Ikona

1. dubna 2009 - Mužstva, která trénoval Karel Večeřa, vždy spoléhala na útočný fotbal. Zkrátka fotbal, který chce diváka především bavit. Jinými slovy, na úkor destrukce je upřednostňována kreativita. Podobně atraktivním stylem se snaží prezentovat také fotbalisté FC Baník Ostrava, kteří v loňské sezóně obsadili třetí místo a na pohárovou Evropu útočí rovněž letos. Nikoho tedy nepřekvapilo, že se Karel Večeřa ocitl mezi nejúspěšnějšími trenéry Moravskoslezského kraje za rok 2008. Po zásluze.

Severní Čechy mají pro Leonu kouzlo

Ikona

8. března 2009 - Zpěvačku Leonu Machálkovou si vybral Karel Gott jako jednoho z hostů na své narozeninové turné. Jediný koncert na severu Čech se uskuteční 3. května v Ústí nad Labem. A Leona, jak přiznala v rozhovoru, se na něj už moc těší.

Ztratil se červený kožený Toxík

Ikona

21. února 2009 - Praha | Překvapením letošních osmnáctých Výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2008 je bezesporu pražská kapela Toxique, která nedávno ohlásila program svého Jarního DeTox Toxique Turné 2009. Skupina Toxique v čele se zpěvačkou Klárou Vytiskovou obdržela celkem čtyři nominace – Skupina roku, Objev roku, Album roku a Klára Vytisková coby Zpěvačka roku.
Kapelu tvoří zpěvačka Klára Vytisková, kytarista Patrick Karpentski, klávesista Viliam Béreš, baskytarista Jan Lstibůrek a bubeník Roman Vícha. Jaké mají Toxique plány, kdy vypukne DeTox se dozvíte z následujících řádků v rozhovoru s Klárou Vtiskovou a spol.

Jiří Kolbaba: Nejsilněji na mě zapůsobila Antarktida

Ikona

17. února 2009 - Jiří Kolbaba je původním povoláním grafik ve světě reklamy, nyní jeden z nejznámějších cestovatelů a fotografů v České republice, viceprezident českého klubu cestovatelů. V celosvětové kampani Keep walking byl zařazen mezi elitní skupinu cestovatelů a dobrodruhů. Fotografuje, píše, pořádá výstavy, besedy a diashow. Besedovat přijede 25. února do Mostu (ZUŠ F. L. Gassmanna).

Víte, jak líbá Bůh? Marie Poledňáková to ví!

Ikona

16. února 2009 - Helena Altmanová je středoškolská profesorka. Ale také babička a maminka obklopená početnou rodinou. Navíc je „tak trochu rozvedená“, jak sama trefně říká. „Tak trochu“ znamená, že pořád žije se svým bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, v jedné domácnosti. Praktické to je zejména pro něj – nemá závazky a přitom vždycky najde v lednici pivo a také něco k jídlu.

Lemura…někdy luzná, jindy hrůzná

Ikona

12. února 2009 - Praha | Lenka Vychodilová alias Lemura Lepá zasvěceným známá jako zpívající herečka anebo obráceně jako hrající zpěvačka brzy vyšle do světa svojí druhou desku, kterou stvořila spolu s triem Ti3 (David Noll (klavír), Vladimír Vytiska (basa) a Jiří Podzimek (kytara), nazvanou „Lemura…někdy luzná, jindy hrůzná“. Nové album bylo i meritem rozhovoru se zpěvačkou Lenkou Vychodilovou.

Janků: Nepotřebuji muže, aby mě plácal po zádech

Ikona

11. února 2009 - Heidi Janků patří ke čtyřicátnicím, o nichž se s uznáním říká, že by jim věk nikdo nehádal. Půvab a štíhlá krása jí byly v genech dány do vínku. Ona však přesto tvrdí, že se o ně s přibývajícím věkem musí čím dál víc zasazovat.

Strana výpisu

10