Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

Rozhovory

Korupce prorůstá Českem jako zhoubná rakovina, varuje Schwarzenberg

Ikona

15. února 2010 - PRAHA | Senátor a předseda strany TOP 09 Karel Schwarzenberg označuje za největší hrozbu pro Česko korupci, která prorůstá celým státem jako rakovina. S korupcí mají bojovat i politické strany, musí být obezřetné vůči lidem, jež se honosí podezřele získaným majetkem, upozornil v rozovoru předseda TOP 09 .

Josef Vozdecký, lékař přes víno

Ikona

31. ledna 2010 - Generální ředitel Bohemia Sektu Josef Vozdecký svůj život spojil s vinařstvím. Není divu, vždyť pochází ze staré moravské vinařské rodiny, jeho pradědeček i dědeček byli uznávaní vinaři z Šitbořic, vesnici v tradiční vinařské oblasti u Velkých Pavlovic. Šéfuje největší české vinařské firmě. Ve společnosti Bohemia Sekt působí prakticky nepřetržitě třicet osm let, z toho posledních osmnáct let ve funkci generálního ředitele.

Na Štědrý den nesmí u Paroubků chybět kapr, salát, ani Popelka

Ikona

23. prosince 2009 - PRAHA | Petra Paroubková v rozhovoru přiznala, že ke štědrovečerní večeři si s manželem Jiřím tradičně připravují česko-slovenskou klasiku, tedy kapra a bramborový salát. Paroubková, která je čerstvou maminkou malé Margarity, nevynechá nikdy ani sledování televizní pohádky Popelka

Marta Jandová: Soutěž Česko Slovenská SuperStar mi bude scházet

Ikona

21. prosince 2009 - BRATISLAVA | Zpěvačka Marta Jandová, která zasedla v porotě soutěže Česko Slovenská SuperStar, přála vítězství Martinu Chodúrovi. V pondělním rozhovoru hovořila o svých dojmech z této pěvecké reality show, o názorech na Martina Chodúra, ale i o Vánocích.

Martin Chodúr: Díky soutěži mám slušně našlápnuto

Ikona

21. prosince 2009 - BRATISLAVA | Historicky prvním vítězem pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar se v neděli stal Martin Chodúr z Ostravy. V pondělním rozhovoru hovořil o soutěži, plánech do budoucna i o tom, jak stráví Silvestra.

Zpěvačka Helena Vondráčková bude o Vánocích odpočívat

Ikona

19. prosince 2009 - PRAHA | Populární česká zpěvačka Helena Vondráčková vydala na konci listopadu nové album Zůstáváš tu se mnou, které propagovala na několika předvánočních koncertech. V rozhovoru řekla, že se po náročném podzimu už velmi těší na Vánoce. Zpěvačka uvedla, že bude trávit vánoční svátky ve svém domě ve vesničce Řitka:

Fotografka Sára Saudková: Nemám ráda sliby, plány a výčitky

Ikona

19. prosince 2009 - PRAHA | Známá česká fotografka Sára Saudková bude trávit Vánoce se svou rodinou. V rozhovoru prohlásila, že chce prožít vánoční svátky v klidu a především bez stresu. Saudková prozradila, že se nenechá strhnout předvánočním chaosem. . "My před Vánoci nestresujeme, nesháníme na poslední chvíli dárky.

Biskup František Radkovský: Lidé si mohu koupit vše, ale šťastnější nejsou

Ikona

8. prosince 2009 - PLZEŇ | Na západě Čech se k víře hlásí nejméně lidí. Počet věřících klesá. V publikaci, kterou vydalo plzeňské biskupství se uvádí, že za posledních pět let klesl počet účastníků nedělních bohoslužeb asi o desetinu. Je to tím, že umírají lidé a nepřicházejí další. Nejhůře je na tom generace čtyřicátníků. Mladší i starší mezi věřícími jsou.

Helena Vondráčková: Zajímá mě, jaká hudební generace nastupuje

Ikona

5. prosince 2009 - PRAHA | Populární zpěvačka Helena Vondráčková dopřála svým fanouškům předvánoční dárek v podobě nového alba Zůstáváš tu se mnou. Její vyznavači se tedy mají na co těšit. V rozhovoru s námi hovořila o aktuální desce a její realizaci, koncertním turné, charitativní činnosti, ale například i o Vánocích.

Veronika Freimanová miluje podzim

Ikona

3. prosince 2009 - S Veronikou Freimanovou se v posledních týdnech setkáváme na televizní obrazovce pravidelně v novém retro seriále „Vyprávěj“. V roli Jany Dvořákové je součástí rodiny, jejímž prostřednictvím nabízejí autoři seriálu divákům pohled do naší nedávné minulosti. Seriál, jehož tvůrci předpokládají natočení až 104 dílů, můžeme sledovat každé pondělí na ČT 1.

Viewegh nedělí lidi na muže a ženy

Ikona

26. listopadu 2009 - ÚSTÍ NAD LABEM | Pozvánku na letošní festival Femina Film v Ústí nad Labem přijal také jeden z nejoblíbenějších současných českých autorů Michal Viewegh. V rámci doprovodného programu přečetl v knihkupectví Beran povídku Vzkříšení z jeho zatím poslední knihy Povídky o lásce. Michal Viewegh napsal 13 románů, z nichž šest bylo zfilmováno a k Románu pro muže už má hotový scénář.

Strana výpisu

7 ...