Rozhovory - REGIONÁLNÍ NOVINY

Rozhovory

Miláček publika je doma v Čechách

Ikona

12. listopadu 2010 - K teplickému kulturnímu a společenskému životu už řadu let neodmyslitelně patří charismatický kanadský dirigent Charles Olivieri Munroe. Třináctou hudební sezonu plní poslání šéfdirigenta Severočeské filharmonie Teplice a za tu dobu se stal miláčkem tamního publika. Díky svému výjimečnému talentu a nepřehlédnutelnému osobnímu kouzlu si vydobyl umělecké renomé, které zdaleka přesáhlo hranice České republiky.

Pavla Žura se drží múza, ale zůstává realistou

Ikona

19. září 2010 - Dvanáct let šéfuje Pavel Žur Městskému divadlu v Jablonci n. N. a současně je sbormistrem Dětského pěveckého sboru Vrabčáci. Velkou část volného času rovněž věnuje svému městu jako člen jeho zastupitelstva a městské rady. Letos se bude snažit získat opět důvěru voličů jako lídr Věcí veřejných. I když vás většina Jablonečanů zná, sluší se na začátku alespoň krátce představit. Jsem původem pedagog, od roku 1990 jsem učil na základní škole.

Soudcům by se platy měly snížit, tvrdí nový ombudsman Varvařovský

Ikona

14. září 2010 - Nikdy nebyl zastánce toho, aby soudci byli vyňati z celostátních úsporných opatření, uvedl v rozhovoru čerstvě zvolený ombudsman Pavel Varvařovský. Podle něj by snížení platů přispělo i ke zvýšení reputace soudců v očích veřejnosti. Jak se díváte na rozhodnutí Ústavního soudu, který označil čtyřprocentní snížení platů soudců jako neústavní a ohrožující jejich nezávislost? Problematika soudcovských platů se táhne už minimálně deset let. Já jsem nikdy nehlasoval pro to, aby soudy byly vyňaty z celostátních úsporných opatření.

Zora Jandová: Život se mi hezky vybarvil

Ikona

11. září 2010 - Zora Jandová vzpomíná, jak strávila první srpnový sobotní večer na hradě Houska. Na vyhlášené akci Noc s hvězdami nejen účinkovala, ale sešla se tam i s přáteli. Zoro, byla to vaše první cesta na tento tajemstvím opředený hrad? Myslím, že jsem tam kdysi byla jako holka s rodiči, ale to je už dávno a hrad dnes určitě vypadá úplně jinak. O akci Noc s hvězdami vím už dlouho a několik let jsme se s Martinem Francem „namlouvali“. Nevyhovoval mi ale ten prázdninový termín, protože jsem pracovala nebo byla v zahraničí.

Kreslíř Petr Urban dosáhl věku svého Rudy Pivrnce

Ikona

11. září 2010 - Možná nejlepší český reprezentační sáňkař historie, který se zúčastnil zimních olympiád v Calgary (1988) a v Albertville (1992), populární kreslíř a ilustrátor, autor Rudy Pivrnce, po němž je pojmenováno i pivo (všichni ze Smržovky na Jablonecku) Petr Urban, ač na to vůbec nevypadá, oslavil 8. srpna kulaté narozeniny (50). Je pravý čas si trochu zavzpomínat. Na jakou základní jste chodil? Jak vám to ve škole šlo? Jaké předměty vás bavily, Kreslení a ruční práce? Vzpomínete na kantory v dobrém nebo zlém?

Kvůli úsporám se nebráníme spolupráci ani s čínskými firmami, řekl ministr dopravy Bárta

Ikona

8. září 2010 - Dopravní stavby musí být levnější, řekl v rozhovoru ministr dopravy Vít Bárta (VV). S některými veřejnými zakázkami se zkusí obrátit i na čínské společnosti, zdroje úspor vidí ministr i v méně velkorysých stavbách, jednodušších soutěžích nebo slevách stavebních firem. Jak zatím hodnotíte své působení v úřadě? Jaký je váš výhled do budoucna? Jsem v úřadu pár týdnů a nevzal jsem si žádnou dobu hájení. Úřad musel ušetřit pět miliard korun.

Milada Fišerová: Každá zkušenost je dobrá

Ikona

28. srpna 2010 - Jako modelka pracovala Milada Fišerová pro nejprestižnější světové módní značky L´Oreal, Armani, Chanel, Guy Laroche nebo Max Factor a časopisy Vogue, Elle či Marie Claire. Žila v Paříži, ale také v New Yorku, Tokiu a Londýně. Původně jste vystudovala umělecko-řemeslnou školu v Praze. Jak tato škola ovlivnila profese, kterým se věnujete v současné době?
Musím říct, že studium nijak mou současnou či předchozí profesi neovlivnilo.

Naděžda Krupská: Chodím si Prahou inkognito

Ikona

28. srpna 2010 - Naděžda Krupská byla ještě donedávna „dámou“ z kabaretu. Na benefičním koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska skvěle imitovala Halinu Pawlovskou a předvedla velký talent. A právě v soutěži Česko Slovensko má Talent se uchází o přízeň poroty i diváků. Naděždo, jak jste se představila porotě složené z Lucie Bílé, Jana Krause a Jaroslava Slávika?
Klasicky jsem se představila, řeklaodkud jsem a odpověděla na nějakou tu všetečnou otázku. Pak následoval 20 sekundový převlek do Haliny Pawlovské a klasické vystoupení.

Tomio Okamura: Víc dávat, než brát

Ikona

9. července 2010 - Viceprezident a tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Tomio Okamura vydal knihu Český sen. Je to příběh o vystrašeném klukovi, který se jednoho dne rozhodl, že se nedá a vlastní pílí si vydobyl respekt a úspěch. Vaše maminka je Češka a tatínek Japonec. Jak se tihle dva v dobách komunismu mohli vůbec setkat?
Můj český dědeček Holík, který uměl šest světových jazyků, prahnul po poznání světa.

Nikol Kouklová: Herectví je podivný duševní striptýz

Ikona

26. června 2010 - Studentka DAMU Nikol Kouklová hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě mladou sestřičku Báru, která si prošla těžkým obdobím, když přišla o svého přítele. Nikol, měla jste z role Báry, která vás katapultovala mezi známé tváře seriálu, radost? Málokdo ví, že jsem měla původně hrát rozporuplnou Kristýnu, která opustila svoje dítě hned po narození. Pak jsem nakonec dostala roli Báry, která je diametrálně odlišná. Bára mě oslovila, je to fajn bezkonfliktní holka, není mrcha, je citlivá, má ráda ostatní lidi a snaží se jim pomoct.

Premiér Fischer se po osmi letech těší na svého šéfa

Ikona

22. června 2010 - Premiér Jan Fischer doufá, že se trojkoalici podaří brzo sestavit vládu, aby si mohl před nástupem do Evropské banky pro obnovu a rozvoj mohl v Londýně najít bydlení pro sebe a rodinu. V rozhovoru pro Mediafax uvedl, že největší úspěch své vlády vidí v tom, že lidé začali vnímat zadlužení Česka.

Strana výpisu

4 ...