Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Politika

Putin: Evropa může být od konce června bez ruského plynu

Ikona

4. června 2009 - HELSINKY / MOSKVA | Ruský premiér Vladimir Putin řekl, že ruský Gazprom může již na konci června zastavit dodávky plynu zemím Evropské unie. Informovala o tom ve středu agentura Reuters. Pokud Ukrajina nezaplatí za plyn, který ukládá do svých plynových zásobníků, může to vést k omezení tranzitu plynu do Evropy, prohlásil ruský premiér Vladimir Putin.

EU 2009: Berlusconi prý podpořil Fischera jako předsedu Evropské rady

Ikona

1. června 2009 - PRAHA | Italský premiér Silvio Berlusconi prý plně podpořil Jana Fischera jako předsedu Evropské rady. Premiér Fischer v pondělí s italským předsedou vlády hovořil telefonicky o přípravě červnové rady, která se uskuteční v Bruselu, sdělil vládní web www.vlada.cz.

Česko není členem Evropské unie, tvrdí sudetští Němci

Ikona

31. května 2009 - AUGSBURG | Česká republika není po pěti letech, které uplynuly od jejího přistoupení do Evropské unie, jejím členem, prohlásil v neděli předseda Sudetoněmeckého landsmanšaftu Franz Panny. V projevu, který zahájil v bavorském Augsburgu druhý den 60. sněmu Sudetoněmeckého landsmanšaftu, kromě toho ostře kritizoval postoj prezidenta Václava Klause vůči sudetským Němcům.

Petra Paroubková podá žalobu na Mareše kvůli karikatuře až u Evropského soudu pro lidská práva

Ikona

29. května 2009 - PRAHA | Předseda ČSSD Jiří Paroubek uvedl, že jeho manželka Petra je zcela pobouřena karikaturou výtvarníka Štěpána Mareše. Pokud Paroubková s žalobou neuspěje u českých soudů, obrátí se na Evropský soud pro lidská práva, uvedl Paroubek v pátek.

Senát schválil zkrácení volebního období sněmovny

Ikona

28. května 2009 - PRAHA | Senát schválil ve čtvrtek návrh zákona o zkrácení volebního období sněmovny. Poslanecká předloha počítá s předčasnými volbami do dolní parlamentní komory do poloviny října. Pro schválení návrhu bylo nutné kladné stanovisko tří pětin přítomných senátorů. Pro hlasovalo 56 senátorů, proti osm a zdrželo se sedm senátorů z přítomných 71 zákonodárců.

Senátor Sušický: Socialisté buď neví, anebo lžou lidem. Co je horší?

Ikona

27. května 2009 - Jen těžce se hledají slova, když má dojít na hodnocení nastartované předvolební kampaně sociálních demokratů. Těžce se hledají taková, která by byla přesná a zároveň slušná. Snad jediné by mohlo odpovídat a tím je nestoudnost. Jedním z nejhorších prvků této kampaně je vzbuzování nejnižších lidských pudů, nenávisti a závisti.

Sněmovna bude o důvěře vládě hlasovat 7. června

Ikona

26. května 2009 - PRAHA | Poslanci budou hlasovat o důvěře překlenovací vládě vedené Janem Fischerem v neděli 7. června ve 14.00. Na termínu se premiér v úterý dohodl se šéfem sněmovny Miloslavem Vlčkem (ČSSD). "Požádal jsem o svolání schůze sněmovny, na které chci prezentovat programové prohlášení vlády, na němž jsme se včera shodli, a požádat o důvěru," řekl po schůzce Fischer.

Sušický: Politická reklama zadarmo? A proč?

Ikona

26. května 2009 - V posledních týdnech jsme svědky naprosto nesmyslných situací, které už jsme zažili před mnoha lety. Jen málokdo dokázal zapomenout na extrémistickou stranu republikánů a jejich sebestředného předsedu Miroslava Sládka. Štafetu hulvátství a arogance po něm už dávno převzali jiní politici, ale co se týče extrémistických a rasistických postojů, vyrojilo se zde nyní hned několik uskupení, která nepokrytě kopírují právě republikány a půjdeme-li dál do historie, najdeme i mnoho paralel přímo s nacistickou ideologií.

Ministr financí očekává pokles ve výběru daní o 100 miliard

Ikona

24. května 2009 - PRAHA | Ministr financí Edvard Janota očekává pro příští rok propad ve výběru daní o 100 miliard korun. Řekl to v neděli v Otázkách Václava Moravce. Zhruba o 60 miliard korun budou nižší i příjmy z pojištění. „Pokud bychom s tím nic nedělali, schodek v příštím roce by byl 223 miliard korun,“ uvedl Janota.

Představenstvo Krajské zdravotní vybralo v Ústí ředitele pěti krajských nemocnic

Ikona

22. května 2009 - ÚSTÍ NAD LABEM | Představenstvo Krajské zdravotní, a. s. rozhodlo v pátek na svém mimořádném jednání v Ústí nad Labem o nových ředitelích nemocnic společnosti. Do funkcí nastoupí 1. června 2009, informoval v pátek mluvčí Krajské zdravotní, a. s. Jiří Vondra.

Litvínovská radnice spustí od začátku června exekuce

Ikona

22. května 2009 - LITVÍNOV | S jednoznačným stanoviskem předstoupil v pátek před novináře starosta města Litvínova Daniel Volák (ODS). Radnice od začátku června spustí exekuce na vymáhání pohledávek od dlužníků, protože vyhlášené amnestie, která v podstatě běžela měsíc a půl, využilo minimum lidí.

Strana výpisu

... 789