Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Politika

Předčasné volby se uskuteční do poloviny října, zákon podepsal Klaus

Ikona

15. června 2009 - PRAHA | Předčasné volby do sněmovny se uskuteční do poloviny října. Předpokládá to zákon o zkrácení nynějšího funkčního období dolní parlamentní komory, který podepsal v pondělí prezident Václav Klaus, sdělil jeho mluvčí Radim Ochvat.

Kateřina Brožová vzdala kandidaturu za ČSSD do Poslanecké sněmovny

Ikona

12. června 2009 - TEPLICE | Herečka Kateřina Brožová vzdala svou kandidaturu za ČSSD do Poslanecké sněmovny v podzimních předčasných volbách, informoval v pátek server Novinky.cz. Předseda teplické ČSSD a nynější poslanec Vlastimil Aubrecht, kterého Brožová z vedení kandidátky vyšachovala, označil tento krok za velmi podivný.

Předsedou nové strany TOP 09 má být Schwarzenberg

Ikona

11. června 2009 - PRAHA | Předsedou nové strany TOP 09 má být bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Schwarzenberg je i šéfem jejího přípravného výboru, řekl ve čtvrtek novinářům poslanec Miroslav Kalousek. "Klesající účast u voleb dokládá, že voliči očividně očekávají něco nového, co by se vymanilo z politiky provozované v posledních letech.

Dohled nad exekutory se zvýší, zákon podepsal Klaus

Ikona

11. června 2009 - PRAHA | Dohled nad exekutory se zvýší, stát bude mít větší pravomoci ve vetování exekutorských rozhodnutí. Uvádí to novela exekučního řádu, kterou ve čtvrtek podepsal prezident Václav Klaus, sdělil Mediafaxu jeho mluvčí Radim Ochvat.

Herečka Brožová je jedničkou na kandidátce ČSSD za Teplice, hokejista Šlégr dvojkou

Ikona

9. června 2009 - TEPLICE | Teplická okresní ČSSD zvolila v úterý večer herečku Kateřinu Brožovou jedničkou na kandidátce do poslanecké sněmovny, hokejista Jiří Šlégr je dvojkou. Informoval o tom Petr Benda, šéf krajské ústecké ČSSD. Kandidatura Brožové vyvolala na Ústecku v ČSSD velké pnutí.

EUROVOLBY - FOCUS: Evropská unie otáčí doprava

Ikona

8. června 2009 - PRAHA | Volby do Evropského parlamentu poznamenala rekordně nízká účast voličů. Ti, kteří k volebním urnám v době hospodářské krize dorazili, dali své hlasy většinou stranám pravého středu. Toto jsou základní výsledky voleb:

Nezaměstnanost se v květnu udržela na 7,9 procenta

Ikona

8. června 2009 - PRAHA | Květnová nezaměstnanost stagnovala na úrovni 7,9 procenta, v evidenci úřadů práce meziměsíčně přibylo jen 835 uchazečů; na jedno pracovní místo v současnosti připadá 9,5 uchazeče. V pondělí o tom informovalo ministerstvo práce a sociálních věcí. "Zpomalení nárůstu nezaměstnanosti v minulém a zejména v tomto měsíci ovlivnilo mírné oživení v sezónně orientovaných odvětvích (stavebnictví, lesnictví atd.).

Dalajlama se stal čestným občanem Paříže

Ikona

7. června 2009 - PAŘÍŽ | Tibetský duchovní vůdce dalajlama se v neděli stal čestným občanem francouzského hlavního města Paříže. Informuje o tom server France 24. Převzetí čestného občanství na pařížské radnici z rukou starosty Bertranda Delanoëa využil nositel Nobelovy ceny míru k ostré kritice Číny.

Vláda Jana Fischera získala důvěru Poslanecké sněmovny

Ikona

7. června 2009 - PRAHA | Překlenovací kabinet Jana Fischera získal v neděli důvěru členů dolní parlamentní komory. Pro vyslovení důvěry hlasovali poslanci ODS, ČSSD, Strany zelených a někteří poslanci KDU-ČSL, kteří ohlásili odchod ze strany, zbytek lidovců a poslanci KSČM se zdrželi.

Šéf NKÚ opouští luxusní byt na Vinohradech

Ikona

7. června 2009 - PRAHA | Šéf Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) František Dohnal se po vlně kritiky rozhodl opustit luxusní byt na pražských Vinohradech, kde žije se svou rodinou. V neděli to uvedl server IDnes.cz. Měsíční nájem 76 tisíc za Dohnala platí stát. Šéfa NKÚ k tomuto kroku přinutil nátlak veřejnosti a médií.

EUROVOLBY - V Česku skončily volby do Evropského parlamentu

Ikona

6. června 2009 - PRAHA | Volby do Evropského parlamentu v Česku skončily v sobotu úderem 14.00. Urny s hlasovacími lístky se zapečetí a sčítání výsledků začne až v neděli po 22.00, kdy volby skončí v poslední zemi Evropské unie.

Strana výpisu

... 788